Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Przewidywane najważniejsze wydarzenia gospodarcze 2024-04-08 - 2024-04-12
Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 8 kwietnia.
Wiceministrowie klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi, prezes i dyrektor Makaronów Polskich SA, prezes SuperDrobu, wiceprezes PFPŻ, przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - to tylko niektórzy potwierdzeniu już goście debat dotyczących rynku spożywczego, które odbędą się w ramach 16. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
Poniżej zamknięcia i zmiany indeksów w USA. Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chile, Kolumbii i Argentynie:
Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
Poniżej zestawienie rentowności obligacji wybranych państw.
W rozpoczynającym się tygodniu w centrum uwagi krajowych inwestorów znajdą się dane o bilansie C/A za luty, a tematem politycznym będą wyniki wyborów samorządowych. Rynek pozna protokół z marcowego posiedzenia RPP. Od środy obradować będzie Sejm. Wyniki finansowe opublikują m. in. Cyfrowy Polsat, Pepco, GPW i Budimex..
W najbliższych dniach w centrum uwagi inwestorów będą dane o inflacji z USA i decyzja Europejskiego Banku Centralnego. O stopach zdecydują też Kanada i Nowa Zelandia. Fed opublikuje protokół z marcowego posiedzenia, szereg członków FOMC zabierze głos. Rynki z uwagą będą śledzić rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie.
Na podstawie podanych przez sztab KO nieoficjalnych wyników z 10 proc. obwodów w Łodzi, Hanna Zdanowska zdobyła 61,13 proc. głosów w wyborach na prezydenta miasta - podał w nocy z soboty na niedzielę Dziennik Łódzki na swojej stronie internetowej.
Kandydaci Lewicy najwięcej głosów zdobyli w województwie dolnośląskim, gdzie otrzymali 9 proc. poparcia, a najmniej w woj. podlaskim, gdzie głosowało na ich 3,4 proc. – wynika z opublikowanego w niedzielę sondaży pracowni Ipsos. W skali kraju, wg badania, Lewica otrzymała 6,8 proc. głosów.
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 33,7 proc., Koalicja Obywatelska - 31,9 proc., Trzecia Droga - 13,5 proc.; Konfederacja - 7,5 proc., Lewica - 6,8 proc. - wynika z badania exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos.
Zetki wolą e-zakupy, bo w ten sposób unikają kolejek i tłumów. Poza tym cenią sobie możliwość porównania cen, szeroki asortyment oraz dostępność produktów bez względu na porę dnia i miejsce pobytu.
Strumień pieniędzy w wysokości ponad 30 mln zł popłynie do młodych przedsiębiorców chcących wprowadzić na rynek innowacyjne produkty.
Napisanie dokumentu powinna poprzedzać analiza funkcjonalności e-sklepu. Przedsiębiorca musi pamiętać, że RODO zobowiązuje go do stosowania prostego języka. Co musi znaleźć się w treści polityki?
Aktywa węglowe wychodzą, dystrybucja zostaje, a klucz do rozwoju to wiatraki morskie — tak przyszłość PGE widzi Dariusz Marzec, nowy prezes. A atom? Do dyskusji.
Rafał Trzaskowski (KKW Koalicja Obywatelska) wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 59,8 proc. - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. Drugie miejsce zajął Tobiasz Bocheński (KW Prawo i Sprawiedliwość) uzyskując 18,5 proc.
Gigant e-commerce inwestuje w rozwiązania, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Do większych zakupów chce również przekonywać lokalnością, luksusem i nowoczesnymi rozwiązaniami, które ułatwiają zakupy.
Praca nad sztuczną inteligencją obdarza mnie niezwykłym przywilejem stania w awangardzie najbardziej dynamicznego postępu technologicznego w historii – mówi Hanna Klimczak-Plucińska, inżynier oprogramowania specjalizująca się w sztucznej inteligencji w Google DeepMind.
Wojciech B., były prezes AQT Water, jest poszukiwany przez trzy różne prokuratury. Chcą przedstawić mu zarzuty manipulacji kursem akcji spółki z małego rynku, oszustw, a także… rozboju.
Embracer Group sprzeda duże studio, dzięki czemu zrealizuje główne założenie programu naprawczego. Kurs akcji idzie w górę.
Granty wesprą projekty badawczo-rozwojowe i mające zastosowanie w przemyśle. W puli jest 135 mln zł.
Kraje rozwinięte coraz mocniej naciskają na Chiny, by zmniejszyły nadwyżkę handlową. I mają rację – każdy powinien kupować od innych mniej więcej tyle, ile im sprzedaje. Kłopot polega na tym, że ta zasada zupełnie nie współgra z tym, jak funkcjonuje system handlowy i finansowy świata. Co więcej, nie współgra z tym, co myślą dziś ekonomiści. Może przydałoby się jakieś nowe Bretton Woods.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus