Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości sWIG80
23482.17+64.11(+0.27%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Pod koniec tygodnia główne krajowe indeksy wróciły do spadków, nie licząc indeksu spółek o małej kapitalizacji sWIG80, któremu udało się oprzeć zniżkom i zaliczyć niewielki wzrost. Indeksowi WIG20 ciążyły notowania Dino (-10,9%), które traciło po publikacji słabszych od oczekiwań kwartalnych wyników finansowych i prognoz zakładających relatywnie niskie tempo wzrostu sprzedaży w 2024 roku...
WIG20 kontynuuje spadki z wcześniejszych sesji i zniżkuje o 0,4 proc. Ponownie silniejsze od blue chipów są małe spółki, indeks sWIG80 znajduje się na niewielkim plusie. Akcje LPP drożeją o 4 proc. Słaby jest sektor górniczy, mimo wzrostu akcji Bogdanki o ok. 1 proc. Zniżkują kursy spółek energetycznych i banków.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie ostatecznie nie przyniósł zmian głównego indeksu, WIG20, który pozostaje przy poziomie 2350 pkt. mWIG40 spadł 1,05%, podczas gdy sWIG80 zanotował zniżkę o 0,92%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 2,2 mld PLN z czego 1 mld przypadł na handel na akcjach LPP.
W poniedziałek na warszawskiej giełdzie panują mieszane nastroje. Rośnie WIG20, lekko spadają mWIG40 i sWIG80. Wśród blue chipów od rana najlepiej radzą sobie walory LPP.
Indeks sWIG80 jest postrzegany przez analityków i zarządzających jako ciekawy segment rynku, w którym można znaleźć atrakcyjnie wyceniane spółki z potencjałem do zwyżki.
Na zamknięciu środowej sesji na warszawskiej giełdzie WIG20 spadł o 0,7 proc., podczas gdy mWIG i sWIG80 wzrosły po 0,6 proc. W stosunku do porannych notowań poprawił się sentyment wokół spółek górniczych, z kolei słabiej od rynku zachowały się niektóre banki. PGE zniżkował trzecią sesję z rzędu.
Wskaźnik udziału kobiet we władzach firm z mWIG40 wyniósł w 2023 r. 17,4 proc. i był rekordowy. Różnorodność władz średniaków była wyższa niż w firmach z WIG20 i sWIG80. W minionym roku udział pań w zarządach wszystkich spółek giełdowych wzrósł. Jakie czynniki będą determinować zmiany w podejściu do kwestii różnorodności?
WIG20 pozostaje w lekkim odwrocie i wczoraj, przy sprzyjających uwarunkowaniach zewnętrznych (nowe rekordy cen złota, bitcoina, nowe rekordy indeksu akcji europejskich, wzrostowy początek sesji w USA), zyskał tylko 0,15%. Mocniej, bo po ok. 0,5% zyskiwały indeksy mWIG40 i sWIG80...
Wraz z początkiem tygodnia główne indeksy rynków akcji nieco się skorygowały. Na warszawskim parkiecie dotyczyło to przede wszystkim indeksu spółek o największej kapitalizacji WIG20 (indeksy mWIG40 i sWIG80 zanotowały niewielkie wzrosty). W gronie blue chipów zniżkowało 17 z 20 walorów, w ujęciu sektorowym nie wyróżniała się żadna grupa spółek. Sentyment pogorszył się także na rynkach bazowych, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych...
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł lekki spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,52%, do poziomu 2464 pkt. mWIG40 podbił 0,92%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,28%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,2 mld złotych.
Bez większych fajerwerków rozpoczął się nowy tydzień na GPW.
O ile w piątek wszystkie główne indeksy poprawiły możliwe do osiągniecia szczyty,
o tyle w poniedziałek podnieść poprzeczkę udało się na mWIG40 i sWIG80. Słabszy
tym razem WIG20, a co za tym idzie WIG, konsolidowały się poniżej ostatnich rekordów.
W drugiej części poniedziałkowej sesji wzrosty odnotowują indeksy małych i średnich spółek. W WIG20 zwyżkują kursy banków, na czele z Alior Bankiem i mBankiem.
W mijającym tygodniu WIG i sWIG80 codziennie poprawiały historyczne szczyty, mWIG40 zrobił to na czterech z pięciu sesji, a WIG20 każdego dnia śrubował rekord hossy, która zaprowadziła go już na poziom, gdzie ostatni raz był w lutym 2018 r.
Przy wyraźnie niższych obrotach wynikających z nieobecności inwestorów amerykańskich (którzy obchodzili wczoraj Dzień Prezydentów), głównym krajowym indeksom udało się kontynuować hossę i w przypadku indeksów WIG, mWIG40 i sWIG80 piąć się na nowe historyczne szczyty. W gronie blue chipów pozytywnie wyróżniły się: LPP (+4,8%, choć dynamiczny wzrost zaczął się dopiero ok. 2 godziny przed końcem sesji) oraz Santander (+2,2%), który w piątek poinformował o...
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,71%, do poziomu 2387 pkt. mWIG40 podbił 1,3%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 1,06%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 863mln złotych.
Wzrostowy początek tygodnia na GPW przyniósł poprawienie historycznych szczytów przez WIG, mWIG40 i sWIG80 oraz nowy rekord hossy na WIG20. Parkiet w Warszawie okazał się mocniejszy od giełd bazowych, gdzie na indeksach poniedziałkowa sesja miała bardziej mieszany przebieg.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,55%, do poziomu 2345 pkt. mWIG40 podbił 0,69%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o 0,12%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,05 mld złotych.
Po dynamicznym wzroście krajowych akcji na przełomie stycznia i lutego miniony tydzień przyniósł niewielką korektę. W piątek główne warszawskie indeksy zakończyły dzień spadkami (nie licząc indeksu małych spółek sWIG80, który zakończył notowania nieco „nad kreską”). W gronie blue chipów słabo radzili sobie przedstawiciele sektora finansowego z Krukiem (-3,4%) na czele. Gwiazdą sesji zostało CCC (+8,2%), które wzrastało po publikacji lepszych od oczekiwań...
Warszawski parkiet zakończył piątkową sesję niewielkimi spadkami. Indeks WIG20 zniżkował o 0,4 proc. Nieco silniejsze były małe spółki, grupowane w sWIG80, który wzrósł o 0,1 proc. Przez całą sesję pozytywnie wyróżniało się CCC. Akcje spółki wzrosły na zamknięciu o ponad 8 proc.
Warszawski parkiet zakończył piątkową sesję niewielkimi spadkami. Indeks WIG20 zniżkował o 0,4 proc. Nieco silniejsze były małe spółki, grupowane w sWIG80, który wzrósł o 0,1 proc. Przez całą sesję pozytywnie wyróżniało się CCC. Akcje spółki wzrosły na zamknięciu o ponad 8 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus