Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Akcjonariusze Corelens zdecydują o połączeniu z Zortrax

Udostępnij

Zortrax, spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego jest coraz bliżej wejścia na NewConnect. 30 kwietnia akcjonariusze COR (CORELENS), notowanej na NewConnect spółki zdecydują o uchwaleniu emisji połączeniowej, określonej w planie połączenia spółek z 30 września 2020 roku. Połączenie z Corelens pomoże rozwinąć liderowi polskiego runku druku 3D kompetencje w sektorze zdrowotnym (szczególnie dentystycznym i okulistycznym).

30 września 2020 roku Zortrax podpisał plan połączenia z notowaną na NewConnect spółką Corelens, który stanowił kamień milowy pozwalający zbliżający Zortrax do uzyskania status spółki publicznej.
W ramach emisji połączeniowej, Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax co najmniej 111.937.500 akcji, po cenie jednostkowej 1,34 zł. Emisja zostanie dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelens. Po połączeniu, dotychczasowi akcjonariusze Zortrax będą kontrolować ok. 97 proc. akcji Corelens, która zmieni nazwę na Zortrax. W zamian za 1 (jedną) akcję Zortrax wydanych zostanie 15 (piętnaście) akcji nowej emisji Corelens. Efektem połączenia byłoby uzyskanie przez Zortrax statusu spółki publicznej.

- Decyzja akcjonariuszy Corelens będzie stanowić kluczowy krok poprzedzający wejście naszej spółki na rynek NewConnect. Obecność na rynku publicznym wzmocni naszą wiarygodność, transparentność
i pozycję na wysoce innowacyjnym technologicznym rynku druku 3D. Jesteśmy świadomi własnych możliwości, zasobów i know-how. Przemawiają za nami konkretne atuty: wysoka jakość produktów, rozpoznawalna marka, doświadczony zespół badawczo-rozwojowy i rosnąca sieć dystrybucji. Nasz cel pozostaje niezmienny - chcemy być liderem światowego rynku drukarek desktopowych
- podkreśla wiceprezes Mariusz Babula, Wiceprezes Zarządu Zortrax S.A.

Podczas Walnego Zgromadzenia, Akcjonariusze Corelens zdecydują także o zmianach w składzie Rady Nadzorczej, zmianie siedziby oraz zmiany nazwy Corelens na Zortrax.

Projekcje dotyczące wolumenu sprzedaży urządzeń desktopowych oznaczają dla spółki dobre perspektywy. Jak prognozuje CONTEXT World, liczba sprzedanych drukarek z tego segmentu wzrośnie z 0,5 mln  w 2017 r., do 1,8 mln w 2021 r. Obecny udział Zortrax w światowym rynku desktopowych drukarek 3D wynosi ok. 3 proc.

- Rozwijamy działalność w obszarze druku 3D w kolejnych perspektywicznych branżach. W ubiegłym miesiącu zawiązaliśmy spółkę zależną Zortrax Dental. Będzie ona zajmować się  rozwojem oferty dedykowanej klientom z branży stomatologicznej, protetycznej i ortodontycznej, rozbudową sieci dystrybucji, działalnością B+R w obszarze oprogramowania i urządzeń dedykowanych branży stomatologicznej. Wiążemy z nią duże nadzieje, prowadzące do budowy wartości Zortrax S.A.
- uzupełnia Mariusz Babula.

W ostatnim czasie firma podpisała też list intencyjny z docenianym za innowacje w zakresie edukacji Skriware. Począwszy od III kwartału 2021 r. drukarka 3D Zortrax M200 Plus będzie elementem rozwiązań dostarczanych przez Skriware do szkół w Polsce i za granicą. Pierwszym wspólnie realizowanym projektem będzie złożenie oferty wyposażenia ponad 4,5 tys. polskich szkół
w nowoczesne laboratoria SkriLab w ramach programu „Aktywna Tablica”. W grudniu 2020 roku firma otrzymała wyróżnienie w IX edycji konkursu Polska Firma Międzynarodowy Czempion 2020 w kategorii Eksporter.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus