Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

beeIN generalnym dystrybutorem magazynów energii CF Energy

Udostępnij

BEE (BEEIN), notowany na rynku NewConnect multidystrybutor OZE, konsekwentnie kontynuuje rozwijanie sieci partnerów biznesowych. Z początkiem grudnia br. spółka została generalnym dystrybutorem generalnym magazynów energii austriackiego koncernu CF Energy Co Ltd. Nawiązanie współpracy z producentem systemów do magazynowania energii otwiera przed beeIN szerokie możliwości dystrybucji urządzeń poprzez nowe kanały sprzedaży i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku. Wg ekspertów, w Polsce w 2022 roku funkcjonowało ok. 7 tys. przydomowych urządzeń do magazynowania prądu o łącznej mocy 27,5 MW i pojemności 55 MWh (wobec ok. 2 tys. szt. przed rokiem).

- Podpisanie kontraktu z CF Energy to dla nas istotne wydarzenie. Jest to jednocześnie pierwsza umowa zawarta z dostawcą magazynów energii oraz milowy krok w rozwoju perspektywicznego obszaru działalności beeIN. Nasz wybór padł na urządzenia CF Energy, ponieważ wyróżnia je atrakcyjna relacja jakości do ceny oraz istotne przewagi konkurencyjne, w tym obsługa posprzedażowa. Nie bez znaczenia jest dla nas także renoma naszego partnera, który buduje swoją pozycję na rynku już od ponad 20 lat – mówi Roman Krawczyk, ekspert w beeIN SA.

Na przestrzeni dwóch dekad działalności spółka CF Energy uzyskała przeszło 120 patentów i oferując swoje produkty 3,5 mln klientów. Od ponad 10 lat producent magazynów energii prowadzi także działalność w obszarze B+R baterii przeznaczonych do pojazdów elektrycznych. Baterie litowe opracowane i wyprodukowane przez partnera beeIN są obecnie stosowane w samochodach i rowerach elektrycznych sprzedawanych w Azji. Wyzwania wynikające z procesu tranformacji energetycznej oraz dążenie do uzyskania neutralności klimatycznej zainspirowały firmę do budowy kolejnego filaru związanego z magazynowaniem energii.  

- Jako generalny dystrybutor mamy szerokie możliwości rozwijania nowych kanałów sprzedaży. Naszym celem jest także zapewnienie merytorycznego wsparcia dla instalatorów oraz handlowców, których już zapraszamy do udziału w cyklicznie organizowanych  szkoleniach. Magazyny energii są teraz na fali wzrostowej, a ich sprzedaż będzie systematycznie rosła, m.in. za sprawą programu „Mój Prąd”
oraz środków pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy oraz produktom wysokiej klasy dostępnych w przystępnych cenach.. Dzięki nawiązaniu partnerstwa z CFE będziemy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie ze strony rynku. Zakładamy, że w długoterminowej perspektywie przełoży się to pozytywnie na nasze wyniki finansowe
– podsumowuje Michał Sochacki.

Zdaniem ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii rynek magazynów energii będzie rozwijał się w analogiczny sposób, w jaki dotychczas rósł sektor fotowoltaiki. Jego wzrost będą stymulowały m.in. rządowe programy dofinansowań oraz nowy sposób rozliczania energi, który zastąpił net-metering. Kluczową rolę w popularyzacji magazynów energii mogą jednak odegrać preferencyjne systemy wsparcia prosumentów, których wpływ na rozwój rynku jest już teraz widoczny. Jak podaje Polska Izba Magazynowania Energii, w 2022 r. w Polsce funkcjonowało ok. 7 tys. przydomowych urządzeń do magazynowania prądu o łącznej mocy 27,5 MW i pojemności 55 MWh. Rok wcześniej było ich tylko 2 tys. Rozwój rynku widocznie przyspieszył po wprowadzeniu rządowych dofinansowań do magazynów energii.

- Wspólnie z beeIN, CFE pragniemy wprowadzić na polski rynek i rynki ościenne produkt wszechstronny, niezawodny i konkurencyjny cenowo. Kluczowym filarem strategii CFE w Europie jest współpraca z silnymi partnerami, którzy mają pozytywne doświadczenia na swoim rynku i wykazują się sprawnością operacyjną i techniczną – mówi Grace Lao, menadżer w CF Energy GmbH.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus