Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Apka Mój Hitpol udostępniona właśnie klientom sklepów to element programu lojalnościowego. Pozwala zarządzać indywidualnym kontem, gromadzić punkty i wymieniać je na bony zakupowe oraz korzystać z promocji. Aplikację można pobrać w Apple Store i Google Play.

Rząd Niemiec w środę przedłużył specjalne rozporządzenie o kontrolach granicznych; będzie obowiązywało o pół roku dłużej, do 15 września. Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie powstrzymujemy nielegalną migrację - argumentował kanclerz Olaf Scholz.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen przegrał proces w trybie wyborczym z posłem Polski 2050 Sławomirem Ćwikiem. To skandal; składam w tej sprawie zażalenie - poinformował Mentzen. Zdaniem Ćwika Mentzen nie potrafi przegrać z klasą i w dodatku kłamie, co dyskwalifikuje go jako kandydata.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała rosyjskiego szpiega, który działał w jej kwaterze głównej w Kijowie, przekazując tajne informacje Federalnej Służbie Bezpieczeństwa w Moskwie. Zatrzymania dokonano w środę rano – powiadomiła SBU.

Biogen Inc. (NASDAQ: BIIB) reported its fourth quarter 2024 earnings results today. Total revenue increased 3% year-over-year to $2.5 billion. Net income attributable to Biogen Inc. was $266.8 million, […]
The post Key metrics from Biogen’s (BIIB) Q4 2024 earnings results first appeared on AlphaStreet.

Na targach Mobile World Congress 2025 w Barcelonie zostaną zaprezentowane nowe modele smartfonów - realme 14 Pro+ i realme 14 Pro. Smartfony...

Browar Grodzisk, na bazie archiwalnych dokumentów i branżowych publikacji, odtworzył przepis na historyczne piwo Grodziskie o wędzonym profilu, które w dwudziestoleciu międzywojennym nazywane było "Polskim szampanem". Następnie podzielił się tą unikatową wiedzą z innymi producentami i piwowarami. O efektach tej niecodziennej biznesowej otwartości porozmawialiśmy z Marcinem Ostajewskim, głównym piwowarem Browaru Grodzisk.

Przerób rzepaku w 2024 roku w tłoczniach zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Oleju wyniósł łącznie 3,66 mln ton i był wyższy od dotychczas rekordowego 2023 roku o 139 tys. ton.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska popiera ideę stworzenia jednego rejestru mieszkańców, który przyczyni się do uszczelnienia systemu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i za wodę - podał resort w uwagach do projektu ustawy o zatwierdzaniu taryfy za wodę i ścieki przez gminy.

Decyzja prezydenta USA o nałożeniu 25-procentowych ceł na stal i aluminium będzie miała niewielki wpływ na Chiny – ocenił w środę dziennik „South China Morning Post" (SCMP). Gazeta podkreśla, że niepokój budzą niski popyt krajowy i nadwyżka mocy produkcyjnych, którą dodatkowo mogą zwiększyć amerykańskie cła.

Heineken umacnia swoją pozycję na rynku, notując znaczące wzrosty na giełdzie i prezentując optymistyczne prognozy na przyszłość. Koncern zaskoczył inwestorów ogłoszeniem kluczowych decyzji finansowych oraz wynikami lepszymi od oczekiwań. Szczególnie dobrze radzi sobie na rynkach wschodzących, gdzie popyt na jego produkty dynamicznie rośnie. Firma zapowiada dalsze inwestycje i rozwój, co może jeszcze bardziej wzmocnić jej pozycję w branży piwowarskiej.

Sanepid zamknął sieciowy sklep spożywczy z powodu obecności gryzoni. Kontrolę zrobiliśmy bez uprzedzenia właściciela – powiedział PAP Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp.

W 2024 roku, po ponad dwóch latach po inwazji Rosji, Ukrainę zamieszkiwało 32 mln osób - poinformował wicepremier, minister jedności narodowej Ołeksij Czernyszow w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt". Jego zdaniem "to dramatyczna liczba". Na całym świecie żyje łącznie 60 mln Ukraińców.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że Rosja nie będzie rozmawiać o „wymianie swojego terytorium". Agencja Reutera podała, że podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział, że oddziały ukraińskie, „które nie zostaną zniszczone, zostaną wypędzone” z terytorium Rosji.

W 2024 roku odnotowano 391 upadłości podmiotów gospodarczych, tj. o 3,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

W kampanii 2024/2025 krajowi producenci cukru wyprodukowali ponad 2,5 mln ton cukru. Jest to najwyższy wynik w historii branży cukrowniczej w Polsce - poinformował Związek Producentów Cukru w Polsce. Przerobem buraków cukrowych w naszym kraju zajmuje się 17 cukrowni.

W 2024 roku odnotowano 391 upadłości podmiotów gospodarczych, tj. o 3,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

Do święta zakochanych zostały dwa dni, ale sieci handlowe i restauracje już od początku tygodnia prześcigają się w oferowaniu klientom walentynkowych produktów. Różowa pizza, różne rodzaje kwiatów, makaron w kształcie serc – to zaledwie część propozycji. Co możemy kupić na święto zakochanych?

Osoby składające deklaracje PIT-37 i PIT-38 i korzystające z państwowej aplikacji Twój e-PIT powinny zdawać sobie sprawę z tego, że nie...

Carrefour ogłosił zamiar nabycia wszystkich pozostałych w obrocie akcji swojej brazylijskiej spółki zależnej, będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych. Firma planuje również wycofać Carrefour Brazil z giełdy w Sao Paulo poprzez konsolidację akcji. Decyzja ta ma na celu zwiększenie elastyczności operacyjnej i skupienie się na realizacji strategii wzrostu.

Posłowie PiS Paweł Jabłoński i Andrzej Śliwka domagają się informacji o 250 dniach, które prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spędził w delegacjach krajowych i zagranicznych. Trzaskowski wyjaśnił, że dzięki jego delegacjom do Warszawy trafiły miliardy złotych z UE i Stanów Zjednoczonych.

Czteroetapowy harmonogram płatności umożliwiający wzięcie kredytu z dwuletnim opóźnieniem – tak w skrócie przedstawia się pilotażowy system płatności za mieszkanie oferowany przez jednego z deweloperów – informuje money.pl. To kolejne, przynajmniej teoretyczne, ułatwienie stosowane przez deweloperów, mające zatrzymać spadający popyt.

Aplikacja sieci Żabka zyskała nowe funkcje - od lutego 2025 r. w Żappce można kupić bilety komunikacji miejskiej, a dzięki współpracy z Freenow zamówić taksówkę.

Spółka PKB Inwest Budowa rozpoczyna budowę parku handlowego w Rokietnicy (województwo wielkopolskie). Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał 2025 r.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus