Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Szef rosyjskiego oddziału Carlsberga i wicedyrektor do spraw prawnych zostali aresztowali w Rosji tuż po tym, jak Kreml przejął kontrolę nad tamtejszą częścią koncernu. W zeszłym miesiącu piwny gigant zakończył swoją działalność w Rosji po tym, jak państwo przejęło jego spółkę zależną Baltika Breweries.
Podlaska KAS zatrzymała kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej fałszującej na wielką skalę dokumentację handlową i faktury VAT za towary sprowadzane z Azji. W śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zarzuty usłyszało dotąd szesnaście osób.
Zgodnie z badaniem "Barometr Polskiego Rynku Pracy", przeprowadzonego przez Personnel Service, większość firm uważa, że automatyzacja i AI przyczynią się do redukcji etatów (57 proc.). 30 proc. firm wskazuje, że w ostatnim roku co najmniej jedna osoba straciła pracę na rzecz robota.
Polska branża mleczarska przygotowuje się do zielonych zmian wynikających m.in. z unijnych strategii bioróżnorodności i „Od pola do stołu”, które są częścią Europejskiego Zielonego Ładu, oraz innych...
Lionsgate zafundował widzom powrót do Panem, ale nie tych z czasów Kosogłosa, a wcześniejszych. Kiedy krew po pierwszej rebelii jeszcze nie zastygła, Igrzyska dopiero się rozkręcały. Widzimy je oczami znienawidzonego 65 lat później Coriolanusa Snowa (tak, późniejszego prezydenta). Ciekawe, czy i ta ekranizacja zbierze ponad 650 mln dolarów, a więc tyle, ile ostatnia ekranizacja uniwersum.
COVID-19 radykalnie zmienił nasze życie. Poza problemami przyniósł też pozytywy. Plusy znaleźliśmy w nauce, edukacji, biznesie, handlu oraz na rynku pracy.
Trzy piekarnie w departamencie Sommy na północy Francji oferują w listopadzie bagietki w cenie, którą wybierają i mogą zapłacić niezamożni klienci. Akcja ma na celu „walkę z inflacją” – skomentował szef piekarni.
Brytyjski oddział sieci fast-foodów McDonald's od czasu ujawnionych w lipcu przez stację BBC przypadków toksycznej kultury pracy otrzymuje jedną-dwie skargi dotyczące molestowania seksualnego tygodniowo - przyznał jej szef Alistair Macrow.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych koncernów na świecie obchodził właśnie 100 urodziny. Kapitalizacja rynkowa Disneya przekracza obecnie 150 mld dolarów. Jednak jej przyszłość - nie tylko jako giganta zachowującego swoją pozycję - jest niepewna.
Główną gwiazdą tego tygodnia były posiedzenia Sejmu nowej - X - kadencji. Ale i w gospodarce też się działo. Zarówno w Polsce, jak i na świecie królowała ponownie inflacja, wywołując niekiedy łzy, a niekiedy euforię. Do tego rynek zasypały wyniki kwartalne. Oto mijający tydzień streszczony na wykresach (niestety bez marszałka Szymona Hołowni).
Wybór nowej władzy wywołał podobno popłoch w szeregach czołowych prezenterów TVP znanych ze swojego negatywnego podejścia, niekiedy nielicującego z wykonywanym przez nich zawodem, do jeszcze opozycji. Teraz okazuje się, że tsunami zmian personalnych część z nich ominie przez... przepisy emerytalne.
Podatek minimalny wchodzi w życie od 1 stycznia 2024 r. Spółki po raz pierwszy zapłacą daninę rok później. Obowiązek dotknie firm, które poniosły stratę podatkową lub nie przekroczył 2-proc. progu rentowności.
W ubiegłym roku polska karma dla psów i kotów trafiła do 76 krajów. Głównie do państw UE w tym m.in. do Niemiec i Włoch. Tym samym nasz kraj stał się 5. światowym eksporterem karmy dla psów i kotów – z udziałem 7,6 proc. – podał Polski Instytut Ekonomiczny powołując się na dane ITC.
Banki dziś finansują długoterminowe kredyty głównie z krótkoterminowych depozytów. Taka nierównowaga może zwiększyć ryzyko utraty płynności, zwłaszcza w czasach, gdzie gwałtowne zachowania rynku kształtują pogłoski w mediach społecznościowych. Nadzór finansowy chce, aby ważniejsze miejsce w bilansach banków zajęły emitowane przez nie instrumenty dłużne, a narzędziem kontroli stanie się Wskaźnik Finansowania Długoterminowego.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus