Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

W Polsce na koniec września 2024 r. było 2.429,4 tys. osób wykonujących pracę na podstawie umów zlecenia i pokrewnych - podał GUS.

W poniedziałek po otwarciu sesji na GPW główne indeksy zwyżkują, WIG20 rośnie 0,4 proc., a w nim JSW zyskuje ponad 2 proc.

Na europejskich giełdach indeksy niewiele się zmieniają - w obie strony. Inwestorzy czekają na decyzje monetarne najważniejszych banków centralnych na świecie. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Bitcoin kosztuje ok. 83.000 USD. Notowania złota idą w dół - informują maklerzy.

Położony w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy, Wilanów Park ma pełnić rolę lokalnego centrum życia mieszkańców i magnesu dla inwestorów.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, w majowych wyborach jeden z kandydatów na prezydenta RP, przyjechał do Wadowic. Odwiedził tam Grupę Maspex oraz piekarnio-cukiernię Galicjankę.

Powinno być dla wszystkich oczywistym, że nikt (nawet najpotężniejsze międzynarodowe sieci marketów) nie może swoimi jednostronnymi decyzjami zmuszać polskich producentów żywności do zmian, które bezpośrednio zagrażają Polakom - wskazuje Katarzyna Gawrońska, dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Rosnąca konkurencja i wyjątkowo tani import spoza UE, a z drugiej strony wysokie koszty ponoszone przez producentów ze Wspólnoty biją w wyniki tych drugich...

Na rynku trwa dyskusja na temat depozytów w handlu na TGE. Rozwiązania z czasu kryzysu energetycznego wygasają, ale spółki chcą, aby zostały. Wraca pytanie...

Konflikt o cła zagraża transatlantyckiemu biznesowi o wartości 9,5 biliona dolarów rocznie - ostrzega europejski oddział Amerykańskiej Izby Handlowej w opublikowanym w poniedziałek raporcie "Transatlantycka gospodarka 2025".

Wśród firm, które od początku 2025 r. informowały o swoich inwestycjach są m.in. czołowe sieci handlowe w Polsce, Lidl i Biedronka, jak również firmy z branży mleczarskiej, takie jak np. Polmlek czy Mlekowita. Rozwój biznesu w naszym kraju zapowiedziały też firmy z sektorów pet food, rolniczego oraz produkcji czekolady. Czy 2025 r. to dobry czas na rozwój biznesu?

Mark Carney przejmuje stery Kanady i od razu trafia na celownik Trumpa. Prof. Joanna Tyrowicz tłumaczy, dlaczego walka z inflacją może potrwać dłużej, a inwestorzy zastanawiają się, czy giełda w USA nadal jest maszynką do zarabiania.

Jeden z największych akcjonariuszy producenta obuwia, który zaopatruje m.in. wojsko, sprzedał na giełdzie większość pakietu, wykorzystując skok kursu.

Zawierana dziś umowa z funduszem Mirova to spory zastrzyk kapitału, którego znaczna część zostanie zainwestowana w Polsce. Rozważane są fuzje i ekspansja.

Prof. Joanna Tyrowicz, ekonomistka i członkini Rady Polityki Pieniężnej, w rozmowie z PB Brief przekonuje, że nie ma miejsca na obniżki stóp ze względu na wysoką dynamikę płac, której poziom jest daleko powyżej długookresowej średniej.

Tym razem z chińskiej gospodarki napłynęły optymistyczne informacje. Mimo wprowadzonych przez USA wyższych ceł, tamtejsza gospodarka w pierwszych dwóch miesiącach br. radziła sobie z nowymi wyzwaniami. Sprzedaż się zdynamizowała, a produkcja przemysłowa choć nieco słabsza, zdołała przebić prognozy.

W maju 2025 r. planujemy zaprezentować nową strategię Banku Pocztowego, który jest integralną częścią Poczty Polskiej - poinformował prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz. Nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą Banku Pocztowego - dodał.

Na najbliższy wtorek (18 marca) prezydent USA Donald Trump planuje rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Europejski Bank Centralny, zdaniem ekonomistów, powinien w tym roku jeszcze dwukrotnie łagodzić swoją politykę monetarną. Nadal w grę wchodzą obniżki stóp w kwietniu i czerwcu.

Związany z rosyjskimi władzami Wiaczesław Mosze Kantor, znaczący akcjonariusz Grupy Azoty, niespodziewanie zniknął z unijnej listy sankcyjnej. Na swoją wpisał go polski rząd.

Prezydent USA Donald Trump powiedział na pokładzie Air Force One, że planuje porozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem we wtorek.

W najbliższych dniach w centrum uwagi rynków finansowych pozostaną decyzje głównych banków centralnych: Fed, BoE, SNB i BoJ, które będą analizowane m.in. pod kątem reakcji na wojnę celną i bieżący rozwój sytuacji geopolitycznej. Kilka publicznych wystąpień zaplanowało kierownictwo EBC, łącznie z prezes Ch. Lagarde
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus