Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Polska zajęła 131. miejsce w Bazylejskim Indeksie AML - rankingu wskazującym, jak ujęte w nim kraje radzą sobie z ryzykiem prania pieniędzy,...

Dotychczasowy prezes Południowego Koncernu Węglowego Łukasz Deja został wybrany nowym prezesem Polskiej Grupy Górniczej - poinformowała w piątek PGG.

Grupa Progres prognozuje, że polski rynek pracy stanie przed kolejnym wyzwaniem związanym z migracją zarobkową Ukraińców. Niskie zarobki za...

W lesie w miejscowości Sędziny w powiecie szamotulskim w Wielkopolsce znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt; najprawdopodobniej fragmenty rakiety. W środę rano nad Polską, w niekontrolowany sposób, w atmosferę wszedł człon rakiety Falcon 9 firmy SpaceX, co potwierdziła POLSA.

Dotychczasowy prezes Południowego Koncernu Węglowego Łukasz Deja został wybrany nowym prezesem Polskiej Grupy Górniczej - poinformowała w piątek PGG.

Rynkowym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia powinny być publikacja raportu kwartalnego Nvidii. Nie warto jednak zapominać o niedzielnych wyborach parlamentarnych w Niemczech.

Od 1 marca zmienią się limity kwot, które emeryci i renciści mogą dorobić do swoich świadczeń - przypomina ZUS. Zarobki uzyskiwane z dodatkowych dochodów nie dotyczą emerytek, które ukończyły 60 lat oraz emerytów, którzy osiągnęli 65 lat.

Rynkowym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia powinny być
publikacja raportu kwartalnego Nvidii. Nie warto jednak zapominać o
niedzielnych wyborach parlamentarnych w Niemczech.

Beneficjenci płatności bezpośrednich będą musieli m.in. potwierdzać, że podlegają kontrolom z zakresu prawa pracy i BHP — przewiduje projekt noweli rozporządzenia o płatnościach bezpośrednich autorstwa resortu rolnictwa. Wprowadza on też kary i potrącenia za nieprzestrzeganie tych przepisów.

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa kończy pracę nad nowym polskim szybowcem. Zarówno Instytut, jak i piloci liczą na komercjalizację projektu.

Mini daje ogromnie dużo frajdy z jazdy. Trzeba jednak pilnować kilku zasad. Można też nie pilnować. Wtedy się zmęczysz.

Europa musi odbudować pozycję na arenie międzynarodowej. Warto, aby otworzyła się np. na rynki Azji Południowo-Wschodniej. Zapraszamy do obejrzenia relacji z unijnego panelu podczas konferencji "Co nas czeka".

Francuski gigant energetyczny Electricite de France, działający również na polskim rynku odnotował spadek rentowności w zeszłym roku. Również prognoza na rok 2025 nie jest optymistyczna.

Stoxx Europe 600 rośnie w piątek o 0,5 proc. i pomimo spadków na poprzednich sesjach wciąż notuje niewielki wzrost tygodniowy. Jeśli go utrzyma, będzie to już dziewiąty z rzędu tydzień wzrostu europejskiego rynku akcji.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w śledztwie dotyczącym prania brudnych pieniędzy. Wartość fikcyjnych faktur może wynieść blisko 6 mln zł.

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) poinformowała w piątek, że podpisała trzyletnie umowy ramowe na blisko 25 mln zł na remonty, budowę i przebudowę lokalnych dróg w rejonie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej w gminie Choczewo.

Włoski urząd antymonopolowy prowadzi dochodzenia w sprawie największych producentów aut elektrycznych - BYD, Tesla, Grupy Volkswagen i Stellantis. Dotyczy ono potencjalnego wprowadzania konsumentów w błąd w sprawie osiągów pojazdów - informuje Reuters.

FixMap, spółka założona przez byłego wiceprezesa Orange Polska, której większościowym akcjonariuszem jest brytyjski fundusz Arcus, kupuje większościowy pakiet akcji notowanej na NewConnect wrocławskiej spółki Internet Union, jednego z największych dolnośląskich operatorów telekomunikacyjnych, wynika z informacji zleconej opublikowanej przez PAP.

Pełnomocnik rządu ds. odbudowy Ukrainy Paweł Kowal, w piątkowej rozmowie z Wirtualną Polską powiedział o niewielkim zainteresowaniu polskiego biznesu odbudową Ukrainy. Zaznaczył, że biznesu nie można zmusić, "żeby szedł i inwestował pieniądze w sytuacji, kiedy lecą bomby".

Koniec tygodnia i brak znaczących danych makro spowodują, że wycena polskich aktywów będzie pod wpływem informacji globalnych - oceniają analitycy.

Niemcy wiążą ogromne nadzieje z niedzielnymi wyborami do Bundestagu. Liczą na powstanie rządu, który skutecznie zajmie się gospodarką i problemami społecznymi. Poprzedzające nowe rozdanie badanie nastrojów w biznesie wskazuje na poprawę morale.

Największe spółki są w odwrocie, więc okazji inwestorzy szukają w drugim szeregu. Warto odnotować odbudowę kursów Eurocashu i 11 bit studios.

Polska ma już zakontraktowane jedną czwartą pieniędzy z KPO w granatach i pożyczkach. – Część z tych środków będziemy starali się przekierować na produkcję zbrojeniową – mówi minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jej zdaniem Polska musi zacząć produkować sama broń w dużo większym zakresie.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus