Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Producenci żywności zmagają się z osłabieniem popytu w kraju i coraz większą konkurencją na rynkach zagranicznych, ale według prognoz w 2025 r. ich przychody mogą znów ruszyć w górę. Branża traci okazje do konsolidacji, która mogłaby umocnić jej pozycję.
Coraz więcej przedsiębiorców stawia na naprawę. Liczba postępowań restrukturyzacyjnych w nowym roku może wzrosnąć o 20 proc.
6 na 10 Polaków pamięta o ignorowaniu linków otrzymywanych od nieznanych kontaktów, a 4 na 10 deklaruje, że proaktywnie skanuje swoje...
Ekspert Konfederacji Lewiatan sformułował prognozy gospodarcze dla Polski na 2025 rok. Przewiduje wzrost gospodarczy na poziomie ponad 4%, spadek...
W ostatnich dwóch latach krajowa sieć się podwoiła. Ładowarek mamy już ponad 10,5 tys. Mimo to nadal nam daleko do wielu krajów UE, nawet tych mniejszych. Rok 2025 powinien przynieść dalszy rozwój, w czym udział będą miały giełdowe spółki.
Nie na Wall Street, ale przy ul. Książęcej akcje przyniosą wyższe stopy zwrotu w nowym roku. Przebudzić się mogą Niemcy, a cykl inwestycyjny podbije ceny surowców - wynika ze strategii Trigon Domu Maklerskiego.
3,6 proc. - takie średnie tempo wzrostu PKB w 2025 r. prognozują zapytani przez PB ekonomiści. To bardzo dużo na tle rachitycznego odbicia spodziewanego po drugiej stronie Odry. Co może zaszkodzić rozwojowi Polski? Między innymi kampania wyborcza.
Analitycy Trigon Domu Maklerskiego wytypowali spółki, które ich zdaniem wypadną lepiej od rynku oraz te, których lepiej unikać.
Brak rąk do pracy, luka kompetencyjna i technologiczna, niedopasowanie popytu do podaży – to niektóre z problemów, z jakimi będą borykali się pracodawcy.
Spółki budujące mieszkania nie spodziewają się, że w 2025 r. sprzedaż wystrzeli. Tylko znikomy odsetek badanych prognozuje wzrost cen.
Ciężkie czasy zahartowały rynek startupów w Polsce. Słabi się wykruszyli, a najlepsi wypłynęli na powierzchnię. Wiele firm dojrzało i liczy na kolejne rundy finansowania, ale nie brakuje głosów pesymistycznych.
Wyznaczenie celów klimatycznych poczeka na prezydencję Duńczyków. Polska skupi się na złagodzeniu skutków ETS2 i zatrzymaniu importu paliw kopalnych z Rosji. Ocieplenie postępuje, a unijnym wyborcom wszystko co zielone zaczyna się źle kojarzyć.
Rozpoczynający się rok nie zapowiada się w tym momencie dobrze dla gospodarki europejskiej, w tym polskiej. Ale jest kilka zjawisk, które mogą przełamać pesymizm. Niektóre z nich są niedoceniane przez konsensus prognoz – na przykład to, że część problemów Europy ma charakter cykliczny, a nie strukturalny.
W tym roku tendencje rynkowe zdominowane będą przez nowe technologie. Kluczową rolę odegra sztuczna inteligencja.
Przedsiębiorcy i eksperci nie liczą na rychłe ożywienie rynku. Spodziewają się jednak zmian w globalnej polityce, które zmienią relacje handlowe w światowym hutnictwie.
Deweloperzy wciąż trzymają wciśnięty hamulec na budowach, ale do gry zaczynają wracać fundusze zainteresowane zakupem aktywów nad Wisłą.
Pekin będzie walczył o zahamowanie spadku PKB, ale te działania będą miały bardziej charakter wypełnienia deklaracji politycznej niż faktycznej poprawy — uważa dr Marcin Przychodniak, analityk ds. Chin w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
Firmy z branży odpadowej, samorządy, sieci handlowe i podmioty budowlane czeka śmieciowa rewolucja. Na zmiany muszą przygotować się także przedsiębiorstwa wodno-ściekowe.
Po dwóch wymagających dla branży IT latach warunki makroekonomiczne mają być bardziej sprzyjające. Ożywieniu mogą sprzyjać m.in. uruchamianie projektów z funduszy publicznych i zwiększanie nakładów na cyfryzację przez firmy. Więcej niż przed rokiem firm deklaruje chęć rekrutacji.
Polacy coraz chętniej jedzą poza domem i zostawiają w restauracjach więcej pieniędzy, ale rosnące koszty działalności przyprawiają właścicieli lokali o ból głowy. Branża gastronomiczna liczy na kolejny wzrost w 2025 r., choć niepewność nie znika z menu.
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata z środy, 1 stycznia.
Rząd Niemiec potępił w środę serię ataków w noc sylwestrową za pomocą fajerwerków przeciwko funkcjonariuszom policji, które w samym Berlinie doprowadziły do aresztowania kilkuset osób – poinformowała agencja AP.
Belgia jest pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym od 1 stycznia obowiązuje zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów. Minister zdrowia Frank Vandenbroucke podkreślił, że elektroniczne papierosy są "ekstremalnie szkodliwe" dla społeczeństwa i środowiska.
W środę w miejscowości Mielnik (woj. podlaskie) żołnierz 18 Dywizji Zmechanizowanej, po samowolnym oddaleniu się z rejonu obozowiska wraz z bronią służbową, oddał strzały w kierunku cywilnego pojazdu, następnie schronił się w pobliskim lesie. Mężczyzna został ujęty przez żołnierzy Zgrupowania Zadaniowego w Mielniku - poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Po wprowadzeniu w Katowicach w grudniu ub. roku nowych zasad parkowania nieznacznie spadła liczba samochodów wjeżdżających do centrum miasta - wynika z informacji podanych we wtorek przez władze samorządowe Katowic.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus