Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Europejski fundusz mieszkaniowy z budżetem 100 mld euro, z czego 10 mld dla Polski – o to chce walczyć Lewica w Parlamencie Europejskim – zapowiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Jak przekonywał, udałoby się z tego sfinansować budowę 100 tys. mieszkań.

W 2023 roku polski instytucjonalny rynek mieszkań na wynajem BTR (Build-to-Rent) wzrósł o 40 proc. r/r. Do użytku oddano ponad 5,1 tys. nowych mieszkań - wynika z danych opublikowanych w raporcie Knight Frank i Dentons.

Po wypadku na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Młodasko wprowadzono już ruch wahadłowy. W zderzeniu ciężarówki z autem osobowym poszkodowane zostały dwie osoby.

Prawo i Sprawiedliwość przystępuje do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma utrzymać ceny gazu i energii na obecnym poziomie - zapowiedział szef PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem rozwiązania proponowane przez rząd, takie jak np. bon energetyczny, to "żadna osłona".

Wiceminister finansów Hanna Majszczyk powiedziała PAP w poniedziałek, że ministerstwo zakłada w przyszłym roku większe wydatki z budżetu państwa na samorządy w związku z planowaną reformą finansowania JST. Konkretne kwoty miałyby być znane w czerwcu - wskazała wiceminister.

Castorama wydłuża "ciche godziny" we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Również pracownicy Castorama oceniają "ciche godziny" bardzo pozytywnie - informuje sieć.

MF na przetargu zamiany 15 maja sprzeda papiery serii OK0426, PS0729, DS1029, WZ1129 i DS1034, a odkupi: WZ0524, OK0724, PS1024 i PS0425 - podał resort finansów w komunikacie.

Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka, zwraca uwagę na zagrożenia sanitarne w proponowanym polskim systemie kaucyjnym.

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Katarze zaprezentuje Polskę i Trójmorze jako znakomity obszar inwestycyjny, w rozmowach poruszy też tematy bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i w naszej części świata - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Mieszko Pawlak.

Za wytworzony produkt firma powinna ponosić odpowiedzialność nie tylko finansową, ale również merytoryczną - z Anitą Sowińską, wiceministrą klimatu i środowiska rozmawia Olimpia Wolf.

Prawo i Sprawiedliwość przystępuje do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma utrzymać ceny gazu i energii na obecnym poziomie - zapowiedział szef PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem rozwiązania proponowane przez rząd, takie jak np. bon energetyczny, to "żadna osłona".

Narodowy Bank Polski wyemitował złote i srebrne monety kolekcjonerskie z okazji 230. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej - poinformował w poniedziałek w komunikacie NBP.

Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, od 2023 roku zwiększyła o ponad 87% liczbę urządzeń Paczkomat i punktów PUDO w Hiszpanii, a w Portugalii sieć zwiększyła się aż o 117%.

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła ostateczne przedłużenie na kolejny rok zawieszenia ceł przewozowych i kontyngentów na ukraiński eksport rolny do Unii Europejskiej. Chodzi o umowę handlową z Ukrainą, która była krytykowana podczas rolniczych protestów i pod ich wpływem została zmieniona.

Notowania na warszawskim parkiecie, po pozytywnym otwarciu, kontynuują trend wzrostowy także w drugiej części sesji - rosną wszystkie główne indeksy. W WIG20 najmocniejsze są papiery CD Projektu

Po wypadku w miejscowości Młodasko zablokowana jest droga krajowa nr 92. Utrudnienia na odcinku Pniewy – Tarnowo Podgórne mogą potrwać kilka godzin.

Zarządca największej w Szwecji sieci kiosków i małych sklepów ogłosił w poniedziałek wycofanie ze sprzedaży papierosów od 2026 roku. Od 2027 roku z półek zniknąć mają też produkty zawierające olej palmowy, w tym czekolady i chipsy.

Kontrakty w USA rosną, a indeksy w Europie są na minusach. Inwestorzy oczekują na środowe dane o CPI w USA za kwiecień, licząc, że niższy odczyt skłoni Fed do rozpoczęcia obniżek stóp proc. Dolar osłabia się.

Za wytworzony produkt firma powinna ponosić odpowiedzialność nie tylko finansową, ale również merytoryczną - z Anitą Sowińską, wiceministrą klimatu i środowiska rozmawia Olimpia Wolf.

Prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu został wieloletni wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (RIG) Michał Dąbrowski – podała katowicka RIG. Informacja o nowym prezesie znalazła się także na stronach ARP. "To doświadczony ekonomista i menedżer" – czytamy w komunikacie.

Piątkowa wypowiedź prezesa NBP ws. wskaźników referencyjnych została źle zrozumiana - działania, o których mówił A. Glapiński były konsultowane w Narodowej Grupie Roboczej (NGR), nie ma prac alternatywnych do NGR - poinformował prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. Dodał, że propozycje NBP dotyczą rynku repo.

Przedstawiciele Lewicy będą walczyć, aby władze Unii Europejskiej przyjęły odpowiednie regulacje, które zakażą darmowych praktyk i staży - zapowiedział w poniedziałek ubiegający się o reelekcję europoseł Robert Biedroń.

Program Nuclear Sharing, nowa ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa, Centralny Port Komunikacyjny oraz tzw. ustawa kompetencyjna - to, jak wynika z nieoficjalnych informacji z Pałacu Prezydenckiego, główne temat poniedziałkowej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Donaldem Tuskiem.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus