Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Synthaverse uruchamia Centrum Badawczo-Rozwojowe

Udostępnij

SVE (SNTVERSE) podpisał protokół odbioru końcowego Centrum Badawczo-Rozwojowego z generalnym wykonawcą – firmą Karmar. To oznacza, że może rozpocząć działalność operacyjną, której celem jest opracowywanie i wdrażanie na rynek produktów leczniczych charakteryzujących się wysoką innowacyjnością w skali międzynarodowej. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu CBR w  najnowocześniejszą linię technologiczną w Europie.

Pierwszy z dwóch strategicznych projektów Synthaverse, mających przyspieszyć rozwój, rozpoczyna działalność operacyjną. Dzięki uruchomieniu nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego biotechnologiczna spółka zyskuje nieograniczone możliwości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w technologiach, których jest ekspertem, czyli procesach aseptycznych, liofilizacji i hodowli bakteryjnych. CBR wyposażony jest w nowoczesną linię technologiczną pozwalającą realizować kompleksowo takie procesy jak: depyregonizacja, napełnianie, załadunek, liofilizacja, rozładunek, a także kapslowanie produktów gotowych. Wydajność produkcyjna nowej linii to 20 mln fiolek rocznie w trzech różnych formatach. W budynku CBR o powierzchni 2,5 tys. mkw. znajduje się cześć biurowo-socjalna, produkcyjna oraz techniczna. Budynek jest wyposażony w szereg instalacji podporządkowanych technologiom Synthaverse. Zainstalowano m. in. bardzo skomplikowany system wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, generatory wody, instalacje azotu, instalacje pary technicznej i technologicznej.

- Podpisany protokół odbioru końcowego z firmą Karmar oznacza, że nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe zostało przejęte do użytkowania i może rozpocząć działalność operacyjną. Chciałbym zaznaczyć, że zakład, w którym zostały zastosowane wysoce skomplikowane rozwiązania wymagał niezwykle złożonego procesu odbioru. Niemniej wszystkie testy wypadły pozytywnie, zgodnie z naszą specyfikacją. Dlatego szczególne podziękowania należą się całemu zespołowi Synthaverse oraz wykonawcy projektu – komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes zarządu Synthaverse.

Dzięki nowemu CBR lubelska spółka będzie mogła opracowywać i przygotowywać do wprowadzenia na rynek produkty lecznicze charakteryzujące się wysoką innowacyjnością w skali światowej.

- Nowopowstały CBR umożliwia doskonalenie technologii, co powinno poprawić naszą konkurencyjność w skali międzynarodowej. Jednocześnie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, w tym m.in. znacząco udoskonalonej szczepionki BCG oraz udoskonalonego produktu leczniczego Onko BCG. Ważne jest też to, że będziemy mogli rozwijać nowe obszary life science – dodaje prezes zarządu Synthaverse.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus