Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Uroczysta gala WNP Awards za nami. Tegoroczni laureaci to Polska Grupa Biogazowa, Unimot S.A., Quemetica S.A, uczelnie techniczne w Polsce, MCI Capital, Griffin Capital Partners oraz IKEA w Polsce. Rozdaliśmy także nagrody 25-lecia portalu WNP.PL. Wyróżniliśmy LPP, Asseco Poland, Grupę Maspex, Michała Sołowowa i Jerzego Buzka.
Chińskie ministerstwo finansów poinformowało we wtorek o nałożeniu 15-procentowych ceł na import węgla i skroplonego gazu ziemnego (LNG) ze Stanów Zjednoczonych. Środki odwetowe w odpowiedzi na 10-procentowe cła nałożone przez Waszyngton obejmą także wyższe cła na import ropy naftowej i maszyn rolniczych.
Cztery miesiące po podpisaniu umowy inwestycyjnej, x-kom przejął większościowy (51 proc.) pakiet udziałów sieci Neonet – poinformowała spółka na platrofmie X.
"Poza Donaldem Trumpem prawdopodobnie nikt nie wie" - tak kwestię wprowadzenia ceł, jeśli chodzi o Kanadę, Meksyk i Unię Europejską, skomentował we wtorek w Radiu RMF24 prof. Witold Orłowski, ekonomista, były doradca Prezydenta RP. "Jest prawie pewne, że jeśli USA wprowadzą cła na towary unijne, to UE wprowadzi cła na amerykańskie. Na krótką metę Stany na tym być może na tym zyskają. Na dłuższą - niekoniecznie. W różnych dziedzinach ta 'wojna' może przynieść...
Maciej Marcinkowski, dyrektor ds. inwestycji w Lidl Polska, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat Europejskiego Zielonego Ładu i jego wpływu na sektor biznesowy. Podkreśla potrzebę dostosowania regulacji do realiów rynkowych, wyzwania związane z dyrektywą EPBD oraz roli firm w procesie transformacji ekologicznej, ilustrując to przykładami z praktyki Lidl Polska.
„Poza Donaldem Trumpem prawdopodobnie nikt nie wie” - tak kwestię wprowadzenia ceł, jeśli chodzi o Kanadę, Meksyk i Unię Europejską, skomentował we wtorek w Radiu RMF24 prof. Witold Orłowski, ekonomista, były doradca prezydenta RP. "Jest prawie pewne, że jeśli USA wprowadzą cła na towary unijne, to UE wprowadzi cła na amerykańskie. Na krótką metę Stany na tym być może na tym zyskają. Na dłuższą - niekoniecznie. W różnych dziedzinach ta 'wojna' może przynieść...
O tym, że Polacy są zainteresowani modą, w tym również zakupem odzieży używanej, przekonaliśmy się już przy okazji niedawnego badania...
77,5 proc. ankietowanych w sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS pozytywnie ocenia kierunek nowej strategii Orlenu. Negatywne zdanie ma 6,4 proc. badanych, a 16 proc. nie ma sprecyzowanej opinii.
Najnowsze przewidywania zakładają, że podróżnych będzie na tyle dużo, że już po otwarciu lotnisko zacznie przynosić zyski. To oznacza, że port będzie w stanie z uzyskiwanych wpływów finansować dalsze etapy rozbudowy - mówi wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes CPK Filip Czernicki.
Komisja Europejska opublikowała 29 stycznia Kompas Konkurencyjności – ogólną strategię wzmocnienia konkurencyjności europejskiej gospodarki na kolejną 5-letnią kadencję. Jest to dokument kierunkowy, poprzedzający planowaną na 26 lutego publikację flagowej i bardziej szczegółowej strategii poprawy konkurencyjności europejskiego przemysłu - „Clean Industrial Deal” (dalej: „CID”). Wraz z CID, Bruksela przedstawi za miesiąc szereg dokumentów towarzyszących na czele...
Dofinansowanie z programu "Czyste powietrze" obejmie również kominki, poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja obejmie wyłącznie te urządzenia, które spełnią warunki ekoprojektu.
Wymogi regulacyjne sprawiają, że firmy muszą przywiązywać coraz to większą wagę do kwestii ESG (Environmental, Social, Governance). PARP...
Zdaniem 40 proc. pracodawców pokolenie Z nie jest przygotowane do wejścia na rynek pracy - wynika z raportu ManpowerGroup. Pracodawcy oceniają, że problem ten zwiększa się z każdym rokiem, a jednym z głównych powodów jest słaba etyka pracy "zetek".
Resort edukacji wskazał 35 zawodów, które według prognoz będą szczególnie potrzebne na rynku pracy. W 2025 roku na liście tej po raz pierwszy znalazł się opiekun osoby starszej i opiekun w domu pomocy społecznej. Z wykazu można się też dowiedzieć, absolwenci jakich klas w szkołach branżowych bez problemu znajdą pracę w każdym z regionów Polski.
Ministerstwo Zdrowia analizuje możliwość wprowadzenia minimalnej ceny za gram alkoholu, co skutkowałoby głównie wzrostem cen piwa. Według piwowarów, to spełnienie marzeń przemysłu spirytusowego - informuje Puls Biznesu.
Rzeczniczka Białego Domu wyjaśniła w poniedziałek, że Elon Musk ma status specjalnego pracownika państwowego, który zwykle przyznaje się zewnętrznym doradcom wykonującym pracę przez mniej niż 130 dni w roku. Jego rolą ma być "eliminacja oszustw, marnotrawstwa i nadużyć" w administracji federalnej.
Brytyjski premier Keir Starmer powiedział przywódcom Unii Europejskiej podczas kolacji w poniedziałek na szczycie w Brukseli, że chce z nimi bardziej współpracować, aby wzmocnić obronność kontynentu, w tym zwiększyć współdziałanie w zakresie rozwoju technologii wojskowych i produkcji przemysłu zbrojeniowego.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało nową wersję rozporządzenia w sprawie drewna energetycznego. Nowa propozycja jest kompromisem, który może zakończyć wielomiesięczny spór - podaje wtorkowy "Puls Biznesu".
Do momentu, do którego nie będzie polskiego atomu i nie będą podpisane umowy społeczne we wszystkich sektorach gospodarczych, będę wyznawał zasadę: fedrować, wydobywać, rozwijać - mówił popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas poniedziałkowego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju.
Szefowa KE Ursula von der Leyen zapowiedziała, że jest gotowa na większą elastyczność przy szacowaniu deficytu, by państwa zyskały możliwość finansowania obronności z własnych budżetów. Premier Donald Tusk ogłosił, że wśród przywódców „znalazły zrozumienie” promowane przez niego projekty.
- Nawet zwolennicy trendu NoLo, którzy zazwyczaj wybierają słabsze alkohole, decydują się na celebrowanie ważnych wydarzeń w życiu sięgając po mocniejszy trunek z kategorii premium – przekonuje Mariusz Glenszczyk, CEO spółki Pravda wytwarzającej luksusowe wódki eksportowane do kilkudziesięciu krajów na świecie.
Wprowadzenie w Polsce do 2040 r. czterodniowego tygodnia pracy jest realne, acz obwarowane szeregiem warunków – wynika z panelu ekonomistów Rzeczpospolitej i Parkietu.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus