Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Asseco wdraża e-Usługi w 9 szpitalach województwa lubelskiego

Udostępnij

Asseco Poland wdraża e-Usługi związane z obsługą pacjentów oraz udostępnieniem elektronicznej dokumentacji medycznej przez szpitale województwa lubelskiego. Spółka wygrała 9 postępowań o łącznej sumie ponad 16,5 mln zł brutto. Informatyzacja wszystkich placówek medycznych w regionie potrwa do końca bieżącego roku. Dotychczas prace zostały zakończone w czterech jednostkach tj. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim oraz Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

W ramach realizacji umów, ACP (ASSECOPOL) wdraża oprogramowanie, które ma przede wszystkim usprawnić rejestracje pacjentów na wizyty, ułatwić im sprawdzanie wyników badań, a także umożliwić dostęp do dokumentacji medycznej online. Nowe e-Usługi są w pełni integrowane z obecnymi rozwiązaniami działającymi w szpitalach, w tym Szpitalnymi Systemami Informacyjnymi – HIS i zarzadzania jednostką – ERP.

Udostepnienie e-Usług, takich jak na przykład e-Dokumentacja medyczna, e-Skierowania, czy e-Zwolnienia generuje określone potrzeby informatyczne w jednostkach służby zdrowia i to nie zależnie od skali ich wielkości. Asseco, jako sprawdzony partner służby zdrowia prowadzi intensywne działania, których celem jest pomoc placówkom w ich informatyzacji oraz spełnieniu oczekiwań regulatora. Ponadto, uczestniczymy w zainicjowanych przez Ministerstwo Zdrowia pilotażach. W ten sposób możemy w pełni zweryfikować wymagania placówek medycznych oraz przygotować je do oferowania cyfrowych usług – powiedział Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego etapu cyfryzacji szpitala. Naszym partnerem i głównym realizatorem tego przedsięwzięcia jest Asseco. Celem projektu jest przeniesienie procesów takich, jak np. rejestracja pacjenta na wizytę lekarską czy przygotowanie wywiadu medycznego do sfery elektronicznej. W konsekwencji skróci się czas ich realizacji, czego oczekują nasi pacjenci. Co ważne zyskają oni dostęp do swojej dokumentacji medycznej, dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu e- Usług. Zakładanym przez nas rezultatem projektu jest wzmocnienie potencjału naszego szpitala, a  także jego konkurencyjności. Korzyści ze zmian odczują  mieszkańcy Białej Podlaskiej i całego rejonu oddziaływania naszego szpitala – powiedział Dariusz Oleński, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Asseco uczestniczy w procesie cyfryzacji placówek medycznych zarówno dużych szpitali, jak i mniejszych przychodni oraz gabinetów lekarskich. Motorem napędzającym do działania jednostki służby zdrowia jest m.in. możliwość otrzymania dodatkowego dofinasowania ze środków unijnych. Dzięki temu są one w stanie zaoferować swoim pacjentom dostęp do e-Usług i tym samym podnieść jakość ich obsługi – powiedział Daniel Pastusiak, Z-ca Dyrektora Handlowego, Asseco Poland.

Wszystkie projekty prowadzone przez Asseco są współfinansowane ze środków unijnych pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Termin zakończenia wdrożeń został zaplanowany na koniec 2019 roku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus