Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

W tym roku Polska Grupa Górnicza sprzeda 17 mln ton węgla, zamiast zakładanych w ub. roku 20 mln ton - poinformował prezes spółki Leszek Pietraszek w opublikowanym w piątek wywiadzie dla portalu nettg. pl. Podał, że spadek sprzedaży przekłada się na lukę w przychodach na poziomie 2 mld zł.

Auchan Polska zorganizowało akcję handlową „Akcja szkoła 2024” skierowaną do uczniów i ich rodziców, która umożliwia zakup artykułów szkolnych w niskich cenach.

W tym roku Polska Grupa Górnicza sprzeda 17 mln ton węgla, zamiast zakładanych w ub. roku 20 mln ton - poinformował prezes spółki Leszek Pietraszek w opublikowanym w piątek wywiadzie dla portalu nettg.pl. Podał, że spadek sprzedaży przekłada się na lukę w przychodach na poziomie 2 mld zł.

Na warszawskim parkiecie utrzymują się wzrosty, jednak ich skala zmniejsza się. Nadal silne są banki i spółki z sektora energetycznego, spadają natomiast spółki grupowane w subindeksie WIG Odzież. Zdaniem analityków, na zagranicznych parkietach możliwe jest odreagowanie, jednak nie jest pewne, czy skorzysta na tym polska giełda.

Minęło ponad pół roku od wprowadzenia zakazu sprzedaży energetyków osobom niepełnoletnim, w placówkach oświatowych i automatach. O tym, czy regulacja ta wpłynęła na sprzedaż produktów w tym segmencie opowiedział dla Portalu Spożywczego Tomasz Rydzewski, ekspert Centrum Monitorowania Rynku.

Na warszawskim parkiecie utrzymują się wzrosty, jednak ich skala zmniejsza się. Nadal silne są banki i spółki z sektora energetycznego, spadają natomiast spółki grupowane w subindeksie WIG Odzież. Zdaniem analityków, na zagranicznych parkietach możliwe jest odreagowanie, jednak nie jest pewne, czy skorzysta na tym polska giełda.

Ceny benzyny i oleju napędowego w ciągu tygodnia powinny spaść średnio o ok. 5 gr. na litrze, ale średnia cena autogazu może wzrosnąć o 4 gr. na litrze - ocenili w piątek analitycy Refleksu.

Chiny skierowały decyzję Komisji Europejskiej, nakładającą tymczasowe cła na import pojazdów elektrycznych z ChRL, do organu rozstrzygania sporów Światowej Organizacji Handlu (WTO) - poinformowało w piątek ministerstwo handlu w Pekinie, twierdząc, że ustalenia KE nie mają podstaw prawnych.

W bieżącym roku oferowana liczba miejsc na lotach Wizz Aira z Lotniska Chopina jest o ok. 20 proc. wyższa niż rok temu - powiedziała w piątek PAP menadżerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Sasha Vislaus. Dodała, że kluczową kwestią dla linii jest dalszy rozwój na stołecznym lotnisku.

W ostatnich dniach nieznacznie potaniała benzyna, a cena diesla utrzymała się na ubiegłotygodniowym poziomie. Przed długim sierpniowym weekendem możemy liczyć na niższe koszty tankowania – czytamy w piątkowej informacji portalu e-petrol.

Dekumulacja aktywów OFE wynikająca z "suwaka" będzie w kolejnych latach coraz silniej determinowała wartość aktywów OFE - podaje KNF w raporcie poświęconym rynkowi emerytalnemu.

Węgierski koncern w II kwartale podwoił zyski. To przede wszystkim konsekwencja wyjątkowo rentowanej działalności prowadzonej w biznesie rafineryjno-petrochemicznym. Poprawę zanotowano też w obszarze wydobycia i stacji paliw.

W trakcie pierwszych minut piątkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Arctic Paper, w wyniku czego kurs spadał nawet o blisko 12 proc.. Tak zareagował rynek na dużo słabsze od oczekiwań wyniki za II kwartał.

Od 2025 roku zacznie obowiązywać system kaucyjny. Obejmie butelki szklane oraz wykonane z tworzyw sztucznych, a także aluminiowe puszki. Pojawią się też dwie dodatkowe frakcje w selekcji odpadów: tekstylna i budowalna.

Pierwsza połowa 2024 r. na regionalnych rynkach biurowych minęła pod znakiem ograniczonego popytu. W tym okresie zawarto umowy najmu na 286 tys. m kw., czyli o 14 proc. mniej rdr. Do użytku oddano ponad 61 tys. m kw., czyli o 13 proc. mniej rdr - wynika z analizy JLL.

Polskie porty w I półroczu przeładowały 1.557.603 TEU, czyli więcej o 8,3 proc. licząc rdr - poinformował na Platformie X wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.

W najbliższych dniach możliwy jest spadek średnich cen benzyny i oleju napędowego do 5 groszy na litrze i wzrost cen autogazu średnio o 4 grosze na litrze - prognozują w raporcie eksperci BM Reflex.

Spółka Smart Vegetables Innovations (SVI), specjalizująca się w innowacyjnej produkcji sałat i ziół w systemie hydroponicznym, dostarczyła w 2023 roku 7,4 mln sztuk produktów do sieci handlowych. Oznacza to, że poziom sprzedaży zrealizowanej przez firmę w 2023 roku wzrósł o 85 proc. względem roku 2022.

XTB w ciągu roku pozyskał 98,143 tys. rachunków maklerskich - wynika z danych KDPW.

Kontrakty w USA rosną po uspokajających danych z amerykańskiego rynku pracy, także indeksy w Europie zwyżkują.

W III kw. nastroje konsumentów pogorszyły się drugi kwartał z rzędu - wynika z badania IRG SGH.

Szef MF Andrzej Domański poinformował w piątek o uruchomieniu wypłaty dotacji z budżetu państwa dla partii i komitetów wyborczych, które zdobyły mandaty w Sejmie i Senacie w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, a Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła sprawozdania finansowe ich komitetów wyborczych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus