Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Nie godzimy się na bycie politycznym narzędziem walki KRRiT – powiedziała PAP likwidator Radia dla Ciebie Emilia Benedykcińska, komentując komunikat Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Chcemy budować terminal chemiczny na terenach w pobliżu Naftoportu - poinformował czwartek prezes PERN Mirosław Skowron. Dodał, że trzeba uporządkować kwestię tego, co kto ma robić jeśli chodzi o terminale morskie, za co każda ze spółek Skarbu Państwa powinna odpowiadać.

UE potrzebuje unii kapitałowej i energetycznej, by wzmocnić konkurencyjność i dogonić gospodarczo USA - przekazali w czwartek przed drugim dniem szczytu Rady Europejskiej jej szef Charles Michel i były premier Włoch Enrico Letta. Raport Letty o rynku UE będzie tematem spotkania europejskich przywódców.

Realizowany przez Orlen projekt w obszarze wodoru otrzymał bezzwrotne unijne dofinansowanie w wysokości 62 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Zdolność sfinansowania zakupu mieszkania z przeciętnego wynagrodzenia jest niższa niż przed pandemią COVID-19 - podał w czwartek Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). W 2019 r. za przeciętne miesięczne wynagrodzenie można było kupić 0,98 mkw. mieszkania, a w 2022 - tylko 0,88.

Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi zablokowali w czwartek przejścia graniczne z Ukrainą w woj. podkarpackim i lubelskim. Protest dotyczy tylko samochodów ciężarowych, auta osobowe oraz autokary są przepuszczane.

mPay podpisał z ukraińskim bankiem Universal Bank JSC list intencyjny dotyczący planowanej współpracy - poinformowała spółka w komunikacie. Podstawowym założeniem współpracy jest realizacja szybkich przekazów do Ukrainy.

W nowej gazetce Biedronki obowiązującej do soboty 20 kwietnia jest sporo promocyjnych ofert i gratisów. Promocje obejmują m.in. masło, mleko, ser, cukier, słodycze, herbaty i piwo.

Ustawa "Polski Ład" wprowadziła chaos w systemie fiskalnym i wywołała niepokój wśród podatników, a niektóre zmiany wprowadzono nierzetelnie - oceniła Najwyższa Izba Kontroli. Według NIK zastosowano też zbyt krótkie vacatio legis.

Ustawa wiatrakowa niedługo przejdzie na kolejny etap prac w KPRM - zapowiedziała w czwartek minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Główne indeksy warszawskiej giełdy znajdują się w okolicach poziomów odniesienia. Najlepiej radzi sobie segment górniczy, dzięki zwyżkom KGHM i JSW. Akcje Allegro drożeją o 2,8 proc. Banki notowane wśród blue chipów przeważnie znajdują się na minusach, jednak Alior Bank rośnie o 1,7 proc. Nieznacznie poprawił się sentyment do sektora energetycznego.

mPay podpisał z ukraińskim bankiem Universal Bank JSC list intencyjny dotyczący planowanej współpracy - poinformowała spółka w komunikacie.

Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi zablokowali w czwartek przejścia graniczne z Ukrainą w woj. podkarpackim i lubelskim. Protest dotyczy tylko samochodów ciężarowych, auta osobowe oraz autokary są przepuszczane.

Propozycje częściowego mrożenia cen energii przełożą się na wzrost CPI o 0,5-0,6 pkt. proc., a inflacja na koniec roku nie przekroczy 5 proc. - oceniają analitycy PKO BP.

Światowe zapotrzebowanie na energię elektryczną będzie rosło średnio o 3,4 proc. rocznie do 2026 roku - podała Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA).

Od 18 kwietnia przez miesiąc można składać wnioski o wynajem mieszkań na osiedlu Nowa Kolejowa we Wrocławiu. Inwestycja to 469 wykończonych mieszkań w ośmiu budynkach. Osiedle zrealizowała spółka PFR Nieruchomości w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju.

Tauron będzie chciał wydzielić aktywa węglowe poza grupę - poinformował prezes Grzegorz Lot.

Kontrolerzy weszli w czwartek do Orlenu; skupią się na dokumentacji związanej z fuzją Lotosu i Orlenu - potwierdził PAP p.o. rzecznika prasowego NIK Marcin Marjański. Dodał, że czwartkowe działania NIK są dalszym ciągiem kontroli związanej z bezpieczeństwem paliwowym.

W kwietniu dla 31,1 proc. respondentów wojna w Ukrainie stanowi duże zagrożenie dla gospodarki w Polsce - podał Główny Urząd Statystyczny.

Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi zablokowali w czwartek przejścia graniczne z Ukrainą w woj. podkarpackim i lubelskim. Protest dotyczy tylko samochodów ciężarowych, auta osobowe oraz autokary są przepuszczane.

Kernel Holding ocenił, że rosyjski atak na infrastrukturę wstrzymał dostawy kolejowe do portu w Czarnomorsku, co wpływa na zmniejszenie wolumenów przeładunków i zwiększenie kosztów logistyki spółki.

W kwietniu dla 31,1 proc. respondentów wojna w Ukrainie stanowi duże zagrożenie dla gospodarki w Polsce - podał Główny Urząd Statystyczny.

Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie zwiększa ryzyko dostaw surowców do Polski - oceniają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus