Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Synektik zostanie dystrybutorem Insightec w Czechach i Słowacji

Udostępnij

Notowany na GPW dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny poszerza ofertę dla klientów z Czech i Słowacji. Grupa SNT (SYNEKTIK) na mocy porozumienia z Insightec Ltd zostanie wyłącznym dystrybutorem produktów do neurochirurgii nieinwazyjnej w krajach południowych sąsiadów Polski.

Insightec jest m.in. producentem Exablate Neuro, innowacyjnego urządzenia do neurochirurgii nieinwazyjnej z wykorzystaniem zogniskowanych ultradźwięków pod kontrolą rezonansu magnetycznego (technologia MRgFUS). Opracowane przez Insightec rozwiązania są wykorzystywane do terapii drżenia samoistnego oraz drżennej postaci choroby Parkinsona. Grupa Synektik od 2021 roku jest wyłącznym dystrybutorem ww. systemu w Polsce. Na mocy obecnie zawartego porozumienia współpraca została rozszerzona na terytorium Czech oraz Słowacji, a czas jej obowiązywania wydłużono do końca 2025 r., z możliwością przedłużenia o dwa lata.

- Exablate Neuro to przełomowe rozwiązanie, umożliwiające przeprowadzanie wyjątkowo precyzyjnych oraz skutecznych zabiegów w terapii m.in. drżenia samoistnego. Pacjenci leczeni tą metodą odczuwają natychmiastową poprawę, a dzięki nieinwazyjnej technologii ryzyka powikłań są istotnie ograniczane, a czas rekonwalescencji wydatnie skrócony. Rozszerzenie współpracy z Insightec w zakresie dystrybucji Exablate Neuro o Czechy i Słowację doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Synektik, jednym z filarów której jest wspieranie rewolucji technologicznej i skoku jakościowego opieki zdrowotnej w Polsce i krajach regionu – komentuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes zarządu Synektik.

Według danych producenta na całym świecie wykonano ponad 15 tys. zabiegów z wykorzystaniem tej technologii i sprzedano ponad 140 systemów, z czego ponad 40 w samej Europie. Na rynku amerykańskim rozwiązaniem MRgFUS dysponuje 18 z 20 najlepszych szpitali neurologicznych i neurochirurgicznych, które znalazły się w rankingu US News and World Report. Najnowsze analizy wskazują, że w Stanach Zjednoczonych w latach 2021 i 2022 w leczeniu drżenia samoistnego liczba zabiegów MRgFUS przewyższyła liczbę zabiegów z wykorzystaniem tradycyjnej metody operacyjnej DBS, tzw. głębokiej stymulacji mózgu (ang. deep brain stimulation).

Drżenie samoistne jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń ruchowych. Szacuje się, że dotyka ono około 5 proc. osób w wieku powyżej 65 lat i ponad 10 proc. w wieku ponad 70 lat. Terapie z wykorzystaniem technologii MRgFUS są skuteczne również w przypadkach dolegliwości nie ustępujących przy leczeniu farmakologicznym.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus