Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Łącznie w ciągu 10 miesięcy bieżącego roku w naszym kraju zarejestrowanych zostało 88 980 nowych samochodów klasy premium, o 16,17 proc. (12 386 sztuk) więcej niż w analogicznym okresie roku 2022 - wynika z analizy Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Najpopularniejszą marką w tym segmencie pozostaje Audi, a Lexus notuje wzrost sprzedaży o blisko 100 proc. w skali roku.
Dzień bez Długów to świetna okazja, aby rzucić światło na stan zadłużenie rodzimych gospodarstw domowych. Z badania zrealizowanego na...
Producent urządzeń pomiarowych stawia na liczniki energii, wodomierze i ciepłomierze.
Spółka podnosi ceny – bo na to pozwalają warunki rynkowe, ale się nie cieszy – bo tempo wzrostu cen w tym roku jest za szybkie.
Spółka może się pochwalić poprawą marż, ale słaby popyt na kluczowych rynkach będzie wyzwaniem.
Prezes Janusz Płocica mówi, że marki odzieżowe radzą sobie lepiej. Ale to od jubilerskiego W.Kruka grupa zaczyna rozwój poza Polską.
Klimat w branży i na GPW sprzyja, kluczowe będą oczekiwania Amerykanów co do ceny.
Solidne rezultaty motoryzacji skompensowały grupie słabsze wyniki działu metali.
Motorem wyników jest aplikacja Unsolved. Trwają też prace nad nową produkcją.
Wyniki przedstawione w raporcie za III kwartał były na ogół lepsze od oczekiwań analityków.
Grupa opublikowała solidne wyniki za III kwartał. Zwiększyła przychody i zyski. Inwestorów jednak rozczarowały prognozy na końcówkę roku. Nie zniknęły też obawy o kolejną podaż akcji ze strony wiodących akcjonariuszy.
Dynamiczniej niż w pierwszych trzech kwartałach radzą sobie sklepy z obuwiem spółki – podał prezes.
Raport Kwartalny nr 16/2023
Raport okresowy kwartalny skonsolidowany 3/2023 QSr
Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami indeksów. Inwestorzy odpoczywają po mocnych wzrostach, ale wciąż liczą na zakończenie cyklu podwyżek stóp proc. w USA, a nawet początek cyklu ich obniżek. Na rynek trafiła spora porcja najnowszych danych z amerykańskiej gospodarki.
Czwartkowa sesja na parkietach w USA przez większą część dnia stała pod znakiem przewagi strony podażowej i schłodzenia nastrojów. Dopiero w ostatniej godzinie handlu doszło do odbicia, ale w przypadku indeksu największych blue chipów, pozwoliło to jedynie na ograniczenie strat. Dwa pozostałe flagowe wskaźniki S&P500 i Nasdaq Composite zdołały zakończyć notowania na plusach.
Przedsiębiorcy, którzy nie będą uwzględniali kwestii ESG w strategiach spółek, mogą mieć problemy z pozyskaniem partnerów biznesowych i finansowania.
Ekonomiści niemieckiej instytucji przedstawili prognozy makroekonomiczne na przyszły rok.
Tak słabych nastrojów na amerykańskim rynku budownictwa mieszkaniowego nie było już dawno. Wysokie koszty kredytów hipotecznych mocno ograniczyło grono potencjalnych nabywców nieruchomości pozostawiając wielu deweloperów z „zamrożonymi” projektami.
Bank Pekao SA 16 listopada br. zakończył subskrypcję zielonych euroobligacji nieuprzywilejowanych senioralnych o łącznej wartości nominalnej 500 mln euro z terminem wykupu w listopadzie 2027 r. – poinformował bank w czwartkowym komunikacie.
Kredytobiorcy hipoteczni w Stanach Zjednoczonych mają szansę złapać głębszy oddech. Spadek oczekiwań związanych z wyższymi stopami procentowymi przełożył się na redukcję oprocentowania kredytów hipotecznych. Spada ono już trzeci tydzień z rzędu, choć w porównaniu z choćby ubiegłym rokiem pozostaje nadal bardzo wysokie.
Kontraktu terminowe na ropę kończyły czwartkową sesją mocnym spadkiem, schodząc do najniższych poziomów od czterech miesięcy. Przecena była implikowana słabymi prognozami zapotrzebowania na surowiec oraz mniejszymi obawami o poziom dostaw. Swój udział w koreckie miały też informacje o wysokim stanie zapasów ropy w amerykańskiej gospodarce.
Z roku na rok zmienia się popularność produktów i sposoby podejmowania decyzji zakupowych. Jak kupują e-konsumenci?
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus