Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Ok. 240 kilogramów – tyle ważył tuńczyk wylicytowany podczas tradycyjnej noworocznej aukcji na targu rybnym Toyosu w Tokio. Wylicytowana cena za rybę, która została złowiona u wybrzeży prefektury Aomori, była najwyższą od 2019 r.
Obroty najemców w centrach handlowych w październiku 2023 r. były o 5 proc. wyższe niż rok wcześniej. Odwiedzalność wzrosła o 2 proc. rdr - poinformowała Polska Rada Centrów Handlowych w komunikacie.
Ognisko wysoce zjadliwej ptasiej grypy wykryto w gospodarstwie w Starym Uścimowie (Lubelskie), w którym hodowanych jest ok. 18 tys. indyków – poinformował PAP w środę Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie. To trzecie ognisko tej choroby w tym roku w Polsce.
W diecie polskich bocianów łatwiej znaleźć śmieci, niż przysłowiowe żaby (które i tak wcale nie są ich przysmakiem) – potwierdzają badania międzynarodowego zespołu naukowców. Eksperci przeanalizowali tzw. wypluwki, czyli naturalnie wypluwane przez bociany niestrawione resztki pokarmu.
Investors TFI stawia w 2024 roku na szeroką dywersyfikację pod względem klas aktywów, geografii, poszczególnych branż i segmentów rynku. Najbardziej optymalna wydaje się strategia zrównoważona, łącząca obligacje skarbowe i korporacyjne z rynkami akcji, z dodatkiem złota i surowców.
Sieć sklepów Dino wdrożyła kolejną gazetkę reklamową obowiązującą od 10 do 16 stycznia. Specjalnie dla naszych czytelników przeanalizowaliśmy promocje popularnej sieci.
Wskaźniki referencyjne i "syntetyczne" LIBOR 2024-01-09
Eksport z Polski w 2023 roku wzrósł o 4,9 proc., a w 2024 r. wzrośnie o 11,6 proc. - wynika z analizy ekonomistów Krajowej Izby Gospodarczej.
Vishing i phishing były najczęściej stosowanymi metodami hakerskimi w 2023 roku - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej (BIK) w swoim Raporcie Antyfraudowym opublikowanym w środę. Zwrócono uwagę, że metody socjotechniczne wypierają "tradycyjne" ataki na systemy komputerowe.
Jak czytamy na portalu Interia, węgierski rząd chce walczyć z nieuczciwymi praktykami producentów żywności i sklepów, które zmniejszają rozmiar produktów, nie informując o tym konsumentów. Naprzeciw problemowi wyszedł węgierski resor gospodarki, który opracował nowe przepisy w tym zakresie.
Luis de Guindos, wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego ostrzegł, że gospodarka Eurolandu po trudnej końcówce ubiegłego roku, w kolejnych miesiącach nadal może odczuwać spore trudności.
Po wzroście w okresie postpandemicznego ożywienia, w zeszłym roku doszło do niewielkiego spadku gazów cieplarnianych w amerykańskiej gospodarce.
Na sesji w środę wyróżniają się przede wszystkim spółki odzieżowe.
Globalna sprzedaż układów scalonych wzrosła po raz pierwszy od ponad roku. To kolejna oznaka poprawy popytu, co napędza głównie rozwój sztucznej inteligencji - przekazał w środę Bloomberg.
Londyn jest najwolniejszym miastem na świecie dla kierowców; w 2023 roku przejechanie 10 km w centrum brytyjskiej stolicy zabierało średnio 37 minut i 20 sekund - wynika z przedstawionego w środę raportu firmy TomTom, która produkuje systemy nawigacji satelitarnej.
Inflacja bazowa w Norwegii spadła bardziej niż oczekiwano pod koniec ubiegłego roku. To z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że Norges Bank (bank centralny) zacznie obniżać stopy procentowe wcześniej, niż sygnalizował - przekazał w środę Bloomberg.
Wtorkowa sesja na Wall Street nie przyniosła dużych przetasowań, a futures na S&P500 pozostaje na poziomie 4800 pkt. Notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy pozostają blisko punktu odniesienia. W trakcie sesji azjatyckiej dominowała czerwień, choć japoński Nikkei zyskał aż 2 proc. i znalazł się na nowych szczytach, w czym pomaga słabość jena. Środowy start sesji na Starym Kontynencie nie wnosi wiele nowego. Niemiecki Dax po wczorajszej przecenie pozostaje...
Przeżywająca trudności branża nieruchomości w Niemczech odebrała kolejny cios. Zdaniem instytutu badawczego DIW, nakłady na budownictwo w 2024 r. spadną pierwszy raz o ostatniego globalnego kryzysu finansowego, informuje Reuters.
Wczorajszy dzień na rynkach finansowych przebiegł w dość dużym spokoju, który wynikał z ubogiego w kluczowe dane kalendarza makro. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych straciły jeden lub dwa punkty bazowe na całej krzywej, pozostawiając 10-letnią rentowność wciąż nieco powyżej 4 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus