Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Indeksy w Europie zwyżkowały na koniec sesji w czwartek. Inwestorzy analizują decyzję Europejskiego Banku Centralnego oraz wypowiedzi prezeski EBC Christine Lagarde, która poinformowała, że nie dyskutowano o obniżkach stóp proc. na obecnym posiedzeniu.
Poniżej zamknięcia i zmiany wybranych indeksów giełdowych w Europie.
Rząd chce przenieść nadzór nad Polskimi Kolejami Państwowymi SA do Ministerstwa Infrastruktury z Ministerstwa Aktywów Państwowych - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu.
PMPG Polskie Media chce skupić się budowaniu zdywersyfikowanego portfolio dóbr cyfrowych w oparciu o własne zasoby i nabywane poprzez inwestycje. Grupa chce rozwijać dotychczasowe aktywa przez zewnętrzne inwestycje. Nowa strategia ma zostać opublikowana w I połowie 2024 roku - poinformowano w komunikacie o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych.
Czwartek przyniósł na warszawski parkiet przecenę największych indeksów. WIG20 zniżkował o 1,5 proc., głównie za sprawą spadku Dino o ponad 8 proc. oraz PKO BP o ok. 3 proc. W ślad za największym polskim bankiem poszły pozostałe spółki z tego sektora. Nadal dobry sentyment panował wokół spółek wydobywczych.
Poniżej zamknięcia i zmiany wybranych indeksów giełdowych w Europie.
Premier Szwecji Ulf Kristersson złożył w czwartek dokumenty akcesyjne na ręce sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena w Departamencie Stanu. Tym samym Szwecja oficjalnie stała się 32. członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Najwyższe wynagrodzenie w odniesieniu do średnich zarobków w Polsce miała spośród prezesów NBP Hanna Gronkiewicz-Waltz - stwierdził w czwartek Adam Glapiński. Ocenił też, że w tym gronie zarabia on najmniej.
Rank Progress i Archicom zawarły umowy dotyczące realizacji wspólnej inwestycji mieszkaniowej na nieruchomości należącej obecnie do Rank Progress przy ul. Browarnej we Wrocławiu na zasadzie joint venture, w którym Archicom będzie posiadał 55 proc. udziałów - podały spółki Rank Progress i Archicom w komunikatach.
Przybywa kobiet w transporcie i logistyce, branży postrzeganej do niedawna jako "męska". Pod względem feminizacji tego sektora Polska plasuje się w połowie stawki w UE, ale coraz więcej przedsiębiorstw logistycznych stawia na kobiety.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus