Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
PGZ podpisała z koreańską Hanwhą Aerospace umowę, która umożliwi transfer technologii i serwis armatohaubic K9 w polskiej Hucie Stalowa Wola - przekazał prezes PGZ Krzysztof Trofiniak. Współpraca z Koreą to nie jednorazowe zakupy, ale też transfer technologii - zapewniał wiceszef MON Paweł Bejda.
Nikt nie wierzy, że to rolnicy chcą wyjść z Unii i systemu dopłat - ocenił w piątek premier Donald Tusk, który odniósł się w ten sposób do piątkowej manifestacji rolników przeciw "Zielonemu Ładowi".
Prezydent Jaworzna wydał spółce ElectroMobility Poland (EMP) pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych marki Izera. ElectroMobility Poland poinformowało też o zakończeniu jej audytów i przekazaniu wyników nadzorowi właścicielskiemu.
Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wsparcia kredytobiorców na 2024 r. Nie jest to jedyna nowela, którą skierował do TK.
Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wsparcia kredytobiorców na 2024 r. Nie jest to jedyna nowela, którą skierował do TK.
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych na 2024 rok. Do TK trafią też nowele ustaw m.in. o rachunkowości i o kredycie konsumenckim.
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych na 2024 rok. Do TK trafią też nowele ustaw m.in. o rachunkowości i o kredycie konsumenckim.
Historyczne rekordy poprawiły w piątek WIG i mWIG40, a rekord hossy WIG20. Sesja jednak dla indeksu dużych spółek skończyła się spadkiem pod ciężarem przeceny sektora bankowego. Dalej błyszczała energetyka, a gwiazdą sesji został kurs CCC, a gwiazdką Mabionu.
Niesamowicie szybko zbliżamy się do krajów od nas zamożniejszych. Ten proces trwa - mówił prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego na czwartkowej konferencji po decyzji RPP ws. stóp procentowych. Wskazał daty, kiedy PKB Polski per capita będzie na obecnym poziomie zachodnich państw.
Dzień po ogłoszeniu przez NBP decyzji w sprawie stóp procentowych, głos zabrał prezes banku centralnego. Adam Glapiński miał kilka ważnych komunikatów, ogłosił też kilka prognoz.
NBP chce sam opracowywać nowy wskaźnik zastępujący WIBOR i WIRON - poinformował na konferencji prezes NBP Adam Glapiński.
Prokuratura Krajowa wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów Tomaszowi Sz. - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratora Generalnego prok. Anna Adamiak. Oznacza to, że były sędzia ma już oficjalnie status osoby podejrzanej. Za zarzucane mu czyny grozi nawet dożywocie.
Zostajemy w Sejmie. Jeżeli do środy premier nie znajdzie czasu, żeby się z nami spotkać, to powiedzieliśmy wszystkim opcjom politycznym, które nas wspierają, by dołączyły do naszego strajku - powiedział w piątek PAP Mariusz Borowiak, jeden z przedstawicieli protestujących rolników w Sejmie.
Przyjęcie projektu nowelizacji ustawy o Państwowej Komisji ds. Badania Wpływów Rosyjskich przez Radę Ministrów planowane jest 21 maja - poinformował minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak. Dodał, że projekt zostanie skierowany na najbliższe posiedzenie Sejmu.
Nowe władze Collegium Humanum przekonują, że ich głównym celem jest zapewnienie uczelni dalszego funkcjonowania. Nie wykluczają zmiany nazwy; liczą się i z tym, że uczelnia zostanie zlikwidowana. "Ale to ostateczność" - powiedział PAP rektor Paweł Poszytek.
Sytuacja w energetyce jest bardzo trudna, apeluję o oszczędzanie prądu – powiedział w piątek premier Ukrainy Denys Szmyhal, informując o remontach sieci po rosyjskich atakach rakietowych na infrastrukturę energetyczną z 8 maja.
Liczba osadzonych w zakładach karnych, którzy mogliby zostać zmobilizowani na wojnę z Rosją, wynosi około 10-20 tys.; istotny jest w tym kontekście fakt, że mamy w naszym kraju przepełnione więzienia - oświadczył w piątek minister sprawiedliwości Ukrainy Denys Maluska.
Upadła gwiazda covidowej hossy z Wall Street ogłosiła podjęcie współpracy z jedną z największych firm farmaceutycznych świata - europejskim koncernem Sanofi. Przed startem sesji w USA ceny akcji Novavax zyskiwały nawet 120 proc. Na GPW korzysta na tym kurs Mabionu, dla którego amerykańska spółka jest największym klientem.
RPP na majowym posiedzeniu znów postanowiła nie zmieniać stóp procentowych. Jak zawsze dzień po ogłoszeniu prezes NBP tłumaczy decyzję Rady, w tym miesiącu nie będzie inaczej. Co tym razem powie nam Adam Glapiński?
Odrzucenie Zielonego Ładu w rolnictwie oznacza zlikwidowanie dopłat do dobrowolnych praktyk środowiskowo-klimatycznych, tzw. ekoschematów, na które rocznie przewidziano 3 mld złotych. Wystąpiło o nie 400 tys. polskich rolników - poinformował w piątek w radiu Tok FM wiceszef resortu Adam Nowak.
Drugi tydzień maja przyniesie wysyp statystyk inflacyjnych,
w tym tych najważniejszych – ze Stanów Zjednoczonych. Poznamy też wstępny
szacunek PKB Polski oraz serię raportów kwartalnych spółek z GPW.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich przeprowadzonych w I kwartale 2024 roku. W tym czasie...
Spółka ElectroMobility Poland uzyskała pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego w Jaworznie - poinformowały spółka oraz miasto Jaworzno. Dodali, że przyznanie pozwolenia na budowę zakładu produkcyjnego samochodów marki Izera formalnie umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych.
Jarosław Grzywiński pochwalił się właśnie swoją nową funkcją na portalu LinkedIn: Chief Executive Officer w NASK SA.
W kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. delegacja polityków PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim złożyła w piątek wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus