Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Wzrosty cen energii trapią MŚP, choć wynika to często z ich winy.

Usługi finansowe, nowe technologie i telekomunikacja – to branże budzące największe zainteresowanie inwestorów w 2025 r. Które spółki zmienią właściciela?

Stalowa spółka nadal zmagała się z trudną sytuacją na rynku dystrybucji stali. Jednocześnie dzięki nowym inwestycjom na rynku gazu poprawiły się perspektywy segmentu infrastruktury.

Program „Pierwsze klucze” ucieszy nie tylko przyszłych właścicieli mieszkań. Jeśli wejdzie w życie, ręce będą mogli zacierać również właściciele firm budowlanych i remontowych. To oznacza też ożywienie na rynku pracy w tej branży.

Program „Pierwsze klucze” ucieszy nie tylko przyszłych
właścicieli mieszkań. Jeśli wejdzie w życie, ręce będą mogli zacierać również właściciele
firm budowlanych i remontowych. To oznacza też ożywienie na rynku pracy w tej branży.

Indeks S&P500 może zakończyć 2025 rok w przedziale 6400–6800 pkt., co oznaczałoby nowy historyczny rekord - zakłada Łukasz Kałwak, strateg rynkowy Franklin Templeton. Jego zdaniem, spółki technologiczne pozostaną mocne, ale spodziewa się on rotacji sektorowej i zmian wśród liderów wzrostów.

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej na zakup telefonu komórkowego – wynika z najnowszej interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Warunek? Urządzenie musi być niezbędne w codziennym funkcjonowaniu i związane z niepełnosprawnością podatnika.

Dawno już na GPW nie było spekulacji na taką skalą, jaką obserwujemy na ukraińskich spółkach notowanych na warszawskiej giełdzie w tym roku. To gra wysokiego ryzyka bez patrzenia na fundamenty, które w wielu przypadkach nawet nie są znane. Zasilana w dodatku pojawiającymi się codziennie nowymi informacjami na temat możliwego zakończenia wojny na Ukrainie.

Komisja Europejska zapowiedziała w środę, że doprowadzi do tego, by rolnicy nie byli zmuszani do sprzedaży swoich produktów poniżej kosztów produkcji. Konkretne propozycje mają być gotowe w ciągu najbliższych miesięcy.

Mieliśmy umowę opartą o metale ziem rzadkich i innych rzeczach, ale Ukraina ją złamała dwa dni temu - powiedział w środę prezydent USA Donald Trump, ponownie określające ukraińskiego prezydenta mianem "dyktatora". Trump stwierdził też, że Zełenski mógł przyjechać na rozmowy USA i Rosji do Rijadu.

Najnowszy raport „SEN, SEKS i SMARTFONY” autorstwa Gemius potwierdza, że smartfony stały się dla użytkowników nie tylko narzędziem...

Zapowiedzi o nowym systemie wsparcia dla budowy nowych elektrowni gazowych z końca ubiegłego roku przełożyły się na istny wysp nowych projektów elektrowni gazowych. Najwięcej takich projektów przedstawiły Polska Grupa Energetyczna i Tauron. Ta ostatnia spółka uchyla nam rąbka tajemnicy. Jeśli te projekty powstaną, widmo braku mocy do produkcji energii w Polsce zostanie zminimalizowane.

Karta Moja Biedronka umożliwia skorzystanie z wielu promocji, jakie sieć oferuje swoim klientom. To mała, plastikowa karta, którą przykłada się do specjalnego czytnika przy kasach z obsługą bądź skanuje przy kasach samoobsługowych. Co w sytuacji, kiedy zostanie zgubiona? Jak dalej korzystać ze specjalnych ofert Biedronki i płacić mniej za zakupy?

Notowania ropy utrzymały się w środę na poziomie bliskim najwyższym wartościom od tygodnia, co wynika z obaw o zakłócenia w dostawach z Rosji i USA. Rynek uważnie śledzi również sytuację wokół sankcji, ponieważ Waszyngton podejmuje wysiłki na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie – podaje agencja Reuters.

Środowa sesja na amerykańskiej giełdzie zakończyła się niewielkimi wzrostami, a indeks S&P 500 ustanowił drugi z rzędu rekordowy wynik na zamknięciu. Inwestorzy z uwagą analizowali protokół z posiedzenia Rezerwy Federalnej z stycznia oraz oceniali wpływ nowych ceł ogłoszonych przez prezydenta USA, Donalda Trumpa – podaje agencja Reuters.

Fed chce zobaczyć dalszy postęp dezinflacji przed zmianą stóp proc. w USA – wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. W protokole wskazano, że zmiany w polityce handlowej i imigracyjnej USA mogą zakłócić proces dezinflacji.

Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkimi wzrostami głównych indeksów, a S&P 500 drugi dzień z rzędu ustanowił historyczny rekord notowań. Inwestorzy skupiali się na protokole z ostatniego posiedzenia Fed i na najnowszych danych z amerykańskiej gospodarki.

W przeprowadzonym w środę procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) spółka Książek Holding sprzedała inwestorom cały oferowany pakiet akcji Synektika (852.913 akcji, stanowiących około 10 proc. kapitału), po cenie 225 zł za sztukę - poinformowała spółka w komunikacie.

Walka o koncesje na poszukiwanie złoża węgla koksującego potrzebnego do produkcji stali, powoli dobiega końca. Firma Silesian Coal International Group of Companies (SCIGC) z kapitałem amerykańskim, szwajcarskim i niemieckim, która starała się o koncesję Dębieńsko dostała odmowną decyzję. To potencjalnie otwiera drogę do złożenia własnego wniosku przez JSW.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej uznali w styczniu, że przed podjęciem decyzji o dalszych obniżkach stóp procentowych inflacja musi wyraźniej spowolnić. Wyrazili także obawy, że cła wprowadzone przez prezydenta Donalda Trumpa mogą utrudnić ten proces – wynika z protokołu z posiedzenia opublikowanego w środę, na który powołuje się CNBC.

Giełdowe TFI najprawdopodobniej zakończy 2024 r. z najwyższymi wynikami w historii i ma w planach podzielenie się z inwestorami zyskiem nie tylko z ubiegłego roku, ale również z lat wcześniejszych.

Stany Zjednoczone mogą wprowadzić od kwietnia 25-procentowe cło na samochody, co uderzyłoby w serce europejskiego przemysłu – motoryzację. Jak mocne może być to uderzenie? Straty będą duże, ale znacznie mniejsze niż szkody, które wynikają z niskiego popytu na rynku lokalnym w UE.

Niektórym przedsiębiorcom bardziej opłaca się leasing, innym wynajem. Jakie są wady i zalety tych form finansowania?

Audyt działań poprzedników w Grupie Azoty zaowocował zawiadomieniem do prokuratury dotyczącym umów z PGNiG, bo według obecnych władz doprowadziły one do strat w wysokości prawie 1 mld zł. Zdaniem ekspertów udowodnienie tej tezy będzie trudne.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus