Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości NG.FUT (NATURAL GAS)
3.748+0.128(+3.54%)Natural Gas Futures - Gaz ziemny
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W kwietniu ceny producenckie w Niemczech kontynuowały spadek. Wskaźnik PPI wyniósł -3,3% r/r po spadku o 4,1% r/r w marcu. Tendencja spadkowa utrzymuje się, przy czym jest coraz słabsza. Kwietniowy spadek cen wynika głównie z niższych cen energii, zwłaszcza gazu ziemnego i energii elektrycznej. Jednocześnie ceny niektórych towarów, takich jak dobra inwestycyjne i dobra konsumpcyjne trwałe, wzrosły w ujęciu r/r...
Adnoc, główny koncern naftowy Zjednoczonych Emiratów Arabskich kupił udziały w projekcie eksportu gazu ziemnego NextDecade w Teksasie. To pierwsze przejęcie, jakiego spółka dokonała w USA - przekazał w poniedziałek Bloomberg.
Zapotrzebowanie na gaz ziemny na świecie będzie dalej rosło, więc po 2030 r. konieczne będą kolejne globalne projekty dostaw surowca - stwierdził w środę katarski minister energii Saad al-Kaabi.
We wtorek ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego na rynku spot spadły w amerykańskich stanach Teksas, Kalifornia i Arizona do ujemnej wartości, donosi Reuters.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, przedłożony przez minister klimatu i środowiska - napisał KPRM po posiedzeniu rządu w Katowicach.
Rosja zaczęła wojnę od szantażu energetycznego, szczególnie w zakresie gazu ziemnego - podkreśliła we wtorek na Europejskim Kongresie Gospodarczym komisarz UE ds. energii Kadri Simson. Dodała, że Rosja najpierw manipulowała cenami surowców energetycznych.
Posłowie PiS chcą, by Sejm na najbliższym posiedzeniu planowanym na 8-10 maja przyjął ustawę mrożącą ceny gazu ziemnego. Politycy PiS rozpoczęli w poniedziałek kontrolę poselską w ministerstwie klimatu i środowiska w tej sprawie.
Orlen podpisał umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny w latach 2025 - 2026 polskich spółek Grupy Saint-Gobain, która jest jednym z największych producentów materiałów budowlanych na świecie. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu - podał we wtorek koncern.
Orlen podpisał umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny w latach 2025 - 2026 polskich spółek Grupy Saint-Gobain, która jest jednym z największych producentów materiałów budowlanych na świecie. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu - podał we wtorek koncern.
Orlen zawarł dwuletnią umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny polskich spółek Grupy Saint-Gobain. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu - podała spółka w komunikacie prasowym.
Po porannym gwałtownym wzroście, w godzinach popołudniowych notowania kontraktów terminowych na gaz ziemny w Europie uspokoiły się i doszło do korekcyjnego ich spadku.
Europejska Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) prognozuje, że dzięki rozwojowi energetyki odnawialnej 2024 rok będzie szczytowym pod względem popytu na skroplony gaz ziemny (LNG) w Europie, donosi Bloomberg.
BP dokonało restrukturyzacji i zredukowało zespół kierowniczy do 10 osób. Jednocześnie wybrało Williama Lina na nowego szefa działu gazu ziemnego i energii niskoemisyjnej - przekazał w czwartek Bloomberg.
To m.in. konsekwencja coraz wyższych kursów miedzi i srebra przy jednocześnie spadających cenach gazu ziemnego i energii elektrycznej. Rosną też wyceny porównywalnych spółek i szanse na globalne ożywienie gospodarcze.
Wykorzystując niższe ceny spot oraz mniejszy popyt ze strony europejskich klientów w marcu wzrósł znacząco import skroplonego gazu ziemnego (LNG) przez azjatyckich kontrahentów.
Wydobycie gazu ziemnego z należącego do Danii złoża Tyra na Morzu Północnym wznowiono po blisko pięcioletniej przerwie spowodowanej remontem platform wiertniczych. Orlen może na tym skorzystać bo poza importowanym gazem z norweskich pól, teraz na bazie umowy z duńską firmą Ørsted zyskał dostęp do duńskich złóż gazu.
Wydobycie gazu ziemnego z należącego do Danii złoża Tyra na Morzu Północnym wznowiono w piątek po niemal pięcioletniej przerwie spowodowanej remontem platform wiertniczych - podała odpowiedzialna za eksploatację spółka Total Energies. Umożliwi to Danii uniezależnienie się od importu surowca z Rosji.
W ciągu kilku najbliższych tygodniu ruszy w Niemczech budowa pierwszego stałego terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG). Powstanie w Stade niedaleko Hamburga, informuje Bloomberg.
Nabywcą firmy zarządzającej podziemnymi magazynami gazu ziemnego w Polsce jest państwowy Gaz-System. Dzięki temu chce zwiększyć swoje kompetencje na rynku błękitnego paliwa.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus