Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20ST
302.70-1.30(-0.43%)BETA ETF WIG20SHORT
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim była kolejnym dniem pokazu siły popytu. Indeks WIG20 wzrósł o 1,92 procent z licznikiem obrotów pokazującym 1,23 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 1,48 procent przy obrocie zbliżonym do 1,45 mld złotych.
Główne indeksy na GPW nie zatrzymują się i kończą najlepszy tydzień pod względem skali wzrostów od początku hossy w 2022 r. O ile w poprzednich dniach rynek wspierał mocny złoty, o tyle w piątek indeksy zyskały, mimo jego słabości. Wzrosty byłyby jeszcze większe, gdyby nie jastrzębie dane z USA.
Początek piątkowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Cyfrowy Polsat.
Wzrosty na GPW głównych indeksów były na tyle wysokie, że w porównaniu z mieszaną sesją na rynkach bazowych, WIG20 okazał się najmocniejszym benchmarkiem w Europie Gwiazdą sesji okazał się kurs XTB, który wystrzelił po wynikach, podnosząc kapitalizację spółki na tyle, by przeskoczyć pod tym względem m.in. JSW z WIG20.
Główne indeksy warszawskiej giełdy utrzymują wzrosty. Wśród blue chipów najmocniej, ponad 3 proc., rośnie kurs Pekao.
Początek środowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie PZU.
Końcówka zeszłego tygodnia przyniosła na krajowy parkiet niewielkie wzrosty głównych indeksów, przy czym najlepszą postawą wykazały się warszawskie blue chipy zebrane w indeksie WIG20. Indeks ten, po trwającej tydzień konsolidacji w okolicach 2200 punktów odbił nieco w górę, choć nadal jest o 3,5% niżej niż na początku roku...
W rozmowie z Bankier.pl prezes jedynego dostawcy polskich funduszy ETF mówi m.in. o nowych produktach, „kurze znoszącej złote jajka” wśród prowadzonych funduszy, oczekiwaniach wobec nowego rządu i biznesowej rakiecie, startującej w sWIG80, która dolatuje do WIG20.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim miała zostać zdominowana przez impulsy z giełd bazowych i odpowiedź inwestorów na odczyty wskaźników inflacji w USA.
Piątkowe wzrosty na GPW pozwoliły przerwać serię tygodniowych spadków głównych indeksów, co jeszcze w czwartek nie było tak oczywiste. Z najnowszej aktualizacji rejestru krótkiej sprzedaży wynika, że fundusze zmniejszyły swoje pozycje na dwóch popularnych spółkach z WIG20.
Indeks największych spółek giełdowych WIG20 nieznacznie spada i notowany jest blisko poziomu 2.200 pkt., wokół którego porusza się od ponad tygodnia. W indeksie blue chipów spadki pogłębia CD Projekt, stosunkowo dobrze radzą sobie spółki detaliczne. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie ryzykiem dla GPW mogą być notowania USD na rynku walutowym.
Główne indeksy warszawskiej giełdy nadrobiły z nawiązką wtorkowe spadki i zakończyły środową sesję wzrostami o 0,5-1,0 proc. WIG20 znalazł się na poziomie ok. 2.213 pkt., a wśród komponentów tego indeksu tylko kurs Orange obniżył się. Najlepiej radziły sobie spółki z segmentu górniczego, energetycznego oraz spółki gamingowe.
Indeksy na GPW skorzystały z dobrych nastojów na rynku akcji i skończyły dzień w większości na plusach. Wygranymi sesji były spółki górnicze, liderujące w skali wzrostów w kolejnych segmentach. Był to pierwszy dzień notowań bez zaliczki na poczet dywidendy od PKO BP, co sprzyjało indeksom dochodowym, w których notowane są akcje banku.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus