Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości JPYPLN.NBP
2.6162+0.0090(+0.35%)JPY/PLN NBP 100:1 - jen (Japonia)
NBP - Średnie kursy walut
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Na europejskich giełdach indeksy idą w górę. Inwestorzy czekają na ogłoszenie decyzji monetarnych w Wielkiej Brytanii. Graczy zaskoczył bank centralny Szwajcarii z niespodziewanym cięciem stóp procentowych. Na rynku walutowym USD jest stabilny wobec JPY - informują maklerzy.
W Azji na giełdach w czwartek indeksy się wahają, a traderzy rozważają zasadność ostatniego rajdu na "high-techach", który wywidnował benchmarki w regionie do najwyższych poziomów od niemal 2 lat. Na rynku walutowym dolar jest stabilny do euro i JPY - podają maklerzy.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0749 USD i 169,78 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Nieco lepsze niż zakładano wyniki eksportu Japonii w maju pozwoliły na stabilizacje notowań jena. Dodatkowym wsparciem dla japońskiej waluty są też oczekiwania związane z potencjalną podwyżką stóp procentowych.
W Azji na giełdach indeksy głównie rosną w związku z optymizmem inwestorów związanym z AI i po kolejnej "rekordowej" sesji na Wall Street. Na rynku walutowym dolar jest stabilny do euro i JPY - podają maklerzy.
Słabszy jen wsparł wyniki handlowe Japonii. Eksport tego kraju odnotował w maju największy wzrost od półtora roku, co pozwoliło na zmniejszenie deficytu handlowego.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0715 USD i 169,41 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Na europejskich giełdach indeksy rosną kolejną sesję. Na rynkach "opadł kurz" po wydarzeniach politycznych we Francji, a inwestorzy przystąpili do zakupu akcji po niedawnej wyprzedaży. Na rynku walutowym USD jest stabilny do JPY - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy zwyżkują. Wśród inwestorów dominują pozytywne nastroje po rekordach na Wall Street w poniedziałek. Na rynku walutowym USD jest stabilny do JPY - informują maklerzy.
W Azji na giełdach przeważają wzrosty gównych indeksów po pozytywnym zakończeniu poniedziałkowego handlu w USA i nowych maksimach, gdzie S&P 500 osiągnął już 30. rekordowy poziom w tym roku. Na rynku walutowym dolar jest stabilny do euro i JPY - podają maklerzy.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0712 USD i 169,11 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
W Azji na giełdach indeksy przeważnie spadają. Inwestorzy są w słabych nastrojach w związku z kryzysem politycznym we Francji. Na rynku walutowym dolar jest stabilny do euro i JPY - podają maklerzy.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0686 USD i 167,80 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Główne indeksy giełdowe na amerykańskich rynkach akcji wyraźnie zniżkują, po 4 dniach wzrostów na nowe historyczne maksima. Japoński jen odrobił poranne straty po decyzjach tamtejszego banku centralnego. Dolar się umacnia, spadają rentowności papierów skarbowych na rynkach bazowych.
Dzisiejsze posiedzenie Banku Japonii nie wniosło nic nowego. Na rynku spodziewano się ogłoszenia decyzji o redukcji wolumenu skupu obligacji (obecnie około 6 bln JPY na miesiąc), ale takowa się nie pojawiła.
Zapowiedź zmniejszenia zakupów obligacji przez Bank Japonii bez podania konkretów została uznana przez rynek za „gołębi” sygnał i spowodowała wyraźne osłabienie jena i wzrost cen obligacji skarbowych, informuje Reuters.
Kontrakty w Europie wskazują na wzrosty na otwarciu sesji. W Azji na rynkach panują mieszane nastroje, po tym jak Bank Japonii utrzymał stopy procentowe bez zmian i zapowiedział ograniczenie skupu obligacji w przyszłości. Japoński jen osłabia się, ceny ropy zniżkują.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0784 USD i 169,58 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0765 USD i 169,35 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Inflacja cen producentów w Japonii odnotowała mocne przyspieszenie w maju, co sugeruj, że słaby jen przekłada się na wzrost kosztów importowanych surowców, które następnie przenoszone są na konsumentów.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus