Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wystarczające zaopatrzenie w energię wspiera utrzymywanie się produkcji aluminium w Chinach na rekordowych poziomach.
Odpowiedzi uzyskane od kilkudziesięciu analityków i zarządzających oraz od ponad 100 inwestorów indywidualnych napawają optymizmem. Ta pierwsza grupa najczęściej obstawia wzrost ceny akcji Żabki na starcie notowań o 10–20 proc., a druga o ponad 20 proc.
Spółka zawarła umowę licencyjną z Ocean Biomedical. Jej maksymalna wartość to 32 mln USD.
Znana z sieci paczkomatów polska firma przyspiesza ekspansję. InPost przejął właśnie całkowitą kontrolę nad swoim brytyjskim biznesem.
Oczekiwania wobec biznesu i rządzących co do ESG są w Polsce mniejsze niż na świecie, także wśród inwestorów giełdowych. A rozdźwięk między społecznymi oczekiwaniami a oceną działań jest większy.
Nadzieje inwestorów na poprawę kondycji finansowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozwiewają analitycy, którzy sugerują sprzedaż akcji.
Nawet 18 nowych elektrowni gazowych powstanie w Polsce do końca lat 20. To założenia ambitnej wersji Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu.
Spółka ruszyła ze sprzedażą prawie pół tysiąca mieszkań z warszawskiego projektu, który jeszcze niedawno stanowił część portfela PRS. Nabywców kusi tym, że lokale mają najemców. Czy to pomoże zrealizować ambitny cel sprzedaży na 2024 r.?
Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów, po tym jak dzień wcześniej historyczne rekordy wszech czasów po raz kolejny w ostatnim czasie ustanowiły Dow Jones i S&P 500. W centrum uwagi inwestorów jest nabierający tempa sezon publikacji wyników amerykańskich spółek za trzeci kwartał.
Średnia Przemysłowa Dow Jones i S&P500, które kończyły poniedziałkową sesję rekordami, we wtorek traciły na zamknięciu po 0,75 proc. Nasdaq Composite spadł o 1,0 proc.
Deficyt budżetu po wrześniu wyniósł 107,28 mld zł, czyli 58,3 proc. planu na 2024 r. - podał MF w komunikacie.
Ministerstwo Finansów uplasowało we wtorek na rynku euro 7- i 15-letnie obligacje benchmarkowe o łącznej wartości nominalnej 3 mld euro - podał resort w komunikacie.
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.
YetiForce zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych - poinformowała spółka w komunikacie. Dodano, że rozważane opcje mogą obejmować pozyskanie inwestora strategicznego, czy dywersyfikację działalności spółki.
Premier Donald Tusk poinformował we wtorek o przyjęciu przez Radę Ministrów strategii migracyjnej. Dodał, że była to decyzja trudna, ale bardzo potrzebna i oczekiwana.
Rada Ministrów przyjęła we wtorek dokumenty dotyczące zniesienia stanu klęski żywiołowej wprowadzonego w związku z powodzią we wrześniu 2024 r., w tym rozporządzenie w sprawie zniesienia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego - poinformowała na stronie internetowej KPRM.
Ropa staniała we wtorek najmocniej od tygodnia po doniesieniach, że Izrael nie zamierza atakować instalacji naftowych w Iranie w odwecie za ostrzelanie rakietami na początku miesiąca.
Szef koncernu Stellantis twierdzi, że uboczne skutki ceł odbiją się czkawką europejskim producentom aut. Mogą też być szansą dla regionów o niższych kosztach produkcji.
Po raz trzeci ruszamy z redakcyjnym projektem Zrównoważony biznes. W jakim miejscu jest teraz Polska w kwestii ESG? Na pewno jesteśmy spóźnieni, jeśli chodzi o prawo – termin wdrożenia dyrektywy CSDR (Corporate Sustainability Reporting Directive), która reguluje raportowanie niefinansowe, upłynął 6 lipca.
Strategia migracyjna rządu, na którą czekaliśmy bardzo długo, sygnalizuje firmom, że imigracja nie będzie metodą niwelowania skutków zmian demograficznych. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę, że trzymanie limitowanej imigracji zmniejszy wzrost gospodarczy i będzie wymagało wielu innych zmian, w tym w systemie emerytalnym. Inaczej rozwój zatrzyma się całkowicie.
Mówią, że historia się nie powtarza, lecz tylko rymuje. Jeśli tak jest, to tegoroczny rynkowy wiersz powstał na bazie rymów częstochowskich. Co gorsza, rymuje się on z pamiętnym 2007 r.
Polska wróciła na międzynarodowy rynek długu z ofertą obligacji 7- i 15-letnich łącznej wartości 3 mld EUR, donosi Bloomberg.
Złoto drożało we wtorek dzięki słabszym notowaniom dolara i spadkowi rentowności obligacji USA.
Do Europy szerokim strumieniem napływają elektryczne autobusy z Chin. Na stole leży opcja nałożenia ceł, ale nie ma zbyt wielu zwolenników.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus