W związku z realizacją wcześniejszych ustaleń w dniu 24 lipca udziałowcy Proacta zawarli umowy objęcia akcji Codeaddict SA. W ramach emisji akcji serii L w drodze subskrypcji prywatnej wprowadzonych zostanie łącznie ponad 104 mln akcji o wartości ponad 52 mln zł, które powędrują m.in. do udziałowców spółki Proacta. Oznacza to, że obie spółki wchodzą w ostatni etap połączenia i niebawem na rynku NewConnect pojawi się pierwsza spółka bioinformatyczna.
- Cały proces połączenia spółek przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem i od początku realizujemy początkowe ustalenia zawarte w liście intencyjnym. Koncentrujemy się obecnie na formalizacji całego procesu i realizacji kolejnego kroku, czyli pozyskania kapitału na dalszy rozwój w ramach emisji serii M. Środki pozyskane od inwestorów pozwolą nam na dalsze skalowanie biznesu Proacta, szczególnie komercjalizacji produktów własnych spółki.
– informuje Arkadiusz Zachwieja, prezes zarządu Codeaddict SA.
#Codeaddict i Proacta zakomunikowały realizację wspólnych celów w marcu br. Od tego czasu przeprowadzone zostały działania zmierzające do stworzenia wspólnego podmiotu, który realizować będzie działalność bioinformatyczną. W czerwcu w trakcie ZWZA podjęte zostały uchwały dotyczące między innymi emisji serii M oraz L. powołano Radę Nadzorczą spółki, w której skład wchodzą eksperci z branży IT oraz prawnicy, a przewodniczącym został doświadczony menadżer Rafał Wnorowski.
Proacta jest firmą bioinformatyczną, której kluczowym obszarem działalności jest tworzenie algorytmów predykcyjnych opartych na AI, pozwalających na analizę oraz interpretację danych medycznych. Dzięki własnym, wydajnym serwerom Proacta tworzy Medical Big Data Center przetwarzające duże zbiory danych. Spółka oferuje wielofunkcyjną platformę analiz predykcyjnych DATABION, służącą do gromadzenia i przetwarzania na własnych serwerach danych medycznych i genetycznych. Kolejnym produktem spółki jest Vespace – platforma do organizacji targów, konferencji i spotkań online oraz hybrydowych, wykorzystując elementy rozszerzonej rzeczywistości. Dodatkowo Proacta świadczy usługi programistyczne w zakresie wytwarzania i rozwoju oprogramowania dla klientów zewnętrznych.
- Jesteśmy obecni na rynku od 15 lat, przez ten czas zrealizowaliśmy z sukcesem wiele projektów dla uznanych firm oraz zdobyliśmy unikalne kompetencje w zakresie tworzenia algorytmów predykcyjnych. Co najważniejsze posiadamy w pełni gotowe produkty własne, które są na różnych etapach komercjalizacji. Przy pomocy platformy Vespace zrealizowanych zostało wiele eventów, jak World Food Poland czy Kongres 60 Milionów. W przypadku platformy DATABION prowadzimy zaawansowane rozmowy z największą siecią laboratoriów diagnostycznych w Polsce oraz z innymi podmiotami zainteresowanymi współpracą. Liczymy, że dzięki obecności na giełdzie oraz wsparciu inwestorów osiągniemy większą skalę rozwoju, a doświadczenie Codeaddict w komercjalizacji produktów na rynkach zagranicznych posłuży również rozwojowi naszego biznesu – podsumowuje Paweł Ciesielka, wiceprezes Proacta.