Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Poniżej zestawienie rentowności obligacji wybranych państw.
Prezydentka Hondurasu Xiomara Castro ostrzegła w środę, że jeśli prezydent-elekt USA Donald Trump dokona masowej deportacji jej rodaków, to amerykańska baza wojskowa w Hondurasie straci rację bytu.
Zmagające się z niedoborem energii elektrycznej Zimbabwe zdecydowało, aby Rosja wybudowała dla niego małe reaktory jądrowe, poinformował Edgar Moyo, minister energii i rozwoju energetyki tego afrykańskiego kraju.
Wprowadzenie nowych zasad sprzedaży, w tym kryterium geograficznego, spowodowało ograniczenie zainteresowania polskim drewnem zagranicznych podmiotów m.in. firm z Niemiec – poinformował PAP szef Lasów Państwowych Witold Koss.
Nowy 2025 rok oznacza kolejny pakiet zmian w przepisach podatkowych dla przedsiębiorców. Część spowoduje większe koszty bezpośrednie, inne wpłyną na liczbę obowiązków związanych z raportowaniem do skarbówki. Sprawdź 10 zmian w podatkach, które dotkną osoby fizyczne prowadzące działalność oraz spółki.
Może zapewnić miejsce do życia albo stanowić tylko zabezpieczenie. Służebność osobista bywa używana jako dodatek do innego typu umowy, np. o dożywocie, ale może też pełnić rolę „wady” nieruchomości, by ograniczyć możliwość jej sprzedaży.
Sprzedać w maju i odejść - tak trzeba było zrobić w 2024 r., inwestując na głównych indeksach z GPW. "Analiza wsteczna zawsze skuteczna", dlatego jak zawsze sprawdzamy hity i kity minionego roku na polskiej giełdzie i to, jak nasza giełda wypadła na tle świata.
Nowy 2025 rok oznacza kolejny pakiet zmian w przepisach podatkowych dla przedsiębiorców. Część spowoduje większe koszty bezpośrednie, inne wpłyną na liczbę obowiązków związanych z raportowaniem do skarbówki. Sprawdź 10 zmian w podatkach, które dotkną osoby fizyczne prowadzące działalność oraz spółki.
Rok 2024 z wielu przyczyn okazał się trudny dla branży modowej. Prognozy na 2025 wskazują na możliwość odbicia, choć nie brak głosów ostrzegających przed nowymi wyzwaniami.
Rozpoczynający się 2025 r. w firmach zarządzania wierzytelnościami będzie stał pod znakiem intensywnej robotyzacji i wykorzystania sztucznej inteligencji. Rynek jest dojrzały, podaż nowych portfeli NPL w stosunku do popytu niewystarczająca, co zaostrza konkurencję, ale nastroje w branży są pozytywne.
Rynek się ożywi, do funduszy napłynie więcej pieniędzy publicznych, a inwestorom prywatnym po obniżce stóp procentowych wzrośnie apetyt na ryzyko – to jednocześnie prognozy i życzenia branży venture capital.
Producenci żywności zmagają się z osłabieniem popytu w kraju i coraz większą konkurencją na rynkach zagranicznych, ale według prognoz w 2025 r. ich przychody mogą znów ruszyć w górę. Branża traci okazje do konsolidacji, która mogłaby umocnić jej pozycję.
Coraz więcej przedsiębiorców stawia na naprawę. Liczba postępowań restrukturyzacyjnych w nowym roku może wzrosnąć o 20 proc.
6 na 10 Polaków pamięta o ignorowaniu linków otrzymywanych od nieznanych kontaktów, a 4 na 10 deklaruje, że proaktywnie skanuje swoje...
Ekspert Konfederacji Lewiatan sformułował prognozy gospodarcze dla Polski na 2025 rok. Przewiduje wzrost gospodarczy na poziomie ponad 4%, spadek...
W ostatnich dwóch latach krajowa sieć się podwoiła. Ładowarek mamy już ponad 10,5 tys. Mimo to nadal nam daleko do wielu krajów UE, nawet tych mniejszych. Rok 2025 powinien przynieść dalszy rozwój, w czym udział będą miały giełdowe spółki.
Nie na Wall Street, ale przy ul. Książęcej akcje przyniosą wyższe stopy zwrotu w nowym roku. Przebudzić się mogą Niemcy, a cykl inwestycyjny podbije ceny surowców - wynika ze strategii Trigon Domu Maklerskiego.
3,6 proc. - takie średnie tempo wzrostu PKB w 2025 r. prognozują zapytani przez PB ekonomiści. To bardzo dużo na tle rachitycznego odbicia spodziewanego po drugiej stronie Odry. Co może zaszkodzić rozwojowi Polski? Między innymi kampania wyborcza.
Analitycy Trigon Domu Maklerskiego wytypowali spółki, które ich zdaniem wypadną lepiej od rynku oraz te, których lepiej unikać.
Brak rąk do pracy, luka kompetencyjna i technologiczna, niedopasowanie popytu do podaży – to niektóre z problemów, z jakimi będą borykali się pracodawcy.
Spółki budujące mieszkania nie spodziewają się, że w 2025 r. sprzedaż wystrzeli. Tylko znikomy odsetek badanych prognozuje wzrost cen.
Ciężkie czasy zahartowały rynek startupów w Polsce. Słabi się wykruszyli, a najlepsi wypłynęli na powierzchnię. Wiele firm dojrzało i liczy na kolejne rundy finansowania, ale nie brakuje głosów pesymistycznych.
Wyznaczenie celów klimatycznych poczeka na prezydencję Duńczyków. Polska skupi się na złagodzeniu skutków ETS2 i zatrzymaniu importu paliw kopalnych z Rosji. Ocieplenie postępuje, a unijnym wyborcom wszystko co zielone zaczyna się źle kojarzyć.
Rozpoczynający się rok nie zapowiada się w tym momencie dobrze dla gospodarki europejskiej, w tym polskiej. Ale jest kilka zjawisk, które mogą przełamać pesymizm. Niektóre z nich są niedoceniane przez konsensus prognoz – na przykład to, że część problemów Europy ma charakter cykliczny, a nie strukturalny.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus