Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Poszerzenie wykazu świadczeń gwarantowanych m.in. o odbycie co najmniej dwóch wizyt adaptacyjnych w trzecim roku życia w przypadku dzieci odczuwających lęk dentystyczny przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia ws. świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

Podczas konferencji zorganizowanej we Wrocławiu dyskutowano o autonomii energetycznej gmin. W wielu miejscach Polski wdrażane są projekty, które mają ją zapewnić. Burmistrz Lądka-Zdroju przekonywał, że jego gmina od początku roku całkowicie pokrywa swe zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Dariusz Rohde został w środę powołany na stanowisko prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - poinformowało ministerstwo rolnictwa na platformie X.

TFI Allianz Polska SA wartości jednostek na dzień: 2024-03-26

Raport bieżący 217/2024

Skarbiec Holding wybrał 2-3 podmioty do potencjalnych przejęć, z którymi chce przeprowadzić badanie due diligence - poinformował PAP Biznes prezes właściciela Skarbca TFI Piotr Szulec. Trwają też prace nad zmniejszeniem liczby funduszy pod zarządzaniem Skarbca do około 20.

Dariusz Rohde został w środę powołany na stanowisko prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - poinformowało ministerstwo rolnictwa na platformie X.

Raport bieżący 13/2024

45 proc. pracujących deklaruje gotowość do zmiany pracodawcy, co stanowi najwyższy wynik od 2018 roku - wynika z opublikowanego w środę raportu “Barometr Rynku Pracy”.

List prezesa NBP Adama Glapińskiego do premiera Donalda Tuska został wysłany – poinformował w środę Narodowy Bank Polski. O liście do szefa rządu w celu zakończenia sporu Glapiński mówił w wywiadzie dla „FT”.

Na stacjach paliw drożeje benzyna 95, ceny oleju napędowego i LPG nie zmieniają się - wynika z danych portalu e-petrol.pl. Jak przypominał portal, przed Wielkanocą rok temu ceny paliw były znacząco wyższe.

Prof. Adam Glapiński wysłał list do premiera Donalda Tusk. Potwierdził to Narodowy Bank Polski. Wcześniej prezes banku zapowiadał, że skieruje do szefa rządu pismo "w celu zakończenia coraz bardziej zaciekłego sporu, który szkodzi międzynarodowemu wizerunkowi Polski".
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus