Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20ST
302.70-1.30(-0.43%)BETA ETF WIG20SHORT
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Mimo porannego optymizmu i wzrostów w pierwszej połowie sesji na europejskich rynkach (w tym także i w Polsce), wypracowanych zysków nie udało się utrzymać do końca notowań, a pogarszający się sentyment dodatkowo popsuł słaby początek sesji w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie główne warszawskie indeksy zakończyły wczorajszy dzień niewielkimi spadkami. Negatywny wpływ na indeks WIG20 miała przecena banków (jedynie Alior zaliczył 1,1%-ową zwyżkę), a indeks próbowały...
Mocny początek środowej sesji na GPW pobudził apetyt na wzrosty, który topniał jednak w miarę upływu kolejnych godzin, spychając giełdowe indeksy poniżej startowych pozycji. Wtorkowe spadki odrobił kurs Orange, swoje ostatnie zdobycze oddały notowania banków, a największe wzrosty na fali informacji o CPK odnotowały spółki kolejowe.
Środowa sesja przebiega bez wyraźnego trendu. Główne indeksy GPW znajdują się blisko poziomów odniesienia. Liderem zwyżek w WIG20 jest Orange, który zyskuje niemal 3 proc. Wśród średnich spółek, spadki odreagowuje CCC, a Enea zwyżkuje o ponad 3 proc.
Na początku środowej sesji WIG20 i WIG zwyżkują o mniej niż 0,5 proc., a pozostałe główne indeksy notują niewielkie zniżki. WIG20 rośnie trzeci raz z rzędu i nadal testuje poziom 2.560 pkt. PKO BP i Santander, będące motorami wtorkowych zwyżek, w środę są najsłabszymi spółkami wśród blue chipów. KGHM rośnie o ponad 2 proc.
Główne indeksy warszawskiej giełdy rosną o 0,2-0,5 proc., za wyjątkiem sWIG80, który znajduje się w okolicy poziomu odniesienia. Wśród spółek notowanych w indeksie WIG20 wzrostom przewodzą: Alior Bank, PKO BP, Santander i Pekao. Spadają m. in.: Cyfrowy Polsat i Budimex. Zdaniem analityków, z powodu braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych, we wtorek zmienność na rynkach może być zmniejszona.
Od najmocniejszych wzrostów w Europie reprezentacyjnych indeksów rozpoczął się tydzień na GPW. Powrót w okolice szczytu hossy indeksu największych spółek może sugerować, że spadkowa korekta jest już za nami. W poniedziałek kursy wszystkich blue chipów skończyły sesję na zielono.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wyraźny wzrost głównego indeksu, WIG20, o 2,11%, do poziomu 2542 pkt. mWIG40 podbił 0,9%, podczas gdy sWIG80 zanotował zniżkę o 0,3%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld złotych.
W drugiej części poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie rosną wszystkie główne indeksy z wyjątkiem indeksu małych spółek. Wśród największych spółek najmocniej drożeją papiery KGHM.
Początek poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie przyniósł wzrosty większości głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej drożeją papiery CD Projektu.
Piątkowe notowania na rynku warszawskim zostały zdominowane przez rozliczenie czerwcowej serii kontraktów terminowych na WIG20.
Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły dzień na lekkich minusach. Wyjątkiem był sWIG80, który w ciągu kilku ostatnich minut sesji wzrósł o niemal 400 pkt. i na zamknięciu zwyżkował o 1,6 proc. Wśród blue chipów poszły w dół akcje większości banków, czyli wcześniejszych liderów wzrostów, natomiast kurs BNP Paribas wzrósł o ponad 11 proc. Zdaniem analityków, dla warszawskiej giełdy ryzykiem jest obecnie m. in. umacniający sie dolar.
Dopiero ostatnia godzina piątkowej sesji przyniosła trochę emocji na GPW z uwagi na tzw. dzień trzech wiedźm. Jednak przez większość dnia główne indeksy konsolidowały się na ostatnio zdobytych poziomach. WIG20 bez sukcesu próbował w ciągu dnia powalczyć o zamknięcie ponad poziomem 2 500 pkt, niemniej w cały tygodniu zyskał najwięcej od lutego.
Początek piątkowej sesji na GPW przyniósł spadki głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej spada PGE.
Czwartkowa sesja na GPW obfitowała w zwroty akcji. Zaczęła się od silnych wzrostów napędzanych m.in. przez akcje banków, żeby po kilku godzinach giełdowe indeksy rozbłysły na czerwono. Tuż przed końcem sesji sytuacja uległa jednak kolejnej zmianie i WIG20 zakończył ją obronną ręką tuż poniżej 2500 punktów.
Popołudnie przyniosło na warszawską giełdę niewielkie pogorszenie nastrojów i główne indeksy znajdują się w okolicach poziomów odniesienia. Wśród banków, nadal dobrze radzi sobie PKO BP, a liderem spadków w indeksie WIG20 jest JSW. Zdaniem analityków, wzrosty z poprzednich sesji były tylko odbiciem w średnioterminowej tendencji spadkowej i w najbliższych tygodniach prawdopodobne są zniżki lub konsolidacja.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus