Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W tym roku największe zainteresowane „czarnopiątkowymi” ofertami wyrażają osoby młode między 18 a 34 rokiem życia, którzy mieszkają w dużych miastach.
72 mln funtów - tyle w oficjalnym raporcie brytyjskiego rządu figuruje pod punktem koszty koronacji Karola III. To o połowę mniej niż pogrzeb Elżbiety II. Jednak zdaniem antymonarchistycznej grupy o zaskakującej nazwie Republic, rzeczywiste koszty są znacznie wyższe.
72 mln funtów - tyle w oficjalnym raporcie brytyjskiego rządu figuruje pod punktem koszty koronacji Karola III. To o połowę mniej niż pogrzeb Elżbiety II. Jednak zdaniem antymonarchistycznej grupy o zaskakującej nazwie Republic, rzeczywiste koszty są znacznie wyższe.
Sieć twierdzi, że nie będzie w stanie zaprzestać zakupu szybko rosnących ras kurczaków do 2026 r., ponieważ przemysł drobiarski nie jest w stanie zapewnić wystarczającej liczby zwierząt zapewniających wyższy dobrostan.
Sieć twierdzi, że nie będzie w stanie zaprzestać zakupu szybko rosnących ras kurczaków do 2026 r., ponieważ przemysł drobiarski nie jest w stanie zapewnić wystarczającej liczby zwierząt zapewniających wyższy dobrostan.
Spółki MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, w których Polenergia i norweski Equinor mają po 50 proc. udziałów, rozwijające projekty morskich farm wiatrowych, zawarły z duńską spółką Danske Commodities umowy sprzedaży energii elektrycznej.
Rząd przekonuje, że ceny rynkowe energii elektrycznej spadły już na tyle, że dalsze mrożenie cen energii dla biznesu i samorządów nie ma sensu. Jak się jednak okazuje, są jeszcze firmy, które korzystają z mrożonej ceny energii, a jej brak będzie dla nich wyzwaniem w 2025 r.
"Z całą pewnością nie spotka nas taki szok jak w zeszłym roku" - stwierdził w Radiu RMF24 ekonomista Marek Zuber pytany o to, ile wydamy w tym roku na święta Bożego Narodzenia. "Zeszłoroczne święta były dużo droższe od świąt w 2023 roku - ze względu na złotego i ceny żywności" - dodał gość Krzysztofa Urbaniaka.
− Model EV3 to dla nas duży krok, bo wchodzimy w segment klientów masowych, chociaż nie będzie to jeszcze nasze najtańsze auto elektryczne, bo pracujemy nad modelem EV2 – zapowiada w rozmowie z WysokieNapiecie.pl Sjoerd Knipping, wiceprezes ds. produktów i marketingu w Kia Europe. − Widzimy oczywiście, że droga do elektryfikacji floty na europejskich drogach jest wyboista, ale moim zdaniem spowolnienie wzrostu w napędach całkowicie elektrycznych jest przejściowe, wynikające...
Dyrektor generalny Carrefour Alexandre Bompard, zapowiedział, że kierowana przez niego francuska grupa detaliczna nie będzie sprzedawała mięsa z Mercosuru, bloku utworzonego przez Brazylię, Argentynę, Paragwaj i Urugwaj. Brazylia reaguje.
Dwóch na dziesięciu mieszkańców wsi nie pochodzi z tej miejscowości. 18 lat temu było to mniej niż jeden na dziesięciu badanych. Oznacza to, że bariera migracji między miastem a wsią powoli słabnie - wynika z przeprowadzonego w październiku badania CBOS.
W okresie 2013-2023 zużycie energii elektrycznej na jednego mieszkańca wzrosło o 4,3 proc. i wyniosło 789,8 kWh - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Jednak według GUS, zużycie prądu na gospodarstwo domowe spada.
Kiedy większość właścicieli lokali była przeciw jakiejś kwestii, to nie została podjęta uchwała wspólnoty mieszkaniowej i w związku z tym, decyzji wspólnoty nie można zaskarżyć do sądu - wynika z środowego rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego.
Państwa rozwijające się będą dostawać 300 mld dolarów rocznie od krajów bogatszych na przeciwdziałanie zmianom klimatu. Uzgodnili to uczestnicy szczytu klimatycznego COP29 w Baku. Ta decyzja oznacza wzrost o 200 mld dolarów w stosunku do obecnego wsparcia.
Na Kubę ogarniętą przerwami dostaw energii elektrycznej przybyły dwa tankowce z łącznym ładunkiem 126 tys. ton oleju napędowego - podały niezależne kubańskie media precyzując, że choć transport pochodzi z portów w Danii i Holandii, to za jego wysłaniem stoi Rosja.
Na farmie wiatrowej w okolicach Sulechówka w gminie Malechowo w sobotę spaliły się łopaty stumetrowego wiatraka. Miejsca pożaru przez prawie siedem godzin zabezpieczali strażacy PSP i OSP. Przyczyną uszkodzenia mogło być wyładowanie atmosferyczne.
W tym roku wartość fińskiego wywozu aluminium do Rosji zwiększyła się dwukrotnie, w porównaniu z 2023 r. Za wzrost odpowiada rodzinna firma z Turku, światowy producent kolców do zimowych opon. Jej współwłaścicielem jest żona ministra edukacji – poinformował w sobotę fiński nadawca Yle.
Choć język kazachski zapisywany jest obecnie cyrylicą, są plany, by alfabet ten zmienić na łaciński. Językoznawcy nie mogą jednak wypracować w tej sprawie konsensusu.
Większość wyborców PiS bierze pod uwagę sojusz z Konfederatami. Sympatycy Bosaka i Mentzena niekoniecznie jednak chcą wspólnych rządów z partią Kaczyńskiego - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu".
W Nowym Jorku mieszka najwięcej miliarderów na świecie - aż 144. Około 30 proc. najbogatszych osób na Ziemi to mieszkańcy zaledwie 15 miast.
Rodzinna firma, producent kefirów Lifeway odnotował rekordową roczną sprzedaż na poziomie 160 mln dolarów w 2023 r., co oznacza wzrost o 13 proc. rok do roku. Między innymi na tej podstawie akcjonariusze spółki uznali, że oferta Danona nie spełnia ich oczekiwań.
Zwiększenie deficytu budżetowego jest uzasadnione, o ile dodatkowe środki będą przeznaczone na inwestycje, które zapewnią wzrost PKB w przyszłości - powiedział PAP prof. Akademii im. Leona Koźmińskiego Marcin Piątkowski.
Dramatem jest to, że w dyskusji nad obniżeniem składki zdrowotnej udało się wytworzyć nośną politycznie narrację, wedle której firmy są ważniejsze, niż ludzie - powiedziała PAP ekspertka Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego do spraw zdrowia dr Maria Libura.
Wśród czołowych miast zamieszkiwanych przez miliarderów, większość odnotowała wzrost liczby najbogatszych mieszkańców, przy czym największy zaobserwowano w Nowym Jorku i Los Angeles.
Kraje obradujące na szczycie klimatycznym COP29 w Baku zgodziły się w sobotę na to, by bogatsze kraje mogły równoważyć swoje emisje płacąc państwom, które osiągną poziom redukcji powyżej celu. Oznacza to legalizację tzw. kredytów węglowych, o które trwał spór od lat.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus