Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Medicalgorithmics wygrał przetarg na dostawę rozwiązań do zdalnej diagnostyki kardiologicznej

Udostępnij

MDG (MEDICALG) - wchodzący w skład indeksu sWIG80 medtech i dostawca rozwiązań technologicznych dla kardiologii – wygrał przetarg o wartości ponad 800 tys. zł brutto na dostawę 50 urządzeń do monitoringu pracy serca (PocketECG IV) wraz z oprogramowaniem i algorytmiką do analizy sygnałów EKG na potrzeby publicznej placówki medycznej w Białymstoku. Medicalgorithmics był jedyną firmą startująca w przetargu ogłoszonym przez zamawiającego.

Medicalgorithmics dostarczy łącznie 50 urządzeń najnowszej generacji do monitoringu pracy serca (PocketECG IV) wraz z oprogramowaniem wspieranym algorytmami sztucznej inteligencji na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.

To kolejny przetarg wygrany przez Medicalgorithmics na polskim rynku. Wcześniej, w sierpniu br. Medicalgorithmics wygrał przetarg wart 1,7 mln zł brutto i podpisał umowę z Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na dostawę 130 urządzeń do monitoringu pracy serca wraz z oprogramowaniem wspieranym algorytmami. W tamtym przetargu Medicalgorithmics również był jedynym oferentem spełniającym kryteria.

"Cieszymy się, że w krótkim czasie wygraliśmy drugi przetarg na polskim rynku. Mimo że przetarg miał charakter otwarty, byliśmy jedyną firmą, która złożyła ofertę. Po raz kolejny dowiedliśmy, że nasze rozwiązania spełniają najwyższe wymogi w zakresie diagnostyki kardiologicznej." – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics i dodaje „Przez lata opracowaliśmy skalowalny i nowoczesny ekosystem dla diagnostyki kardiologicznej, łącząc nasze własne algorytmy, oprogramowanie i urządzenia, które umożliwiają lekarzom podejmowanie bardziej świadomych decyzji diagnostycznych.” – podsumowuje Jarosław Jerzakowski.

Dostarczenie rozwiązań diagnostycznych spółki do placówek medycznych w Katowicach i Białymstoku wpisuje się w realizację nowej strategii rozwoju Medicalgorithmics, w ramach której spółka zrezygnowała z wyłącznego oferowania zamkniętego ekosystemu do diagnozy chorób serca powiązanego z własnym fizycznym urządzeniem PocketECG. Nowy model biznesowy zakłada rozwój sprzedaży oprogramowania analitycznego jako samodzielnego produktu i jego integrację z urządzeniami firm trzecich. Nowe podejście zwiększa możliwości w zakresie skalowalności technologii spółki, która obecnie umożliwia wykrycie ponad 25 typów zaburzeń rytmu serca.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus