Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Chiny inwestują w krajową branżę mleczarską, więc import mleka spada. To złe wieści dla polskich producentów.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku od spadków rozpoczynają nowy tydzień. Rynek czeka, czy Izrael odpowie Teheranowi za atak rakietowy przeprowadzony w ubiegłym tygodniu - informują maklerzy.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną na skutek spekulacji, że główny chiński doradca gospodarczy przedstawi w tym tygodniu więcej środków stymulujących gospodarkę - informują maklerzy.
Chociaż poziom opieki zdrowotnej w Danii i Holandii oceniany jest bardzo wysoko, to średnia długość zdrowego życia Dunek i Holenderek należy do najniższych w UE. „Przyczyną są złe nawyki, zwłaszcza papierosy” – powiedział PAP prof. Martin McKee z europejskiego obserwatorium zdrowia.
W tym roku dyskutować będziemy m.in. o innowacyjnych technologiach jutra, roli liderek i liderów w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości handlu czy eksportowych ziemiach obiecanych. Z kim spotkamy się 4 i 5 listopada w Warszawie?
Państwo Środka inwestuje w krajową branżę mleczarską, więc import mleka spada. Chiński rynek coraz bardziej ucieka jego polskim producentom - poinformował poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Sklepów otwartych we wszystkie niedziele chce 52,6 proc. Polaków. W stosunku do badania z lutego to wzrost o 6,6 pkt proc. – poinformowała poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
Fabryki w krajach Unii Europejskiej w 2023 r. wyprodukowały ponad 12 mln samochodów, a w tym samych czasie z chińskich zakładów wyjechało przeszło 26 mln aut - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Dodał, że udział UE w globalnej produkcji spada, a Chin - rośnie.
Posłowie zapowiedzieli zwrócenie się do resortu rozwoju, by rozważył wprowadzenie obwarowań dotyczących lokalizacji automatów do odbierania przesyłek. To efekt jednej z petycji – informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
Wrzesień przyniósł kolejne zwiększenie rezerw walutowych Chin, które i tak są od lat największe na świecie.
Nowe regulacje, zmienne ceny energii, a zwłaszcza brak stabilności politycznej stanowią teraz największe zagrożenie dla ożywienia napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Europy, a w konsekwencji także do Polski.
Ich działalność wspierają m.in. krajowe i unijne regulacje, rosnąca świadomość społeczna oraz promowana idea gospodarki o obiegu zamkniętym. Rozwój utrudnia za to biurokracja, łamanie obowiązujących przepisów i rosnące koszty.
Od poniedziałku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Lublewo Gdańskie. Jest to spowodowane budową ronda, które ma umożliwić wjazd na nowo powstającą Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej.
Specjalne łącznice mają powstać między linią kolei dużych prędkości a np. Kaliszem i Sieradzem – poinformowała w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita".
Sundog, spółka założona m.in. przez Olgę Tokarczuk, otrzyma od PARP blisko 17 mln zł na technologię do tworzenia gier. W projekcie pomoże rzesza specjalistów oraz firma, której akcjonariuszem są Movie Games i Robert Lewandowski - czytamy w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".
Państwo Środka inwestuje w krajową branżę mleczarską, więc import mleka spada. Chiński rynek coraz bardziej ucieka jego polskim producentom - poinformował poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Pilna zmiana ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw – uchwalona przez Sejm 1 października, nietknięta przez Senat, podpisana przez prezydenta od ręki i ogłoszona w piątek wieczorem – od soboty 5 października już obowiązuje.
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata z soboty-niedzieli, 5-6 października.
- W tym tygodniu udało się uruchomić praktycznie wszystkie linie - dodaje Andrzej Chomyszczak, prezes Cukrów Nyskich w rozmowie z Radiem Opole. Potwierdza, że skala pomocy od klientów przerosła oczekiwania firmy.
Powódź, huragan, pożar – takie i inne gwałtowne zjawiska to tzw. siła wyższa. Prawnicy radzą, aby wpisywać je do umów. W razie katastrofy łatwiej będzie zarządzać wzajemnymi zobowiązaniami.
Działania sieci Biedronka pokazują, że w obliczu kryzysu solidarność i szybkie działanie są kluczowe, a błyskawiczna pomoc pracownikom i mieszkańcom terenów dotkniętych przez ten straszny żywioł stała na pierwszym miejscu.
Najbogatszy Polak kiedyś rozważał przejęcie spółki, będącej w tarapatach, ale teraz już o tym nie myśli.
Upadłość spółki to najczarniejszy scenariusz dla akcjonariusza. Nie dochodzi do niej jednak z dnia na dzień, a narastające problemy można zauważyć wcześniej.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus