Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości EURUSD
1.0394-0.0006(-0.06%)EUR/USD 1:1 - euro/dolar
FOREX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W czwartek po południu złoty marginalnie osłabił się względem poziomu otwarcia do 4,28 za euro, a rentowności krajowych obligacji lekko wzrosły.
Jak nastąpią obniżki stóp procentowych w USA i w strefie euro, kurs złotego wzrośnie, a atrakcyjność polskich obligacji się podniesie i będzie duży napływ kapitału portfelowego do Polski" - ocenił prezes NBP Adam Glapiński
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,1097 USD i 159,20 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Na indeksach giełdowych utrzymuje się presja spadkowa - wczorajsza próba odbicia na Wall Street została ostatecznie zgaszona, a przecena była dzisiaj rano widoczna na indeksach w Azji.
Dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro są zgodne z oczekiwaniami w ujęciu miesięcznym i gorsze od prognoz w ujęciu rocznym.
Na europejskich giełdach główne indeksy wahają się w wąskim przedziale. Inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy w sierpniu, które mogą zadecydować o skali luzowania polityki pieniężnej w USA. Na razie gracze oceniają dobre dane makro z niemieckiej gospodarki. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i JPY - informują maklerzy.
Złoty utrzymał kurs w pobliżu 4,27 względem euro w czwartek rano, a analitycy nie wykluczają wzmocnienia krajowej waluty w kolejnych dniach. Trwa spadek rentowności obligacji, choć niektórzy analitycy przewidują możliwe zahamowanie tej tendencji po konferencji prezesa NBP.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają po rozpoczęciu czwartkowego handlu. Inwestorzy są w "trybie oczekiwania" na dane z amerykańskiego rynku pracy w sierpniu, które mogą zadecydować o skali luzowania polityki pieniężnej w USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro - informują maklerzy.
W Azji giełdy podejmują próby odrabiania strat po środowej globalnej wyprzedaży na rynkach akcji, na razie mało skutecznie. Inwestorzy czekają na dane o zatrudnieniu w USA, aby ocenić skalę luzowania polityki pieniężnej przez Fed. Na rynku walutowym dolar jest stabilny wobec euro i JPY - podają maklerzy.
Złoty utrzymał kurs w pobliżu 4,27 względem euro w czwartek rano, a analitycy nie wykluczają wzmocnienia krajowej waluty w kolejnych dniach. Trwa spadek rentowności obligacji, choć niektórzy analitycy przewidują możliwe zahamowanie tej tendencji po konferencji prezesa NBP.
APS Energia ma umowę na dostawę ponad 150 urządzeń zasilających branży trakcyjno-transportowej za 4,1 mln euro - podała spółka w komunikacie. Realizacja dostaw przewidziana jest do końca 2024 roku.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,1050 USD i 160,26 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Kontrakty w USA zniżkują, podobnie jak indeksy giełdowe w Europie. W centrum zainteresowania inwestorów są dane o miejscach w pracy i bezrobociu w USA i śledztwo Departamentu Sprawiedliwości wobec Nvidii. Dolar osłabia się.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają. W środę na całym świecie widać masową ucieczkę inwestorów od ryzykownych aktywów w reakcji na obawy o gospodarkę USA i duże straty firm technologicznych. Na rynku walutowym USD słabnie do euro i JPY - informują maklerzy.
Finalny odczyt dotyczący aktywności sektora usług w strefie euro w sierpniu został zweryfikowany w dół. Rozwój największego motoru rozwoju gospodarki Eurolandu okazał się słabszy niż pierwotnie wyliczono, przy czym kolejny sygnał do niepokoju napłynął z Niemiec.
Zdecydowane ruchy inwestorów na rynkach akcji nie mają swojego odzwierciedlenia na rynku walut. Złoty pozostaje dość stabilny w notowaniach z euro, a eksperci oczekują, że polską walutę będzie wspierać środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej.
Na europejskich giełdach główne indeksy zaliczają mocne spadki. Inwestorzy "trawią" informacje o solidnej wyprzedaży na rynkach akcji w USA we wtorek i w Azji w środę. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro, a traci do JPY - informują maklerzy.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus