Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

GetBack ma umowę z Trigon TFI, chce przyspieszyć zakupy portfeli wierzytelności

Konrad Kąkolewski
Konrad Kąkolewski
Udostępnij

GBK (GETBACK) zawarł umowę obsługi na wyłączność portfeli wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez Trigon TFI. GetBack może też zwiększyć dynamikę zakupów portfeli wierzytelności, w tym również w Rumunii, poinformował ISBnews prezes Konrad Kąkolewski.

"Cieszymy się, że kolejne po Altus TFI S.A. towarzystwo funduszy inwestycyjnych nam zaufało. W obu przypadkach umowy ramowe przewidują współpracę poprzez powierzenie naszej spółce obsługi na wyłączność portfeli wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez te towarzystwa" – powiedział Kąkolewski w rozmowie z ISBnews. Dodał, że spółka jest otwarta na współpracę na wyłączność również z innymi TFI.

Prezes ocenił, że umowa jest efektem realizacji strategii GetBack, która ma przełożyć się na wzrost przychodów. Zadeklarował też, że dzięki IPO i programowi emisji obligacji spółka ma środki, dzięki którym może zwiększyć tempo, w jakim nabywa wierzytelności, w tym zagranicznych.

"Myślę, że w kolejnych miesiącach jesteśmy w stanie nie tylko utrzymać dotychczasową dynamikę zakupów, ale także ją zwiększyć. Pierwsza połowa tego roku przyniosła znaczny wzrost wartości portfeli wierzytelności nabytych przez GetBack w imieniu funduszy własnych oraz zewnętrznych. Umowa z Trigon TFI S.A. jest dla nas wzmocnieniem w realizacji tych planów. Co więcej, intensywnie myślimy nad wzrostem inwestycji w portfele wierzytelności za granicą, w szczególności na rynku rumuńskim" - poinformował Kąkolewski.

Niedawno GetBack poinformował o przejęciu za 207,6 mln zł spółki EGB Investments. Według Kąkolewskiego, to przejęcie powinno wzmocnić pozycję GetBack na rynku zarządzania wierzytelnościami.

"Do naszego zespołu dołączą kolejni eksperci z długoletnim doświadczeniem w branży, a także - co ważne - poszerzamy naszą bazę informacji o ponad 20-letnie doświadczenie EGB Investments w zarządzaniu wierzytelnościami w Polsce" - podkreślił prezes.

Kąkolewski zadeklarował, że choć GetBack ma rozwijać się głównie organicznie, to nie wyklucza kolejnych akwizycji.

"Badamy cały czas rynek. Natomiast kluczowe dla nas jest to, aby potencjalne akwizycje dawały nam efekty synergii i pozytywnie wpływały na wzrost wartości naszego biznesu. To jest dla nas najważniejsze kryterium i będziemy ewentualnie poszukiwać takich podmiotów, które są w stanie wygenerować wartość dodaną" – powiedział szef GetBack.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank. Od 2017 r. spółka jest notowana na GPW.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus