Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Rozpędzona miotła kadrowa w spółkach Skarbu Państwa, zaskakująca wolta prezesa Glapińskiego, "podatek Belki", inflacja w Turcji i grający odważnie - jak w hokeja - Czesi z koroną. Oto nasze podsumowanie mijającego tygodnia na wykresach.
Ilość odpadów w przeliczeniu na mieszkańca w UE w 2022 wyniosła 513 kg, w Polsce 364 kg - podał Eurostat.
W sobotę w rejonie al. Szucha mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu autobusu linii 222. Utrudnienia są związane z "Protestem Wolnych Polaków" przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.
W czwartek Kanał Sportowy pierwszy raz od miesięcy spadł poniżej miliona subskrypcji. Kanał Zero z kolei w ciągu tygodnia od oficjalnego startu zyskał już ponad 200 tys. subskrybentów i zbliża się do 800 tys.
Ceny ubezpieczeń na świecie są stabilne, pokazuje raport Marsh Global Insurance Market Index Q4 2023. Z analizy wynika, że spadły ceny w...
Personalizacja, rozwój technologii programmatic, AI w kampaniach performance, targetowanie kontekstowe, reklama natywna, brak 3rd party cookies...
Najnowsze badanie Grupy Progres potwierdza, że kobiety coraz odważniej podejmują się pracy w zawodach uważanych dotychczas za typowo męskie....
Ceny ropy naftowej osiągnęły w piątek punkt stabilizacji. W ciągu tygodnia zanotowano wzrost o około 6 proc., co było wynikiem rosnących obaw dotyczących dostaw z regionu Bliskiego Wschodu oraz ograniczeń w produkcji, co przyczyniło się do zaostrzenia sytuacji na rynkach produktów rafinowanych – podaje agencja Reuters.
Cena złota w piątek zanotowała spadek, kończąc tydzień na minusie, co było efektem rosnących rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Tymczasem rynek oczekuje na zapowiedziane na następny tydzień dane dotyczące inflacji w Stanach Zjednoczonych, które mają dostarczyć nowych informacji na temat potencjalnego terminu obniżenia stóp procentowych przez Fed – podaje agencja Reuters.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował w piątek szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych generała Anatolija Barhyłewycza, który zastąpił na tym stanowisku generała Serhija Szaptałę.
W piątek indeks S&P 500 przekroczył poziom 5000 punktów, a Nasdaq osiągnął wartość 16 tys. punktów. Aprecjacje te były napędzane wzrostami wśród akcji dużych korporacji oraz producentów półprzewodników, w tym Nvidii, co było efektem rosnącego zainteresowania inwestorów technologią AI oraz optymizmu dotyczącego przyszłych zysków – podaje agencja Reuters.
Grupa Azoty poinformowała w piątek w komunikacie, że analizy wykazały zasadność odpisu na 300 mln zł z powodu utraty wartości aktywów spółki GA Polyolefins, realizującej projekt Polimery Police. Powodem są opóźnienia i perspektywy rynku polipropylenu.
Odpis wartości aktywów spółki Grupa Azoty Polyolefins obniży skonsolidowany wynik EBIT Grupy Azoty za 2023 rok o 900 mln zł - poinformowała Grupa Azoty. Odpis jest związany z pogorszeniem krótko- i średnioterminowych perspektyw rynku polipropylenu i opóźnieniem w realizacji projektu Polimery Police.
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów, a S&P 500 po raz pierwszy w historii zamknął dzień powyżej poziomu 5.000 punktów. Inwestorzy oceniają szanse na dalsze wzrosty amerykańskich spółek.
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów, a S&P 500 po raz pierwszy w historii zamknął dzień powyżej poziomu 5.000 punktów. Inwestorzy oceniają szanse na dalsze wzrosty amerykańskich spółek.
Grupa Azoty trwa w oczekiwaniu na "żelazną miotłę", która wymiecie stare władze spółki. Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, które decyduje o składzie rady nadzorczej, jest zaplanowane na 14 lutego. Skarb Państwa już w piątek 9 lutego pokazał swoich nominatów do nowej rady.
Skarb Państwa zgłosił pięciu kandydatów do rady nadzorczej Grupy Azoty - podała w piątek spółka w komunikacie. Zmiany w radzie nadzorczej Grupy Azoty są przewidziane podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki, zwołanego na 14 lutego 2024 r.
Od 1 kwietnia zmienią się zasady programu "Czyste powietrze". Polacy będą mogli otrzymać z niego dofinansowanie wyłącznie na pompy ciepła o określonej jakości. Dotacje będą przysługiwać wyłącznie na te wpisane na "uszczelnioną" listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM).
Żadna osoba zatrudniona lub należąca do Polski 2050 nie otrzyma nominacji do rad nadzorczych spółek. Jeśli już tam są, to podadzą się do dymisji – zapowiedział Szymon Hołownia. Jego deklaracja to woda na młyn dla Prawa i Sprawiedliwości, która już opublikowała listę "tłustych kotów" Polski 2050.
To, że osoba prawna ma swoje dobra osobiste, nie budzi żadnych wątpliwości - wynika wprost z przepisów. To natomiast, czy naruszając dobra osobiste, na przykład przedsiębiorcy, o którym publikujemy szkalującą i nieprawdziwą opinię na Google Maps, albo pracodawcy, któremu wystawiamy niepochlebne świadectwo w internecie, będziemy musieli za to zapłacić, nie było już takie oczywiste.
Rosja od dawna wykorzystuje historię jako element polityki zagranicznej; wiele przypadków dotyczy historii polskiej polityki zagranicznej i ma charakter manipulacyjnych stwierdzeń, zniekształceń bądź zwykłych przekłamań – powiedział PAP Piotr Długołęcki, historyk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).
„Zapewnienia bez pokrycia” — tak o niektórych deklaracjach byłego zarządu Orlenu napisał analityk DM BOŚ, a wyniki koncernu osiągane w Rafinerii Gdańskiej uważa za „totalnie rozczarowujące”.
W piątek akcje firmy Moderna notują spadek o 7 proc. Wynika to z zaniepokojenia analityków Wall Street szybkim zmniejszaniem się efektywności eksperymentalnej szczepionki Moderny na wirusa RSV, w stosunku do produktów konkurencyjnych oferowanych przez GSK oraz Pfizer – podaje agencja Bloomberg.
Zwolnienie popularnego głównodowodzącego Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerija Załużnego niesie ze sobą poważne ryzyko polityczne i wojskowe dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego – pisze w piątek agencja Reutera.
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus