Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Krzysztof Stanowski bije rekordy popularności w internecie. Jest dziś bardziej dziennikarzem, osobowością internetową czy biznesmenem? - Szufladkowanie go jest błędem - mówi nam Paweł Wilk z KINESSO Polska. Zdaniem medioznawcy dr Katarzyny Kopeć-Ziemczyk wszystko zmienił Kanał Sportowy. O Stanowskim mówi: „To nie jest już dziennikarstwo, a bardziej tworzenie contentu internetowego z całym biznesowym zapleczem” W czym jej zdaniem Krzysztof Stanowski przypomina Kubę...
Eksperci Colliers podsumowali najważniejsze wydarzenia na rynku handlowym w 2023 roku. Są to: fuzje i przejęcia, popularność food halli, nowe...
Wybieraj sprawdzone warsztaty samochodowe, nie zwlekaj z naprawą uszkodzonych bądź zużytych części, unikaj stacji benzynowych przy...
Michał Adamczyk został prezesem Telewizji Polskiej – zdecydowała Rada Mediów Narodowych. Wcześniej był on prezenterem w zlikwidowanym już programie "Wiadomości". Dzięki niemu zarobił ogromne pieniądze, jak wcześniej poinformował portal onet.pl, który dotarł do rozliczeń dziennikarza i TVP.
Ważą się losy Szwecji w NATO. Skandynawski kraj blokują dwa państwa Sojuszu: Szwecja oraz Węgry. Ten pierwszy wysłał jednak ważny sygnał. Komisja Spraw Zagranicznych parlamentu Turcji poparła we wtorek ratyfikację protokołu o przyjęciu Szwecji. Ostateczna decyzja zapadnie jednak później.
Izraelski minister obrony Joaw Galant poinformował we wtorek w Knesecie (parlamencie), że Izrael podjął kroki odwetowe za atak palestyńskiego Hamasu nie tylko w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu, ale także na terytoriach Iraku, Syrii, Jemenu i Libanu; zasugerował też możliwość ataków odwetowych na cele w Iranie - poinformowała agencja Reutera.
Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP - przekazała we wtorek w mediach społecznościowych posłanka PiS i członkini RMN Joanna Lichocka.
Blokada na granicy uderza w ukraińską gospodarkę. Tylko w listopadzie wstrzymanie ruchu przez polskich przewoźników spowodowało straty w ukraińskim eksporcie w wysokości 160 mln dolarów i spadek importu o 700 mln dolarów - wynika z szacunków Narodowego Banku Ukrainy przekazanych money.pl.
Prawie 300 nielegalnych imigrantów, wśród których znajdowali się nieletni, dotarło łodziami na Wyspy Kanaryjskie w ciągu 12 godzin; ostatnia łódź dopłynęła do portu na wyspie Gran Canaria w nocy z poniedziałku na wtorek – poinformował Czerwony Krzyż. Imigrantów z kilku łodzi uratowały na morzu służby ratownicze.
Dotychczasowy prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz wystosował apel do 500 dziennikarzy na świecie, w którym opisuje próbę "siłowego i bezprawnego" przejęcia Agencji przez obecną władzę i "terroryzowania" dziennikarzy w Polsce - wynika z wtorkowego wpisu na platformie X posła PiS Piotra Glińskiego.
Coraz wyraźniej widać, jak bardzo chwiejny jest dobrobyt Niemiec - zauważył portal dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ), wskazując na "13 największych trudności" - i trzy rzeczy, które "mimo wszystko dają nadzieję". Wśród problemów "FAZ" wymieniła m.in. koszty energii, biurokrację i załamanie inwestycji.
Rada Mediów Narodowych przystępuje do działań. Przewodniczący gremium zwołał posiedzenie w drugi dzień świąt, aby powołać na nim nowego prezesa TVP. Rada, w której większość mają nominaci Prawa i Sprawiedliwości, reaguje na decyzje ministra kultury, w której wyniku z pracą pożegnał się Mateusz Matyszkowicz.
Ceny mieszkań za metr kwadratowy stale przekraczają kolejne granice. Perspektywa jednak zmienia się, jeśli uwzględnić inflację. W takim wypadku wychodzi, że realne ceny od 2007 r. spadły o kilka proc. w największych miastach w Polsce – wynika z analizy ekspertów Biura Maklerskiego Pekao.
Osobne taryfy na prąd dla pomp ciepła to konieczność - do apelu użytkowników dołącza Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i domaga się pilnych działań od rządu. Rozżaleni prosumenci przepisy dotyczące cen energii elektrycznej na 2024 r. nazywają absurdalnymi.
Polskiemu systemowi emerytalnemu wciąż zagraża bomba zaprojektowana przez prawo. Są nią tzw. emerytury groszowe. Dziś otrzymuje je 365 tys. Polaków. W ciągu kilku lat jednak ich liczba zwiększy się nawet do 600 tys. osób. Eksperci podnoszą, że konieczne są pilne zmiany w systemie.
Prezydent Xi Jinping powiedział we wtorek, że Chiny muszą zdecydowanie uniemożliwić komukolwiek jakiekolwiek oddzielenie Tajwanu od Chin, podała oficjalna agencja informacyjna Xinhua.
Trzymajcie w domu opakowania po prezentach - zaapelowały do rzymian władze Wiecznego Miasta. Chcą w ten sposób uniknąć przepełnienia kontenerów na śmieci podczas Świąt i po ich zakończeniu. Ci, którzy odniosą pudła i kartony do specjalnych punktów otrzymają kupon na loterię; można w niej wygrać bony zakupowe.
Popularność Sejmu w ostatnich tygodniach przekracza oczekiwania. Polacy są chętni oglądać obrady nawet w kinie, a to powoduje, że największe media otwierają się szerzej na transmisje i relacje z poczynań posłów. Krok dalej chce pójść Polsat, który planuje zmienić ramówkę jednego kanału – podaje "Presserwis".
Dwa lata temu niewielki Salwador stał się pierwszym państwem świata uznającym bitcoina za oficjalny środek płatniczy. Choć w promocję kryptowaluty zainwestowano znaczne środki, z opracowanego przez władze portfela cyfrowego wynika, że z bitcoina wciąż korzysta niewielki odsetek społeczeństwa.
Unia Europejska w najnowszym pakiecie sankcji uderza w import LPG z Rosji. Za nieco ponad rok państwa członkowskie nie będą mogły sprowadzać gazu rosyjskiego. To uderzy przede wszystkim w Polskę, gdzie trafia dwie trzecie całego unijnego importu. – Przez sankcje będzie drożej – przyznaje przedstawiciel branży.
Minister rolnictwa Piet Adema wnioskuje o wprowadzenie obowiązkowego kursu dla każdego, kto będzie chciał zakupić psa. Szef resortu rolnictwa poinformował o tej inicjatywie izbę niższą parlamentu (Tweede kamer).
Do 2030 roku liczba bezpańskich zwierząt w Turcji może zrównać się z liczbą zamieszkujących ten kraj ludzi - ostrzegł prof. Alper Sener z Uniwersytetu w Izmirze, cytowany przez dziennik "Hurriyet".
W 2021 roku Salwador, niewielki i stosunkowo biedny kraj Ameryki Środkowej, stał się pierwszym państwem świata uznającym bitcoina za oficjalny środek płatniczy - obok używanego tam amerykańskiego dolara. Mimo dużych inwestycji w promocję tej kryptowaluty z opracowanego na zlecenie władz cyfrowego portfela Chivo wciąż korzysta niewielki odsetek społeczeństwa.
Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nasileniu szantażu energetycznego wobec Mołdawii nasz kraj zdołał uniezależnić się od rosyjskich źródeł energii – powiedział w rozmowie z PAP mołdawski minister energetyki Victor Parlicov. Nadal jednak trwają rosyjski atak informacyjny i wojna hybrydowa – dodał.
Do ponad 30 dni zwiększył się czas oczekiwania kierowców tirów na wyjazd z kraju przez przejście z Ukrainą w Dorohusku - poinformowała we wtorek Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. Wynika to z zaostrzenia protestu przewoźników, którzy przepuszczają obecnie jeden pojazd co trzy godziny.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus