Zarząd PRF (PRAGMAFA) zdecydował o emisji do 200 tys. obligacji serii I o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 100 zł każda, z terminem wykupu przypadającym na 3 maja 2020 r. Celem emisji jest wykup obligacji serii F i G spółki, podała Pragma Faktoring.
"Emisja obejmuje nie więcej niż 200 000 zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii I. Emisja dojdzie do skutku, jeśli prawidłowo objętych i opłaconych zostanie co najmniej 50 000 obligacji. Wartość nominalna każdej obligacji wynosi 100 zł. Cena emisyjna jest równa wartości nominalnej" - czytamy w komunikacie.
Obligacje zostaną wykupione przez emitenta w terminie 42 miesięcy od daty przydziału, tj. w dniu 3 maja 2020 r., podano także.
Organizatorem emisji jest Dom Maklerski BDM.
Obligacje serii I oprocentowane są w zmiennej wysokości ustalonej w oparciu o stopę procentową WIBOR 3M ustalaną dla każdego okresu odsetkowego, powiększoną o marżę.
"Obligacje zostaną wykupione ze środków wypracowanych w toku normalnej działalności emitenta, w szczególności z uzyskanych ze spieniężenia wierzytelności nabytych w ramach działalności faktoringowej. Emitent nie spodziewa się, aby w terminie do czasu całkowitego wykupu obligacji doszło do przekroczenia poziomu zobowiązań powyżej 100 mln złotych, z wyłączeniem zadłużenia związanego z emisją obligacji" - czytamy dalej.
W chwili podjęcia uchwały o emisji obligacji serii I istnieją także obligacje serii F (wartość emisji 10 mln zł) z terminem wykupu na 19 lutego 2018 r., obligacje serii G (wartość emisji 10 mln zł) z terminem wykupu na 23 kwietnia 2018 r. oraz obligacje serii H (wartość emisji 20 mln zł) z terminem wykupu na 21 września 2019 r., podano także.
Pragma Faktoring SA jest firmą faktoringową z sektora pozabankowego. Spółka rozpoczęła działalność w 1996 r. świadcząc usługi w zakresie obrotu wierzytelnościami i windykacji. Po przekształceniu w spółkę akcyjną w 2007 roku Grupa Finansowa Premium zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych, zaś w 2011 roku pozyskała nowego akcjonariusza większościowego - Pragma Inkaso i zmieniła nazwę na obecną.