Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.
W środę Senat zgłosił poprawki do nowelizacji ustawy o rachunkowości. Rozszerza ona zakres podmiotów zobowiązanych do składania sprawozdań na temat zrównoważonego rozwoju.
Senat w środę opowiedział się za odsunięciem o trzy miesiące - do stycznia 2026 r. początku działania systemu kaucyjnego. Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, system miałby ruszyć od 1 października 2025 r.
Straty ubezpieczycieli w sezonie huraganów na Oceanie Atlantyckim w 2024 roku sięgną 30-50 mld USD - wynika z szacunków firmy Twelve Capital. Straty ze zjawisk towarzyszących huraganom, jak tornada, powodzie, pożary przekroczą 50 mld USD.
Środowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami, Dow po raz pierwszy w historii zamknął dzień powyżej 45.000 punktów, również S&P 500 jest na najwyższym poziomie wszech czasów. Liderami wzrostów były spółki technologiczne.
Grupa Azoty Polyolefins uzgodniła z instytucjami finansującymi umowę wydłużającą finasowanie Polimerów Police do 13 grudnia 2024 roku - poinformowała w środowym komunikacie Grupa Azoty. Budżet projektu Polimery Police to ponad 7,2 mld zł.
Urteste, spółka pracująca nad testami do wczesnej diagnostyki, otrzymała od Japońskiego Urzędu Patentowego informację o udzieleniu patentu w projekcie Panuri. Rozpoczęcie badań klinicznych w tym projekcie planowane jest w I kwartale 2025 r.
Złoto zdrożało w środę drugą sesję z rzędu. Sprzyjało temu osłabienie dolara i spadek rentowności obligacji USA.
Krakowska firma IT ujawnia plany rozwoju flagowego biznesu pod skrzydłami nowego właściciela - funduszu CVC. Będą pieniądze, będzie przyspieszenie, m.in. poprzez akwizycje na Zachodzie.
Sztuczna inteligencja, blockchain, chmura… Konwergencja technologii rozszerza granicę tego, co możliwe, przekształcając świat biznesu. Czy jesteście gotowi na ten przełom?
Amerykańska giełda będzie królować także w 2025 r., ale na polskim rynku znajdzie się kilka okazji, uważają analitycy czołowych biur maklerskich.
Biznesową kooperację z przedsiębiorczyniami najbardziej cenią sobie doświadczeni właściciele firm.
W Unii Europejskiej wykuwa się nowe podejście do imigracji. W czasie polskiej prezydencji w Radzie UE rząd chce mówić o niej głównie w kontekście bezpieczeństwa. To ryzykowny plan.
Ponad połowa PES narzeka na brak dostępu do kapitału na rozwój inwestycji. Oczekują większego wsparcia dotacyjnego od rządu.
Rośnie import rudy i produkcja stali w wielkich piecach. Poprawia się też konsumpcja, ale ceny wyrobów wciąż pozostają na niskim poziomie.
Europa jest przeregulowana, więc staje się zacofana technologicznie wobec USA. Coraz częściej mówią o tym politycy i ekonomiści. Mają rację? Badania naukowe to potwierdzają. Gdyby nie nadmiar przepisów, bylibyśmy też bogatsi.
Technologiczny gigant dowożący jedzenie zanotował w ostatnich miesiącach niemal dwukrotny wzrost liczby zamówień spożywczych w ujęciu rok do roku. Trend obejmuje zarówno wielkie metropolie, jak też mniejsze miasta.
Za swój największy sukces uważam to, że nie bałam się podejmować decyzji, które choć na początku budziły niedowierzanie, w efekcie przyniosły firmie spektakularne wyniki — mówi Jagoda Iwańczuk, prezes spółki Van Pur, której odważne strategie biznesowe pozwoliły m.in. na dynamiczny rozwój marki Łomża w trudnych czasach pandemii i gospodarczych zawirowań.
W październiku ceny transakcyjne nieruchomości stanęły. Coraz więcej natomiast kosztują grunty. To jeden z powodów, dla których deweloperzy przenoszą się na peryferia.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus