DOK (DOOK), notowana na NewConnect firma, specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych nawiązała współpracę z firmą z Norwegii, w ramach której wpływy spółki do końca roku 2021 mogą osiągnąć poziom około 1 mln zł. DO OK stworzy oprogramowanie dla firmy specjalizującej się w technologii bezprzewodowej, która zapewnia inteligentne rozwiązania dla bezpieczeństwa żeglugi morskiej. Nawiązana współpraca jest kontynuacją działań producenta oprogramowania w zakresie wzmacniania jednego z kluczowych filarów swojego biznesu, jakim jest Internet Rzeczy (IoT).
– Nasz parter biznesowy zlecił nam stworzenie platformy typu backend dla urządzeń IoT. Norweska firma zadeklarowała, że będzie z nami współpracować przez co najmniej rok. Działania w tym zakresie będą realizowane w modelu time & material, zgodnie z którym rozliczenie będzie następowało w okresach miesięcznych, na podstawie liczby przepracowanych godzin. Szacujemy, że łączna wartość kontraktu do końca br. wyniesie około 1 mln zł – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes zarządu DO OK SA.
Spółka rozpoczęła już prace, a pierwszym etapem będzie wdrożenie rozwiązań systemowych w zakresie IoT. Nie jest to jedyny zagraniczny projekt DO OK. Firma pracuje od 2018 r. nad aplikacją prozdrowotną Actify, z której korzysta około 90 tys. użytkowników, z czego największą grupę stanowią kobiety w wieku 40 +. Aplikacja Actify oferuje, m.in. coaching, krokomierz motywacyjny, medytację, przepisy kulinarne. Platforma jest dostępna na systemach iOS oraz Android.
Projekty innych aplikacji tworzonych przez DO OK to m.in. Tail IT, która pozwala kontrolować z wykorzystaniem telefonu lokalizację zwierząt – kotów oraz psów w Norwegii. Spółka ma na koncie również czteroletnią współpracę z holenderską firmą Versa, dla której stworzyła oprogramowanie umożliwiające śledzenie bagażów lotniczych oraz przesyłek.
– Główny rynek naszej sprzedaży skoncentrowany jest w krajach nordyckich, m.in. Finlandii i Norwegii. Realizujemy również umowy z klientami z Wielkiej Brytanii, Holandii i USA. Efekty tych działań powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych raportowanych za pierwszy kwartał br. – podsumowuje Dmitrij Żatuchin.