Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

BoomBit: Luty to kolejny miesiąc z rekordowymi przychodami w naszej Grupie

Udostępnij

W lutym 2020 łączne przychody Grupy BBT (BOOMBIT) wyniosły 12,7 mln zł (wzrost o 50% miesiąc do miesiąca). Nakłady marketingowe wyniosły w tym okresie łącznie 6,5 mln zł (wzrost o 73% miesiąc do miesiąca).

Luty to kolejny miesiąc z rekordowymi przychodami w naszej Grupie. Warto podkreślić, że przychody wzrosły zarówno w segmencie gier hyper-casual, jak i GaaS. 28 lutego wprowadziliśmy kolejną grę z segmentu hyper-casual – Will It Shred? Gra została bardzo dobrze przyjęta – do tej pory zanotowaliśmy ponad 1.5 miliona pobrań gry i osiągnęła ona pozycję numer 3 w rankingu Top Free Games na iOS w USA. Nasze wcześniejsze gry hyper-casualowe, czyli Ramp Car Jumping oraz Stunt Truck Jumping w lutym ponownie zanotowały znaczący wzrost przychodów. Obie gry zostały pobrane ponad 17 milionów razy od momentu debiutu. Sukcesy naszych gier hyper-casualowych potwierdzają, że zwiększanie zaangażowania w nakłady i rozwój tego typu gier, założone w aktualizacji strategii, przynoszą wymierne efekty  - mówi Marcin Olejarz, Prezes Zarządu BoomBit S.A.

Segment GaaS zanotował w lutym wzrost sprzedaży miesiąc do miesiąca. Tak jak sygnalizowaliśmy, początek roku w tym segmencie był okresem przejściowym związanym z aktualizacjami gier i wstrzymaniem nakładów marketingowych. W lutym natomiast zwiększyliśmy już nakłady marketingowe m.in. na Archery Club, co spowodowało kilkukrotny wzrost przychodów z gry w porównaniu do stycznia. Gra będzie miała duży update w marcu, więc spodziewamy się w kolejnych okresach kontynuacji pozytywnych efektów przychodowych. Ponadto w lutym miała miejsce aktualizacja gry Tanks A Lot! wsparta featuringiem na platformie Google Play – w efekcie liczba pobrań tej gry podwoiła się w porównaniu do stycznia – mówi Hannibal Soares, Wiceprezes Zarządu BoomBit S.A.

Na I połowę 2020 roku zaplanowany jest ponadto debiut gry Cooking Festival oraz debiuty nowych gier hyper-casualowych.

W lutym br. Grupa BoomBit opublikowała aktualizację swojej strategii, która zakłada zwiększenie zaangażowania nakładów na produkcję i marketing gier typu hyper-casual, kontynuację wydawania gier w formule GaaS (własnych, jak i zewnętrznych twórców), a także gier w formule GaaP (Game as a Product), w których posiada pozycję wiodącego producenta (Driving Simulator i Bridge). Ponadto Grupa BoomBit planuje wprowadzać kolejne swoje tytuły na inne platformy. W perspektywie najbliższych 2 lat Grupa BoomBit zakłada wydawanie rocznie od 3 do 6 gier typu GaaS oraz intensywny rozwój portfolio gier hyper-casual.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus