Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z Cardiologix

Udostępnij

MDG (MEDICALG), medtech wchodzący w skład indeksu sWIG80, podpisał list intencyjny z Cardiologix, którego celem jest dostawa systemu PocketECG IV do wykrywania arytmii serca na rynek USA. W ramach planowanej współpracy polska spółka technologiczna dostarczy urządzenia do monitoringu pracy serca wraz z systemem sztucznej inteligencji do diagnostyki kardiologicznej.

Nowa strategia Medicalgorithmics, która zakłada oferowanie produktów i usług bez wiązania się na wyłączność z jednym partnerem, przynosi efekty. W podpisanym liście intencyjnym Cardiologix wyraził zainteresowanie nabyciem kompletnego rozwiązania do arytmii serca oferowanego przez Medicalgorithmics, w tym oprogramowania z algorytmami AI oraz min. 200 urządzeń do analizy danych EKG.

"Podpisując list intencyjny z Cardiologix, potwierdzamy gotowość do sprzedaży naszych rozwiązań nowym klientom w USA. Planujemy, że Cardiologix będzie pierwszym podmiotem na najważniejszym dla nas rynku amerykańskim, z którym będziemy kompleksowo współpracować w obszarze diagnostyki arytmii serca, bez wiązania się na wyłączność. Jestem przekonany, że za tym krokiem przyjdą kolejne i uda się nam – zgodnie z założeniami naszej nowej strategii rozwoju – zbudować w USA sieć współpracujących z nami podmiotów na rynku zaawansowanej technologicznie diagnostyki chorób serca" - mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics.

Od 2015 r. do lutego br. Medicalgorithmics sprzedawał w USA swoje urządzenie i oprogramowanie na wyłączność za pośrednictwem firmy Medi-Lynx. Polska spółka kontynuuje tę współpracę, ale jednocześnie otworzyła się na nowych klientów na rynku amerykańskim.

Cardiologix to amerykańska spółka z branży medycznej, ubiegająca się o status IDTF (Independent Diagnostic and Testing Facility). Umożliwi jej to wykonywanie badań diagnostycznych na zlecenie szpitali.

W czerwcu br. Medicalgorithmics poinformował o nawiązaniu współpracy ze spółką dms-service – czołowym amerykańskim dostawcą sprzętu do monitoringu kardiologicznego, która polega na integracji oprogramowania polskiej spółki z urządzeniami dms-service. To pierwszy kontrakt, w którym polska spółka udostępnia klientowi wybrane elementy ekosystemu PocketECG, nie zaś jego całość.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus