Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Budżet Ministerstwa Obrony Narodowej na przyszły rok będzie najwyższy w historii, o około 10 proc. wyższy niż w 2024 roku - powiedział w czwartek w TVN24 wiceszef MON Cezary Tomczyk.
Kilka tysięcy osób zarejestrowało się już w Polsce, aby dołączyć do Legionu Ukraińskiego, czyli nowej ukraińskiej ochotniczej jednostki wojskowej - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO, zorganizowanego przy okazji szczytu tej organizacji w Waszyngtonie.
- Budżet Ministerstwa Obrony Narodowej na przyszły rok będzie najwyższy w historii, o około 10 proc. wyższy niż w 2024 roku - powiedział w czwartek w TVN24 wiceszef MON Cezary Tomczyk.
Czemu nie? Potrzebujemy nowych pomysłów - tak prezydent Litwy Gitanas Nauseda zareagował w rozmowie z PAP na polski pomysł zestrzeliwania rosyjskich rakiet zagrażających terytorium NATO nad Ukrainą. Nauseda wyraził też nadzieję, że Ukraina nie będzie musiała zwlekać z dostawą zadeklarowanych we wtorek systemów Patriot.
Obcokrajowiec, który zasiada w zarządzie polskiej spółki, nie będzie już musiał mieć polskiego numeru PESEL lub NIP do podpisania oświadczenia, które pozwoli spółce nie potrącać i nie płacić polskiemu fiskusowi podatku u źródła od należności wypłacanych za granicę. Pracuje nad tym Ministerstwo Finansów - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Komisja ds. Nadzoru Izby Reprezentantów USA, kierowana przez mającą większość Republikanów, wezwała troje doradców Białego Domu do złożenia zeznań w sprawie stanu zdrowia prezydenta Joe Bidena. Na Kapitolu mają się stawić Anthony Bernal, Annie Tomasini i Ashley Williams.
Wybory parlamentarne we Francji i w Wielkiej Brytanii pokazały, że zaskoczenia w świecie polityki potrafią zachwiać rynkami akcji czy obligacji, jednak nie są w stanie wytrącić ich z długoterminowego trendu....
Ceny akademików w Krakowie na rok 2024/2025 wzrosły od kilkudziesięciu do ponad 100 zł, ale wciąż są nawet o kilkaset procent niższe niż ceny najmu prywatnych kwater i stąd nieustannie duże zainteresowanie nimi wśród studentów.
Z raportu M&A Index Poland przygotowanego przez Fordata i Navigator Capital wynika, iż w drugim kwartale 2024 roku na polskim rynku zrealizowano 82 transakcje fuzji i przejęć. W ujęciu branżowym dominowały sektory Technology/Media/Telecom (20 proc.), biotechnologia i ochrona zdrowia (15 proc.) oraz FCMG (12 proc.).
Aż 71,8 proc. ankietowanych uważa, że Polska powinna zamknąć przejście kolejowe z Białorusią, aby wymusić na reżimie ustępstwa. Odmiennego zdania jest jedynie 13,2 proc., a nie ma zdania 15,1 proc. - wynika z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”.
Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT odwołała z zarządu członków ds. finansowo-ekonomicznych oraz korporacyjnych - Katarzynę Piskorz i Pawła Urbaniaka - podała w czwartek spółka. Za sprawy korporacyjne i finansowo-ekonomiczne będzie odpowiadał Artur Lebiedziński - dodała.
Rusza budowa Panattoni Park Bieruń I. Inwestycja powstaje w pobliżu drogi krajowej nr 44 i 17 km od węzła autostrady A4 oraz drogi krajowej S1....
Wykorzystanie wizualizacji danych to kluczowy element strategii współczesnych firm. Z badań wynika, że aż 71% organizacji stosuje lub planuje...
Eksperci Polskiego Związku Firm Deweloperskich oceniają najnowszy projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Wprowadza on obowiązek...
Przeciętna cena zakupu mieszkania z klimatyzacją jest do 25 proc. wyższa niż średnia dla całego rynku - wynika z raportu serwisu Otodom. Popyt na takie nieruchomości rośnie od pięciu lat, ale oferty nadal stanowią mniejszość na rynku.
Nowa umowa konsorcyjna między PGZ a Hyundai Rotem umożliwi produkcję w Polsce K2 i wozów towarzyszących. Polska ma też produkty interesujące dla strony koreańskiej – powiedział PAP wiceminister obrony Paweł Bejda (PSL-TD).
Na posiedzeniu Zespołu ds. Rozliczeń PiS omawiano sprawę spółki PKP Cargo, by - jak powiedział Roman Giertych, przewodniczący zespołu - pokazać wzorzec zarządzania PiS. P.o. prezes spółki Marcin Wojewódka ocenił, że PKP Cargo została "zarżnięta” przez nieudolne rządy poprzednich zarządów.
Uzgodniliśmy dalsze kroki, by zbliżyć Ukrainę do NATO; będziemy ją wspierać na nieodwracalnej drodze do Sojuszu - powiedział w środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Ogłosił też szereg decyzji, w tym wsparcie Ukrainy bronią o wartości co najmniej 40 mld dol. Sojusz ostrzegł też Chiny i wezwał je do zaprzestania wspomagania rosyjskiej agresji.
Wydobycie i recykling nie pokrywają zapotrzebowania na srebro przede wszystkim ze strony producentów paneli fotowoltaicznych - poinformował w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
W świetle lipcowej projekcji inflacji w 2025 r. może pojawić się przestrzeń do dyskusji o obniżkach stóp proc. w Polsce, a jeżeliby do tego doszło, to ostrożne podejście nakazywałoby, żeby ewentualne cięcia nie były zbyt duże - powiedział PAP Biznes członek RPP Cezary Kochalski.
Odbieranie samochodów za jazdę pod wpływem alkoholu odstrasza trzeźwych kierowców. Na pijanych za kółkiem wciąż nic nie działa - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".
Amerykańska giełda święci triumfy, akcje szukają nowych rekordów, a z długiego letargu przebudził się nawet największy maruder "wspaniałej siódemki". Nadzieja na niższe stopy ponownie ożywia rynki, gdy przewodniczący Fed przyznaje, że inflacja nie jest już jedynym amerykańskim problemem.
Chodzi o projekt zmian ustawy o podatku od nieruchomości, który resort finansów opublikował w połowie czerwca. Z uzasadnienia wynika, że chodziło o ujednolicenie definicji, „wyeliminowanie wątpliwości” i „doprecyzowanie obowiązujących regulacji”. - Kłopot z opodatkowaniem budynków i budowli jest od lat. Kwestię tę dostrzegał także kilkukrotnie Trybunał Konstytucyjny – mówił w wywiadzie dla PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman. Sprawy dotyczące budynków...
Ponad połowa badanych popiera podniesienie akcyzy na papierosy, co może się przełożyć na wzrost cen. Jeśli chodzi o podwyżkę podatku akcyzowego na alkohol, Polacy już nie są tak bardzo zdecydowani – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.
Stany Zjednoczone zaczną rozmieszczanie w Niemczech rakiet dalekiego zasięgu, w tym pocisków hipersonicznych, rakiet SM-6 i Tomahawk - ogłosił w środę Biały Dom. Rozmieszczanie tej broni rozpocznie się w 2026 r.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus