Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wynik techniczny całego rynku w obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych w 2023 r. znalazł się pod wodą. Jeśli ceny polis OC nie poszybują, strata może się pogłębić. Podwyżki już się zaczęły.
Artura Olecha, który obejmie 12 kwietnia stanowisko prezesa PZU, w insurtechu zastąpi inny ze współzałożycieli.
Interpretacje skarbówki: nie wystarczy wyrok sądu o opiece nad dzieckiem, by skorzystać z ulgi.
Ludzi w miastach będzie przybywać, a mieszkania są coraz droższe. To szansa na rozwój segmentu lokali na wynajem instytucjonalny. Co czwarty inwestor w naszym regionie bierze na celownik mieszkania
Wśród nowych propozycji deregulacyjnych resortu rozwoju jest uwolnienie najmniejszych działalności od składek na ubezpieczenia społeczne.
PARP pomoże MŚP w skutecznym rywalizowaniu o dofinansowanie z Brukseli. Na razie w tym wyścigu polskie przedsiębiorstwa wypadają słabo.
Sześć miesięcy – co najmniej tyle według ekspertów powinno trwać vacatio legis dla zmian podatkowych. Trzeba też położyć kres konsultacjom „na kolanie”.
W cenach metali przemysłowych na świecie coś się przełamało. Po kilkunastu miesiącach niskiej zmienności ceny aluminium i miedzi, dwóch metali najbardziej skorelowanych z produkcją przemysłową, ruszyły wyraźnie w górę. Może to być kolejny sygnał ożywienia produkcyjnego w światowej gospodarce. Nie sądzę jednak, by to była powtórka wielkiej hossy z poprzednich cykli.
W konsumpcji paliw Polska bije rekordy mimo sankcji na kolejne produkty z Rosji – wynika z najnowszego raportu POPiHN. Czy równie dobrze rynek poradzi sobie z embargiem na LPG?
Program Mieszkania lokatorskie przeciera szlaki spółdzielcom — powstało już kilkanaście bloków i kilkaset mieszkań. Nowelizacja przepisów może jednak ostudzić entuzjazm klientów.
Parlament Europejski zatwierdził w czwartek reformę rynku energii elektrycznej mającą zapobiegać nagłym wahaniom cen prądu. Przyjął też pakiet wodorowo-gazowy, który umożliwi blokowanie rosyjskiego LNG.
Spółki chętnie dzielą się zyskiem. Z dotychczasowych deklaracji dywidendowych wynika, że do akcjonariuszy trafi kilka miliardów złotych więcej niż rok temu.
Aż 84 proc. zadłużenia sektora HoReCa przypada na restauracje, kawiarnie, puby i firmy cateringowe. Hotele radzą sobie lepiej.
Firmy, od których Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zażądało zwrotu dotacji z Szybkiej ścieżki, być może je zachowają. Minister nauki zapowiedział ponowne indywidualne rozpatrzenie spraw.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus