Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Wielton czasowo zamknął zakład we Francji, a produkcja we włoskiej spółce jest silnie ograniczona

Udostępnij

Zarząd WLT (WIELTON) spodziewa się, iż skutki COVID-19 mogą mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki operacyjne i finansowe oraz działalność grupy. Jednocześnie na chwilę obecną skala tego wpływu nie jest możliwa do oszacowania.

„(…) Zarząd Spółki ocenia efektywność łańcucha dostaw do fabryki w Wieluniu jako satysfakcjonującą. Nie występują nadzwyczajne braki materiałów i surowców lub nieprzewidziane utrudnienia. Zarówno poziom zapasów jak i bieżące dostawy komponentów umożliwiają utrzymanie ciągłości produkcji. Jednocześnie Zarząd zwraca uwagę, iż wydłużenie okresu trwania rozprzestrzeniania się koronawirusa może doprowadzić do materializacji ryzyka istotnych opóźnień i ograniczeń dostaw materiałów i surowców do zakładów Grupy, co bezpośrednio przełoży się na możliwości produkcyjne. Obecnie jednak produkcja w zakładzie w Wieluniu przebiega stabilnie, z uwzględnieniem okoliczności wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa. Odbiory są prowadzone w sposób ciągły, ich liczba nieznacznie odbiega od zwykłego poziomu. Proces bieżącej sprzedaży jest przeprowadzany bez większych zakłóceń. Liczba zamawianych pojazdów jest niższa, lecz spadek nie jest istotny” – czytamy w komunikacie

Jednocześnie grupa została zobligowana do czasowego zamknięcia zakładu produkcyjnego Fruehauf we Francji, a produkcja i sprzedaż we włoskiej spółce Viberti Rimorchi jest silnie ograniczona. Dodano jednak, że czynnikiem łagodzącym czasowe wstrzymanie produkcji we Francji będzie wsparcie ze strony francuskich władz.

Natomiast należący do grupy zakład Lawrence David w Wielkiej Brytanii oraz spółka zależna w Rosji OOO Wielton pracują obecnie bez większych zakłóceń. Produkcja i sprzedaż są kontynowanie także w grupie Langendorf w Niemczech, jednak poniżej optymalnego poziomu.

„Obecny poziom płynności finansowej Spółki oraz Grupy jest satysfakcjonujący. Zarząd pozostaje w bieżącym kontakcie z instytucjami finansowymi oraz publiczno-prawnymi mając na uwadze zapewnienie wystarczających zasobów środków pieniężnych, pozwalających na utrzymanie odpowiedniego poziomu płynności finansowej na okres wydłużającego się kryzysu” - dodano

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus