Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Moc przyłączeniowa umów zawartych przez Tauron Ciepło w 2019 r. wyniosła ponad 50 MW

Udostępnij

TAURON Ciepło zakończył 2019 rok zawarciem wielu znaczących umów przyłączeniowych na kolejne lata. Do grona odbiorców ciepła sieciowego TAURON Ciepło dołączą nowe osiedla i biurowce w Katowicach. Łączna moc przyłączeniowa wynikająca z umów zawartych przez TAURON Ciepło w 2019 roku to ponad 50 MW.

Każde przyłączenie do sieci ciepłowniczej nowobudowanych osiedli mieszkalnych i budynków komercyjnych – zapobiega powstawaniu niskiej emisji. Ciepło sieciowe jest bowiem produkowane w elektrociepłowniach spełniających rygorystyczne normy emisyjne oraz poddawanych stałej, całodobowej kontroli i monitoringowi każdego dnia w roku.

W 2019 roku TAURON Ciepło podpisał jedną z największych umów przyłączeniowych w historii spółki. Global Office Park - inwestycja realizowana przez firmę Cavatina Holding – to pierwszy projekt mixed-use, łączący funkcje biurowo-usługowe oraz mieszkaniowe, realizowany w Katowicach. Global Office Park to trzy 25-kondygnacyjne wieże na pięciokondygnacyjnym podium i ponad 86 000 m² wielofunkcyjnej powierzchni użytkowej. Część inwestycji, do której popłynie ciepło sieciowe zostanie oddana już w 2020 roku.

Do grona klientów, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się na korzystanie z ciepła sieciowego, w najbliższym czasie dołączą również między innymi:  biurowiec biznesowo - usługowy Silesia 4 Business przy ul. Chorzowskiej w Katowicach, Sokolska 30 Towers –kolejne budynki rozbudowywanego Osiedla Dębowe Tarasy - trzy biurowce przy ul. Piotra Skargi w Katowicach, Hotel Mercure Katowice City Center, który ma zostać otwarty jeszcze w 2020 roku oraz nowe Osiedle mieszkaniowe Ceglana Park. Ponadto, wśród odbiorców spółki znalazły się również nowoczesne prywatne domy studenckie w Katowicach.

– Cieszymy się, że wraz z rozwojem infrastruktury miast konurbacji śląsko-dąbrowskiej rośnie zainteresowanie podłączeniem do naszej sieci ciepłowniczej. Dla odbiorców oznacza to komfort, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne, ale także oszczędność. – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło. – Sukcesywna rozbudowa sieci ciepłowniczych jest istotna z punktu widzenia ograniczenia niskiej emisji w miastach. Dlatego współpraca z samorządami w tym obszarze jest dla nas kluczowa – dodaje rzecznik prasowy TAURON Ciepło.

Z roku na rok TAURON Ciepło realizuje coraz więcej inwestycji przyłączeniowych zarówno budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych do systemu ciepłowniczego. Zainteresowanie klientów ciepłem sieciowym i kolejne inwestycje przyłączeniowe świadczą o wysokiej rosnącej świadomości ekologicznej mieszkańców konurbacji śląsko-dąbrowskiej.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus