Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Producent gier nie zbierze zaplanowanych 350 mln zł. Inwestorów to nie zaskoczyło. I tak nie wierzyli, że spółka pozyska więcej kapitału, niż jest warta na rynku.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek, gdy Onet.pl i Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Grupa kapitałowa produkująca obuwie specjalistyczne musi zmienić sposób działania – uważa prezes Radosław Rogacki.
Wzrost cen producentów w japońskiej gospodarce przekroczył w listopadzie oczekiwania i jest kolejnym czynnikiem przemawiającym za zaostrzeniem polityki monetarnej w tym kraju.
Ministerstwo finansów USA ogłosiło we wtorek wypłacenie dla Ukrainy 20 mld dolarów pożyczki opartej na zamrożonych aktywach Rosji. To część inicjatywy G7 opiewającej na łącznie 50 mld USD.
Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.
Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów, a S&P 500 przedłużył spadkową serię do czterech dni. Analitycy wskazują, że rynki nieco straciły impet w końcówce roku.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców. Ta nowela pozwoli na wydłużenie niższych cen prądu niż wynikałoby to z cen rynkowych na 2025 r.
Cena ropy ustabilizowała się, bo optymizm wywołany zapowiedziami stymulacji popytu w Chinach zgasiły dane o wymianie handlowej tego kraju.
Ministerstwo finansów USA ogłosiło we wtorek wypłacenie dla Ukrainy 20 mld dolarów pożyczki opartej na zamrożonych aktywach Rosji. To część inicjatywy G7 opiewającej na łącznie 50 mld USD.
Minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski powiedział we wtorek, że sytuacja spółek z udziałem Skarbu Państwa, to efekt działań poprzedników. Jak dodał, jest determinacja, aby odbudować zaufanie inwestorów, do spółek notowanych na giełdzie.
Średnia Przemysłowa Dow Jones straciła 0,35 proc. i była to już jej czwarta zniżka z rzędu. S&P500 spadł o 0,3 proc., a Nasdaq Composite zmniejszył się o 0,25 proc.
Nie jest prawdą, że sąd zablokował mój majątek - zapewnił w oświadczeniu założyciel Polsatu. Potwierdza, że do rad jego fundacji wszedł kurator wskazany przez sąd w Liechtensteinie. Decyzje podjęte przy jego udziale są dla biznesmena korzystne.
Złoto drożało we wtorek trzecią sesję z rzędu pomimo umocnienia dolara.
Zakup Warsaw Unit przez Eastnine rozbudził nadzieje na kolejne transakcje w segmencie biurowym. Deweloperzy budują jednak mało, a w tym roku do oddania jest jeden duży budynek w stolicy i jeden w Katowicach.
Brak konsultacji z ekspertami biznesowymi ważnych dla firm projektów ustaw lub zbyt krótkie terminy ich opiniowania wytykają rządowi Pracodawcy RP.
Branża transportu, spedycji i logistyki (TSL) odgrywa kluczową rolę w globalnej transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju. Decyzje dotyczące wdrażania zasad ESG w TSL wpływają nie tylko na funkcjonowanie operatorów logistycznych, ale też na efektywność całych łańcuchów dostaw.
Produkcja żywności i ekologia tańczą na cienkiej linie - ostrzega dr hab. Zbigniew Karaczun z Katedry Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW w Warszawie. Tłumaczy, dlaczego nie tylko rolnicy powinni płacić za ocalenie planety i jak bardzo nasze codzienne wybory wpływają na globalny termostat.
Zygmunt Solorz zareagował na doniesienia mediów, że sąd w Liechtensteinie zdecydował o wprowadzeniu kuratora do jego fundacji, do których wniósł część swoich spółek. Wywołało to wyraźną reakcję na rynku akcji, gdzie kurs Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek w pierwszej części sesji nawet o prawie 8 proc., a na zamknięciu o 2,6 proc.
Druga edycja programu dopłat do zakupu aut elektrycznych jest oderwana od realiów rynkowych - uważa branża. Firmy zostaną bez wsparcia, a Kowalski nie skonsumuje swojej puli. Pieniądze się zmarnują, a rynek stanie.
Gospodarka musi być konkurencyjna, a to oznacza, że zmniejszenie jej emisyjności nie może prowadzić do zniszczenia przemysłu. Do takiego podejścia chce przekonywać Polska inne kraje UE w czasie swojej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Polski rynek pracy jest w intrygującym punkcie cyklu. Dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na pracowników o niskich kwalifikacjach, natomiast popyt na prace umysłowe jest w trendzie spadkowym. Wynika to jednak z czynników cyklicznych, a nie strukturalnych.
Podatnicy doczekali się już dwóch interpretacji warunku uprawniającego do zwolnienia z WHT. Są niespójne i rodzą nowe wątpliwości – oceniają prawnicy.
Eksperci towarzystwa spodziewają się zakończenia wojny w Ukrainie, co powinno wspomóc polską giełdę. Rodzime spółki mają ich zdaniem kilkunastoprocentowy potencjał wzrostu.
Rada Ministrów przyjęła program i priorytety rotacyjnej prezydencji Polski w międzyrządowej Radzie Unii Europejskiej, której pracami nasi ministrowie pokierują od 1 stycznia do 30 czerwca 2025 r.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus