Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości NG.FUT (NATURAL GAS)
3.367-0.060(-1.75%)Natural Gas Futures - Gaz ziemny
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Europejska Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) prognozuje, że dzięki rozwojowi energetyki odnawialnej 2024 rok będzie szczytowym pod względem popytu na skroplony gaz ziemny (LNG) w Europie, donosi Bloomberg.
BP dokonało restrukturyzacji i zredukowało zespół kierowniczy do 10 osób. Jednocześnie wybrało Williama Lina na nowego szefa działu gazu ziemnego i energii niskoemisyjnej - przekazał w czwartek Bloomberg.
To m.in. konsekwencja coraz wyższych kursów miedzi i srebra przy jednocześnie spadających cenach gazu ziemnego i energii elektrycznej. Rosną też wyceny porównywalnych spółek i szanse na globalne ożywienie gospodarcze.
Wykorzystując niższe ceny spot oraz mniejszy popyt ze strony europejskich klientów w marcu wzrósł znacząco import skroplonego gazu ziemnego (LNG) przez azjatyckich kontrahentów.
Wydobycie gazu ziemnego z należącego do Danii złoża Tyra na Morzu Północnym wznowiono po blisko pięcioletniej przerwie spowodowanej remontem platform wiertniczych. Orlen może na tym skorzystać bo poza importowanym gazem z norweskich pól, teraz na bazie umowy z duńską firmą Ørsted zyskał dostęp do duńskich złóż gazu.
Wydobycie gazu ziemnego z należącego do Danii złoża Tyra na Morzu Północnym wznowiono w piątek po niemal pięcioletniej przerwie spowodowanej remontem platform wiertniczych - podała odpowiedzialna za eksploatację spółka Total Energies. Umożliwi to Danii uniezależnienie się od importu surowca z Rosji.
W ciągu kilku najbliższych tygodniu ruszy w Niemczech budowa pierwszego stałego terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG). Powstanie w Stade niedaleko Hamburga, informuje Bloomberg.
Nabywcą firmy zarządzającej podziemnymi magazynami gazu ziemnego w Polsce jest państwowy Gaz-System. Dzięki temu chce zwiększyć swoje kompetencje na rynku błękitnego paliwa.
Nowo wybudowany gazociąg Jelenia Góra-Piechowice Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) otrzymał świadectwo oceny technicznej w zakresie przesyłu gazu ziemnego z domieszkami wodoru - poinformowało PSG w komunikacie prasowym.
Orlen zawarł umowę na sprzedaż spółce Gas System udziałów w Gas Storage Poland, operatorze systemu magazynowania gazu ziemnego. Tym samym spełniono warunek połączenia Orlen i PGNiG wskazany przez Prezesa UOKiK - podał koncern. W lutym na zbycie udziałów zgodzili się akcjonariusze Orlenu.
Unia Europejska powinna uzgodnić wspólne stanowisko w sprawie sposobu, w jaki państwa członkowskie mogą zmniejszyć import rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) lub z niego zrezygnować - oceniła w poniedziałek hiszpańska minister energetyki Teresa Ribera w Brukseli, gdzie tego dnia odbywa się posiedzenie unijnych ministrów ds. klimatu i energetyki.
Niskie ceny na rynku spot skusiły Chiny, które importowały w lutym rekordową ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) jak dla tego miesiąca, informuje Bloomberg.
Odwiert rozpoznawczy PGNiG Upstream Norway z Grupy Orlen wykonany na koncesji PL211 CS na Morzu Norweskim potwierdził, że w złożu Adriana znajdują się zasoby wydobywalne gazu ziemnego i kondensatu w ilości 28 do 43 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. To więcej niż szacowano - podał koncern.
Odwiert rozpoznawczy PGNiG Upstream Norway z Grupy Orlen wykonany na koncesji PL211 CS na Morzu Norweskim potwierdził, że w złożu Adriana znajdują się zasoby wydobywalne gazu ziemnego i kondensatu w ilości 28 do 43 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. To więcej niż szacowano - podał koncern.
Prace wiertnicze prowadzone przez PGNiG Upstream Norway na koncesji PL211 CS na Morzu Norweskim potwierdziły, że w złożu Adriana znajdują się zasoby wydobywalne gazu ziemnego i kondensatu w ilości 28-43 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej - poinformował Orlen w komunikacie prasowym.
Spadek cen gazu ziemnego, wysokie stopy procentowe i silniejsze głosy niezadowolenia z agresywnej polityki ochrony klimatu przyczyniły się do spadku sprzedaży pomp ciepła w Europie w 2023 roku, informuje Bloomberg.
Katar stoi gazem i zamierza swoje bogactwo wykorzystać maksymalnie. Planowane zwiększenie produkcji skroplonego gazu ziemnego LNG stawia go na pozycji głównego gracza. Do 2030 r. może przejąć ¼ światowego rynku.
W ciągu najbliższej dekady zużycie skroplonego gazu ziemnego na świecie wzrośnie o połowę, prognozuje Woodside Energy Group, największy australijski eksporter tego surowca.
Katar planuje zwiększenie wydobycia gazu ziemnego i produkcji LNG. Zakłada długoterminowy wzrost popytu na ten surowiec energetyczny, szczególnie w Europie i Azji.
W niedzielę szef spółki QatarEnergy powiedział, że spółka ta ma zamiar zwiększyć produkcję LNG o 16 mln ton rocznie, co sprawi, że roczna produkcja tego surowca wyniesie łącznie 142 mln ton rocznie. O ile spółka zdaje sobie sprawę, że to oświadczenie uderzy w i tak już niskie ceny gazu ziemnego na świecie, to jednocześnie Katar sygnalizuje, że liczy na długoterminowe wzrosty cen gazu ziemnego – i na to, że surowiec ten powróci do łask ze względu na fakt, że jest...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus