Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Dla ponad 78 proc. badanych najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę w trakcie świątecznych zakupów spożywczych jest cena - wynika z raportu UCE Research i Grupy Blix. Największy odsetek badanych planuje wydać od 101 do 300 zł na jedną osobę, która zasiądzie przy świątecznym stole.
Nowo wybrana Komisja Europejska rozpoczęła pracę w tym miesiącu i w obszarze polityki żywnościowej stanęła przed szeregiem sprzecznych żądań: przemysłu, który oczekuje większego wsparcia (w tym finansowego) i organizacji pozarządowych, które domagają się większej kontroli (i regulacji) w obszarach od środowiska po zdrowie publiczne.
O tym, gdzie może być zlokalizowana druga elektrownia jądrowa i dlaczego w Bełchatowie. O tym, jaki jest rachunek za stracone lata transformacji energetycznej i kiedy zostaną zamknięte ostatnie kopalnie węgla. O tym, jak wielki apetyt na morskie farmy wiatrowe ma Polska Grupa Energetyczna i o planach inwestycyjnych – mówi Dariusz Marzec, prezes PGE SA.
Jak przygotować się na ataki dezinformacyjne i jak z nimi walczyć, kiedy już do nich dojdzie? Zastanawiali się nad tym uczestnicy debaty zorganizowanej przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.
Orlen, AmRest, Novita, Sopharma, Text czy Delko – te spółki warto mieć teraz na uwadze.
Polski deweloper powierzchni logistycznych sprzedał czeskiemu funduszowi Investika pięć obiektów w różnych lokalizacjach za 150 mln EUR. To największa transakcja na rynku magazynowym w ostatnich dwóch latach
Tym razem chińskie władze monetarne nie zaskoczyły. Ludowy Bank Chin (PBCC) utrzymał swoje kluczowe stopy procentowe na niezmienionym poziomie drugi miesiąc z rzędu. Rynki liczą, że zgodnie z zapowiedziami Pekinu, w przyszłym roku dojdzie do faktycznego złagodzenia nastawienia/
Presja inflacyjna w japońskiej gospodarce uległa dalszemu wzmocnieniu, zwiększając prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Bank Japonii.
Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się odbiciem, a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęły najwyższy poziom od maja. Rynki zareagowały na zaostrzone stanowisko Rezerwy Federalnej oraz sygnały dotyczące wolniejszego tempa łagodzenia polityki monetarnej w nadchodzącym roku – podaje agencja Reuters.
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.
Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami głównych indeksów po mocnej przecenie dzień wcześniej. Dow Jones przerwał serię dziesięciu spadkowych dni z rzędu - najdłuższą taką serię od 1974 roku.
Ceny ropy naftowej zanotowały w czwartek spadki, co wynika z ostrożności sygnalizowanej przez banki centralne w USA, Europie i Azji w kwestii łagodzenia polityki monetarnej. Komunikaty te wzbudziły obawy, że osłabiona aktywność gospodarcza może zmniejszyć popyt na ropę w nadchodzącym roku – podaje agencja Reuters.
W przyszłym roku przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o granty m.in. na B+R, technologie cyfrowe i ekoinnowacje.
W przyszłym roku węgierski koncern paliwowy połączy polskie spółki zależne — MOL Polska i Slovnaft Polska. Połączona firma chce się znaleźć w pierwszej trójce operatorów stacji paliw.
W sporze o to, czy pod młotek ma pójść cały warszawski biurowiec, czy jego połowa, Cornerstone i Mennica Polska wytaczają coraz cięższe działa.
Pierwsza reakcja giełd na informacje z amerykańskiego banku centralnego wydaje się przesadzona. Fed musi poczekać na to, co rzeczywiście zrobi Donald Trump.
Mimo wojny Ukraina lepiej sobie radzi na polu gospodarczym niż Rosja - ocenił tygodnik "Economist" w czwartkowym artykule. Według tygodnika, Ukraina od początku pełnowymiarowej wojny była w stanie usprawnić swoją gospodarkę. Na początku walk sytuacja była krytyczna, jednak z czasem się poprawiła.
Nowy szef CERT Polska opowiada o wpadce Mety, psychologicznych chwytach scamerów i nowych narzędziach dla firm oraz internautów poprawiających bezpieczeństwo w sieci.
Powiedzenie mówi, że celem rynku jest sprawienie, aby jak najwięcej inwestorów wyszło na głupców. Przypomnijmy, co działo się tuż przed minimum rynku w październiku 2022 r.
W polskim przemyśle utrzymuje się różnica między rosnącymi sektorami nastawionymi na sprzedaż krajową a tymi nastawionymi na eksport, w których produkcja spada. W tej drugiej grupie wyróżnia się motoryzacja zaczynająca odczuwać efekty niemieckich problemów. Rok 2025 nie rysuje się pozytywnie.
Rozpoznawalność marki Vivus wśród klientów to aż 84 proc. Mimo to szyld odchodzi do lamusa. Firma pożyczkowa nie chce być kojarzona z rosyjskim oligarchą, który trafił na listę sankcyjną.
W czwartek cena złota wzrosła o symboliczne 0,20 proc., częściowo odrabiając straty z poprzedniego dnia. Ten niewielki wzrost nastąpił po decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która przyjęła bardziej ostrożne podejście, sygnalizując ograniczenie planowanych cięć stóp procentowych w 2025 roku.
Nazwiska, zdjęcia, filmy ponad 120 osób zostały wykorzystane w fałszywych reklamach w 2024 r. Dane zebrał NASK.
Poseł został okradziony przez oszustów — stracił 150 tys. zł. Straty są znacznie większe i dotyczą całego państwa.
Fachowcy od technologii wesprą przedsiębiorców we wdrażaniu nowatorskich rozwiązań cyfrowych, w tym dotyczących sztucznej inteligencji.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus