ACP (ASSECOPOL) podpisało umowę z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) na wdrożenie
i uruchomienie systemu Promak TS do obsługi handlu instrumentami finansowymi, który spełnia wymogi dyrektywy unijnej MIFID II, podała spółka. System zostanie uruchomiony w pierwszym dniu sesyjnym 2018 roku.
"Umowa obejmuje implementację i uruchomienie systemu Promak TS w środowisku informatycznym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz udostępnienie rozwiązania klientom giełdy. Jest to autorskie rozwiązanie Asseco Poland spełniające wymogi dyrektywy unijnej MIFID II, która zacznie obowiązywać od początku 2018 roku i w znaczący sposób zmieni sposób dystrybucji produktów finansowych w Polsce. Dzięki zastosowaniu systemu pracownicy domów maklerskich otrzymają wysokowydajne, nowoczesne i w pełni zintegrowane rozwiązanie, pozwalające na obsługę handlu instrumentami finansowymi notowanymi na GPW" - czytamy w komunikacie.
"Od lat współpracujemy z Asseco Poland jako dostawcą rozwiązań dla domów maklerskich ale po raz pierwszy realizujemy wspólny projekt na rzecz giełdy. Wiążemy z tym przedsięwzięciem duże nadzieje i liczymy, że w efekcie nasi klienci otrzymają nowoczesne i efektywne rozwiązanie" - powiedział członek zarządu GPW Dariusz Kułakowski, cytowany w komunikacie.
W ramach jednego systemu klienci GPW zyskają dostęp do bieżącej informacji rynkowej, zarządzania zleceniami i poziomem ryzyka biura maklerskiego. Rozwiązanie pozwoli również na dostęp uczestników giełdy do systemu transakcyjnego UTP zarówno poprzez dedykowaną aplikację, jak i kanał www. Dzięki temu inwestorzy będą mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności systemu w dowolnym miejscu i czasie, podano także.
Zgodnie z umową, wdrożenie systemu Promak TS rozpocznie się w sierpniu br. Natomiast jego uruchomienie będzie miało miejsce 2 stycznia 2018 - czyli w pierwszym dniu sesyjnym nowego roku. Asseco Poland będzie również przez co najmniej 3 lata dostawcą usług serwisowych dla tego rozwiązania.
Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100).