Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W minionym roku zapotrzebowanie na pracowników w działach obsługi klienta i operacji był niższy od średniej rynkowej. Spadek popytu widoczny...
Napływ wielu informacji z frontu wojen handlowych nie wpływa pozytywnie na notowania polskiej waluty, która w obliczu wzbierającej niepewności na rynkach finansowych tradycyjnie zaczyna radzić sobie gorzej. Eksperci uważają, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla złotego w tym tygodniu jest dalsze osłabienie do euro i dolara. Jako bezpieczną przystań swój status potwierdza frank szwajcarski.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Grupa prowadząca jedną z najpopularniejszych platform z e-książkami w Polsce zakończyła 2024 rok 4 mln zł zysku netto. Rezultat mógł być jednak dużo lepszy gdyby nie straty, które Legimi miało w ostatnim kwartale minionego roku.
OECD prognozuje, że PKB Polski w 2025 r. wzrośnie o 3,4 proc., a w 2026 r. o 3,0 proc. - podano w raporcie OECD poświęconym Polsce. Według organizacji, średnioroczne CPI wyniesie w Polsce odpowiednio: 5,0 proc. i 3,9 proc.
W Stanach Zjednoczonych, największym rynku Diageo, cła dotknęłyby głównie portfolio tequili, która ze względu na wymagania dotyczące pochodzenia geograficznego musi być wytwarzana w Meksyku, a także kanadyjską whisky.
Japoński potentat rozrywki, koncern Nintendo skorygował w dół swoją prognozę finansową. W oczekiwaniu na wprowadzenia na rynek nowej wersji konsoli Switch 2 oczekuje niższych zysków i przychodów.
Wtorkowe notowania na rynku kryptowalut ponownie stoją pod znakiem przeceny. Spadkowy trend kontynuowany jest w obliczu spadku atrakcyjności bardziej ryzykownych aktywów w związku ze wzrostem napięć w globalnych handlu.
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) stwierdziła, że wyższe wydatki Polski na cele socjalne, zdrowotne i obronne wymagają stałych dostosowań fiskalnych w celu zmniejszenia deficytu budżetowego i uniknięcia nadmiernego popytu.
Zagraniczne dostawy japońskiej żywności ustanowiły w zeszłym roku nowy rekord. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie chiński zakaz importu owoców morza.
Notowana na NewConnect spółka przedstawiła szacunkowe wyniki za 2024 r. Wskazują one na skonsumowanie w końcówce roku sporej części wcześniej wypracowanych zysków.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus