Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Prada wysunęła się na czoło wyścigu o przejęcie Versace od Capri Holdings za około 1,5 miliarda euro, co oznaczałoby połączenie dwóch najbardziej znanych włoskich marek luksusowych.

Kontroler udaje klienta i wystawia mandat za brak paragonu – takich akcji jest coraz więcej. I skarbówka coraz więcej na nich zarabia. Eksperci przyznają, że to dobry sposób na zwalczanie nadużyć - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Polska spółka Generation9 tworzy platformę, która ma zautomatyzować i zrewolucjonizować współpracę marek z influencerami na całym świecie.

Rząd wprowadza istotne zmiany w przepisach dotyczących podatku od towarów i usług oraz akcyzy. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 kwietnia 2025 r., obejmuje m.in. obniżone stawki VAT na wybrane towary, przedłużenie stosowania preferencyjnych rozwiązań oraz uproszczenia dla przedsiębiorców.

Amazon MGM przejął kontrolę nad serią o najsłynniejszym agencie świata - Jamesie Bondzie. Wieloletni strażnicy spuścizny Iana Fleminga Michael G. Wilson i Barbara Broccoli się wycofali. Czy to jest ten moment, kiedy zaczynamy się poważnie martwić o prequele o 004 w czasie krucjat lub crossover o 002137 z "Gwiezdnymi Wojnami"?

Polskie firmy mają przewagi konkurencyjne, dzięki nim mogą rozwijać się na ukraińskim rynku usług w obszarze budowy i odbudowy sieci elektroenergetycznych - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Według PIE te przewagi są szczególnie duże w usługach budowlanych dla elektroenergetyki.

Ponad 1,14 mld zł trafi na badania w obszarze biomedycznym z Krajowego Planu Odbudowy. Agencja Badań Medycznych w styczniu i lutym rozstrzygnęła wszystkie konkursy, które powierzyło jej Ministerstwo Zdrowia,...

Najwyraźniej zeszłoroczne zwolnienie 250 pracowników nie uratowało na tyle finansów, by pozostałym gwarantować stabilne zatrudnienie. I choć zarobili, według Delloitte, prawie 771 mln euro, to budżet się nie spina, co wymusza kolejne oszczędności - informuje Gazeta.pl. Ponieważ szastano pieniędzmi na transfery, to zamkną pracowniczą stołówkę.

Koncern ABB planuje sprzedać swój zakład produkcyjny w Bielsku Białej. Powodem jest dążenie do optymalizacji mocy produkcyjnych i portfolio produktów firmy. Transakcja ma zostać sfinalizowana w kwietniu 2025 r. Przedstawiciele firmy poinformowali, co stanie się z zatrudnionymi tam pracownikami.

Zamiast zająć się problemem realnym, tj. rosnącym deficytem budżetowym i wydatkami, rząd Donalda Tuska kontynuuje politykę gospodarczą PiS, której byłem krytykiem - tak można streścić poglądy Leszka Balcerowicza zawarte w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Piątek, 28 lutego br. to ostatni dzień pracy dla osób zatrudnionych w Rafako. W samo południe załoga ma symbolicznie minutą oklasków podziękować sobie i zakładowi za to, że "mogła być częścią jego wspaniałej 75-letniej historii". Jednak zatrudnieni wciąż mają nadzieję na powrót do zakładu – podała „Gazeta Prawna”.

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął w czwartek projekt ustawy deregulacyjnej - poinformował szef komitetu Maciej Berek. Projekt przewiduje m.in. elektroniczne umowy leasingu, półroczne vacatio legis dla określonych zmian, czy szereg zmian w Kpa.

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekty ustawy deregulacyjnej oraz o wspieraniu społecznych form rozwoju mieszkalnictwa - poinformował na portalu X szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek.

Poczta Polska jest gotowa na rozszerzenie obowiązku e-Doręczeń od 1 kwietnia - przekazali jej przedstawiciele w komunikacie. Od początku kwietnia do systemu dołączą firmy zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) do końca 2024 r., co oznacza kilkaset tysięcy nowych użytkowników - dodali.

Kontrola Najwyższej Izby Kontroli pokazała, że wbrew zapewnieniom pomysłodawców, utworzenie spółki miejskiej Kraków 5020 pociągnęło za sobą istotne koszty – podała NIK w czwartkowym komunikacie. Izba złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez władze spółki.

W tym roku po raz pierwszy na Liście 100 Najbogatszych Polaków znaleźli się wyłącznie miliarderzy. Dwa lata temu było ich 78, w ubiegłym roku 92, a w tym aż 107. Jednak siedmiu ostatnich nie załapało się do publikowanej czołówki – podaje "Forbes".

Rozwój infrastruktury automatów paczkomatowych powinien uwzględniać elastyczne zarządzanie w szczytowych okresach - wynika z raportu UKE.

Zadłużenie firm sprzedających pieczywo i wyroby cukiernicze, m.in. pączki, w ubiegłym roku wzrosło o 23 proc. i przekroczyło 21 mln zł - wynika z raportu BIG InfoMonitor. Natomiast długi producentów tych wyrobów były niemal 10-krotnie większe.

W czwartek w bazie w Inowrocławiu ma zostać podpisana umowa na leasing od USA 8 śmigłowców szturmowych AH-64 Apache. Maszyny mają trafić do Polski jeszcze w tym roku i m.in. pozwolić na rozpoczęcie szkoleń pilotów i techników przed dostawami 96 kupionych Apache'y, które mają zacząć się w 2028 roku.

Firmy korzystające z usług VeloBanku mogą już realizować transakcje w obcych walutach bez dodatkowych kosztów przewalutowania - informuje biuro prasowe banku. Nowa funkcjonalność jest dostępna w ramach business banking i obejmuje cztery najpopularniejsze waluty: euro, dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz franka szwajcarskiego.

Coraz więcej klientów Poczty Polskiej nie kryje swojej irytacji na świadczone przez nią usługi. Nie dość, że od końca ubiegłego roku wiele placówek skróciło godziny otwarcia, to na przesyłki trzeba czekać coraz dłużej. Od marca będzie jeszcze gorzej – zapowiadają związkowcy.

Komisja Europejska przedstawiła w środę długo zapowiadany pakiet Omnibus, który ma uprościć przepisy UE i zmniejszyć obciążenia administracyjne unijnych firm, m.in. w zakresie sprawozdawczości. Szacuje się, że na samej redukcji kosztów administracyjnych przedsiębiorstwa zaoszczędzą ok. 6,3 mld euro.

Właściciel "Washington Post", miliarder Jeff Bezos, zapowiedział w środę, że gazeta zmieni linię redakcyjną w dziale opinii i będzie tam zamieszczać w przeważającej części teksty w obronie "wolnych rynków i wolności osobistych". Przeciwne poglądy nie będą reprezentowane na łamach dziennika.

Polska ma 9-proc. udział w światowym eksporcie dużego AGD, zajmuje drugą pozycję po Chinach - wynika z raportu przygotowanego przez Związek Pracodawców AGD Applia.

Szwedzki koncern Northvolt, który obiecywał, że jako pierwszy w Europie będzie samodzielnie produkować baterie do pojazdów elektrycznych, w rzeczywistości korzysta z chińskich komponentów - ujawniła w środę telewizja publiczna SVT.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus